Václav Moravec bude opět uvádět Ceny české filmové kritiky

Václav Moravec bude opět uvádět Ceny české filmové kritiky

Email Tisk

Počátkem roku budou již popáté vyhlášeny Ceny české filmové kritiky. Slavnostní večer proběhne v sobotu 24. ledna 2015 v divadle Archa a divákům jej zprostředkuje v přímém přenosu kanál ČT 2 od 20:00. Průvodcem večera bude stejně jako v loňském roce moderátor Václav Moravec.


Během čtyř ročníků si Ceny české filmové kritiky získaly pevné místo mezi výročními anketami, především díky schopnosti upozornit na nejlepší kinematografické počiny roku a nabídce alternativního hodnotícího pohledu na domácí filmovou tvorbu.

Ceny ceske kritiky Moravec


Ceny české filmové kritiky uděluje profesní organizace filmových novinářů a publicistů Sdružení českých filmových kritiků o.s. Hlavními partnery 5. ročníku Cen české filmové kritiky jsou RWE, Česká televize, Státní fond kinematografie a Ministerstvo kultury. Partnerem je pak Barrandov Studio.

Hlasování o nejlepších filmových počinech roku probíhá tradičně dvoukolově. Ceny budou uděleny nově v 8 kategoriích – nejlepší film, nejlepší dokumentární film, nejlepší režie, scénář a kamera. A dále za nejlepší herecké výkony v  ženských i mužských rolích. Samostatnou kategorií je pak Cena RWE pro objev roku. Vyhlášení nominací, které vzejdou z prvního kola hlasování, se předpokládá začátkem ledna 2015. V uplynulých letech rozhodovalo v jednotlivých kolech vždy kolem čtyř desítek filmových kritiků a publicistů a s podobným počtem se počítá i pro letošní ročník.


Během čtyř ročníků bylo Cenou české filmové kritiky vyznamenáno několik desítek umělců. Pouze dva však patří mezi dvojnásobné laureáty v různých ročnících – kameraman Vladimír Smutný, který získal CČFK za nejlepší kameru u filmů Kuky se vrací (2010) a Poupata (2011). Herečka Simona Babčáková pak byla oceněna za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli filmu Největší z Čechů (2010) a za nejlepší vedlejší roli ve filmu Rodina je základ státu (2011).


Hlasování filmových kritiků je veřejné a výsledky hlasování budou následně zveřejněny na webových stránkách www.filmovakritika.cz

Více informací o Cenách české filmové kritiky na www.filmovakritika.cz      
Foto: www.ceskatelevize.cz


 
Banner

Rozhovor

Arakain se na klubové turné moc těší!

200rozNaše skupina Arakain se na podzim chce vrátit ke kořenům svým turné Thrash Club Tour 2013, jež bude věnováno prvním dvěma album. Jak se kluci připravují a jaký mají názor na atmosféru klubů?

...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (17)


Literatura

Africký příběh lásky – příběh o silné vůli a velké houževnatosti dojít k svému cíli stůj co stůj

africky pribeh lasky 200Je to příběh mých předků osadníků, příběh dětství a dospívání na farmě mých rodičů, příběh safari a mnoha nocí pod hvězdami, příběh mé spřízněné duše Davida mých dcer Jill a Angely, vzniku našeho sloního sirotčince, ...

Divadlo

Bergman se bude šeptat i křičet na jevišti DISKu

sepoty a vykriky coverfotoK oslavám stého výročí narození švédského režiséra a dramatika Ingmara Bergmana se připojuje i divadlo DISK. 25. ledna proběhne premiéra dramatizace jeho filmové povídky Šepoty a výkřiky. Absolvent...

Film

96 hodin aneb Nechtějte nazlobit Liama Neesona

96 200O tom, že Liam Neeson by mohl být ve svém věku (letos mu bude jednašedesát) akční hrdina, by asi ještě před pár lety nikdo moc neuvažoval. Jenže v úvodním díle nové „batmanovské“ trilogie“ Batman začíná, kde si zahrál padoucha Ra´s Al Ghula, prokázal, že...