Václav Moravec bude opět uvádět Ceny české filmové kritiky
Banner

Václav Moravec bude opět uvádět Ceny české filmové kritiky

Email Tisk

Počátkem roku budou již popáté vyhlášeny Ceny české filmové kritiky. Slavnostní večer proběhne v sobotu 24. ledna 2015 v divadle Archa a divákům jej zprostředkuje v přímém přenosu kanál ČT 2 od 20:00. Průvodcem večera bude stejně jako v loňském roce moderátor Václav Moravec.


Během čtyř ročníků si Ceny české filmové kritiky získaly pevné místo mezi výročními anketami, především díky schopnosti upozornit na nejlepší kinematografické počiny roku a nabídce alternativního hodnotícího pohledu na domácí filmovou tvorbu.

Ceny ceske kritiky Moravec


Ceny české filmové kritiky uděluje profesní organizace filmových novinářů a publicistů Sdružení českých filmových kritiků o.s. Hlavními partnery 5. ročníku Cen české filmové kritiky jsou RWE, Česká televize, Státní fond kinematografie a Ministerstvo kultury. Partnerem je pak Barrandov Studio.

Hlasování o nejlepších filmových počinech roku probíhá tradičně dvoukolově. Ceny budou uděleny nově v 8 kategoriích – nejlepší film, nejlepší dokumentární film, nejlepší režie, scénář a kamera. A dále za nejlepší herecké výkony v  ženských i mužských rolích. Samostatnou kategorií je pak Cena RWE pro objev roku. Vyhlášení nominací, které vzejdou z prvního kola hlasování, se předpokládá začátkem ledna 2015. V uplynulých letech rozhodovalo v jednotlivých kolech vždy kolem čtyř desítek filmových kritiků a publicistů a s podobným počtem se počítá i pro letošní ročník.


Během čtyř ročníků bylo Cenou české filmové kritiky vyznamenáno několik desítek umělců. Pouze dva však patří mezi dvojnásobné laureáty v různých ročnících – kameraman Vladimír Smutný, který získal CČFK za nejlepší kameru u filmů Kuky se vrací (2010) a Poupata (2011). Herečka Simona Babčáková pak byla oceněna za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli filmu Největší z Čechů (2010) a za nejlepší vedlejší roli ve filmu Rodina je základ státu (2011).


Hlasování filmových kritiků je veřejné a výsledky hlasování budou následně zveřejněny na webových stránkách www.filmovakritika.cz

Více informací o Cenách české filmové kritiky na www.filmovakritika.cz      
Foto: www.ceskatelevize.cz


 
Banner

PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (3)


Literatura

Oddanost – Didier Drogba, má autobiografie

oddanostDidier Drogba, velký fotbalista, sportovní superstar, sportovec s obrovskou vůlí, ale i člověk s obrovským srdcem. To všechno se můžete dočíst v knize „Oddanost – Didier Drogba, má autobiografie“.

 

Divadlo

Muzikál Mamma Mia! se exkluzivně vrací do Prahy během letních prázdnin!
 
MammaMiaČeští producenti světově známého a legendárního muzikálu Mamma Mia! prodloužili licenční práva a během letošních prázdnin uvedou exkluzivně 32 představení, která se budou hrát denně. Mamma Mia! se stěhuje do...

Film

11. ročník festivalu Krátkých filmů Praha skončil a zná vítěze

prague short film festival 200Od 20. do 24. ledna 2016 proběhl v pražském kině Světozor jedenáctý ročník Festivalu krátkých filmů Praha pořádaného organizátory Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Festival uvedl ve 14 sekc...