SPOLEČNOST ALBATROS MEDIA POKRAČUJE VE SVÉ EXPANZI - KOUPILA NAKLADATELSTVÍ FRAGMENT

SPOLEČNOST ALBATROS MEDIA POKRAČUJE VE SVÉ EXPANZI - KOUPILA NAKLADATELSTVÍ FRAGMENT

Email Tisk

Společnost Albatros Media a. s. koupila 100% podíl v nakladatelství Fragment, které je jedním z klíčových knižních nakladatelských domů v České i Slovenské republice. Zrealizovala tak již sedmou významnou akvizici za poslední čtyři roky a posílila svou suverénní pozici největší české nakladatelské skupiny. Oba původní vlastníci nakladatelství Fragment, Jan Eisler a Pavel Nýč, budou s Albatros Media nadále spolupracovat.

 


Předmětem akvizice byla jak česká společnost Nakladatelství Fragment, s.r.o., tak slovenské Vydavateľstvo Fragment, s.r.o. Hlavním záměrem akvizice bylo výrazně posílit vedoucí pozici Albatros Media v oblasti dětské a young-adult literatury, v níž nyní vzroste její podíl na cca 48%.  Toto spojení zvýší společnosti Albatros Media konsolidovaný roční obrat na cca 600 mil. Kč. Nakladatelství Fragment získá možnost těžit ze síly a stability společnosti Albatros Media a díky tomu výrazně vydavatelsky expandovat. Značka Fragment bude v portfoliu skupiny Albatros Media zachována.


"Na Fragment jsme vždy pohlíželi s velkým respektem a jsme přesvědčeni, že jeho společníci, Jan Eisler a Pavel Nýč, kteří společnost v roce 1991 založili a dovedli ji do dnešní podoby, prokázali nejen enormní cit pro knižní trh, ale také obrovské podnikatelské schopnosti. Velmi si proto vážíme možnosti stát se novým vlastníkem Fragmentu a navázat na jimi odvedenou práci. Ještě víc nás pak těší, že oba původní společníci se rozhodli s Albatros Media nadále spolupracovat a podílet se na dalším fungování, rozvoji a růstu Fragmentu i celé naší skupiny," říká Václav Kadlec, generální ředitel Albatros Media a. s.

Albatros media


Jan Eisler, ředitel výroby Fragmentu, dodává: „Jsem šťastný, že po třiadvaceti letech od chvíle, kdy se Fragment narodil, mohu být hrdý na to, kam za celou tu dlouhou dobu díky všem našim kolegům, spolupracovníkům dospěl. Novým vlastníkům přeji, aby tato významná akvizice naplnila jejich očekávání. Značce Fragment přeji, aby zůstala v pozitivním povědomí všech čtenářů po další dlouhá léta.“ „Albatros pro nás byl vždy etalonem a vzorem, se kterým jsme se srovnávali, a je pro nás velkým oceněním, že nás vnímal jako nejvýznamnější konkurenta. Čtenáři se mohou těšit na to, že jim společně přineseme více zajímavého čtení, radosti i poučení“, doplňuje jej Pavel Nýč, ředitel obchodu Fragmentu.


Nakladatelství Fragment se zaměřuje na původní i převzaté tituly zejména z oblasti populárně naučné literatury, beletrie pro děti a mládež a leporel pro nejmenší. Dále vydává doplňkové učebnice, slovníky a turistické průvodce. Nemalá část produkce je věnována i populárně naučné literatuře a beletrii pro dospělé čtenáře. Prostřednictvím svého Knižního klubu Fragment nabízí svou produkci přímo čtenářům v mateřských a základních školách v celé ČR.


Skupina Albatros Media a. s. dosáhla v loňském roce tržeb ve výši cca 450 mil. Kč. Její produkce pokrývá více než 13% nakladatelského trhu v České republice; každoročně uvede na trh kolem tisícovky knih. Vedle dvanácti samostatných nakladatelství (Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, CPress, Computer Press, BizBooks, Edika, Management Press, B4U Publishing a Fragment) vlastní Albatros Media také většinový podíl v prodeji elektronických knih eReading.cz a vydává knihy též v rámci partnerského projektu Edice České televize.

www.albatrosmedia.czNejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Česká Lípa

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

S mužstvím je to stále horší a na vině jsou také technologie

odpojeny muz perexVydavatelství Grada vydalo knihu s názvem Odpojený muž a podtitulem Jak technologie připravuje muže o mužství a co s tím. Jejím autorem je americký psycholog Philip Zimbardo, který na toto téma vystoupil také na známé konferenci T...

Divadlo

Národní divadlo uvádí: Čarodějův učeň

carodejuv-ucen200Dne 28. února Národní divadlo uvedlo světovou premiéru celovečerního baletního představení s názvem Čarodějův učeň. Ambice tohoto baletu jsou veliké. Oslovit co nejvíce generací, včetně té náctileté. ...

Film

Co nám zanechal 17. festival francouzského filmu?

francouzsky film 200Do českých kin pronikají z Evropy i Ameriky zejména podřadné, na mentalitu stádních teenagerů zacílené horůrky, komiksovité historky o lidičkách s nadlidskými schopnostmi či přepracované verze původně počítačových her. A čest...