ROK 2015 - ROK ZVÍŘAT!

Kultura21.cz

ROK 2015 - ROK ZVÍŘAT!

Email Tisk

V roce 2015 kapela STO ZVÍŘAT oslaví 25 let existence a to ve velkolepém stylu sobě vlastním. Zvířata vznikla na začátku 90. let na troskách studentského rock and roll bandu jako reakce na anglickou vlnu ska, prezentovanou kapelami jako Madness, Specials nebo Selecter. Od té doby ušla v rámci žánrů dlouhou cestu lemovanou rocksteady, reggae, swingem i rockem.

STO ZVÍŘAT má za sebou více jak 1800 koncertů a festivalů a to nejen v Čechách, ale i ve Spojených státech, Francii, Německu, Švýcarsku a Slovensku. Díky štěstí na zahraniční promotéry se vždy jednalo o hraní v zavedených rockových klubech a na kvalitních festivalech. Ve Spojených státech navíc vyšlo na labelu SKODA RECORDS album DRUHÁ BRADA, díky čemuž kapela odehrála za oceánem dvě měsíční turné. Největší festivalový zážitek si Zvířata odnesla z obrovitého festivalu v německém Idar - Obersteinu, největší samostatný koncert odehráli ve francouzském Grenoblu v klubu Le Bastille pro 1500 diváků.

V Čechách a na Moravě STO ZVÍŘAT zahrálo zřejmě ve všech existujících klubech, rekord drží pražská Malostranská Beseda, kde se v 90. letech pravidelně o prázdninách hrálo celé 2 týdny. Každoročně Zvířata hrají na všech velkých a prestižních festivalech - ROCK FOR PEOPLE, TRUTNOV OPEN AIR, MIGHTY SOUNDS, SÁZAVAFEST, VOTVÍRÁK, HRADY CZ, MAJÁLESY, BACK TO SCHOOL, T- MUSIC, ale i na menších festivalech, městských či pivních slavnostech a patří v dobrém slova smyslu už téměř k inventáři těchto všech akcí.

Ve své diskografii má STO ZVÍŘAT zatím 9 řadových alb - STO ZVÍŘAT (1993), DRUHÁ BRADA (1996), BAMBULE (1998), TY VOLE, NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE (2002), NIKDY NIC NEBYLO (2004), ROZPTÝLENÍ PRO POZŮSTALÉ (2007), POSTELOVÝ SCÉNY (2008), HRAJU NA KLAVÍR V BORDELU (2012), TLUSTEJ CHLAPEČEK SE VČELOU V KALHOTÁCH (2013), bilanční album STODVACET (2011), což je záznam koncertu k dvacátému výročí kapely z pražské Incheba Arény a DVD JSTE NORMÁLNÍ? (2006), na kterém hostuje Marek Eben, Miro Žbirka, Gabriela Demeterová, David Koller a další. Ze všech účastí na mnoha kompilacích si kapela nejvíce cení písně BREJLE na albu SKANKAHOLICS UNANIMOUS na labelu Moon Ska New York City. Na kontě má STO ZVÍŘAT deset klipů. Posledních 11 let kapela je ve stáji agentury 100promotion Šimona Kotka.

K dvacátým pátým narozeninám si STO ZVÍŘAT nadělí hned několik dárků. Odjede celoroční turné složené ze všech největších zvířecích hitů, které vyvrcholí 22. října koncertem ve Velkém sále pražské LUCERNY. Tam zároveň pokřtí zcela nové album (název kapela zatím tají), které opět vzniká kompletně na texty Tomáše Belka, pod hudbou bude podepsán tradičně Honza Kalina a ostatní členové kapely. Bude se jednat o návrat ke zvířecím kořenům a tudíž je třeba očekávat velmi svižné tragikomicko-hořkosladké písně.

STO ZVÍŘAT vstupuje do své šesté pětiletky v životní formě a v této velkokapacitní sestavě: Jana Jelínková - zpěv, Honza Kalina - zpěv, perkuse, Jan Beruška Šobr - kytara, Petr Hostinský - zpěv, klávesy, Jiří Hanzlík - barytonsaxofon, Martin Kachna Líska - trombon, Pablo Herzog - trubka, Willy Versteeg - baskytara a Miki Nop - bicí.

sto zvirat

Jarní část turné STO ZVÍŘAT - DVACET PĚT! (zatím potvrzené kluby)

16.1. Jihlava - KD Tunel
17.1. Jablonec nad Nisou - Na Rampě
30.1. Děčín - Le Garage Noir
4.2. Praha - JazzDock
13.2. Ústí nad Labem - Národní dům
14.2. Nové Strašecí Music Pub Roh
20.2. Frýdek Místek - Stoun
21.2. Třinec - Barrocko
27.2. Liberec - Bunkr
28.2. Černošice - Kino
7.3. Chrudim - R- Klub
12.3. Havířov - Stolárna
18. a 19.3. Praha - Malostranská Beseda
27.3. Lovosice - Gambrinus
28.3. Beroun - Metro
4.4. Pec pod Sněžkou - Clondike
11.4. Tábor - Millenium
17.4. Kutná Hora - Česká 1
24.4. Říčany - KD LabuťSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Uherské Hradiště

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (11)


Literatura

Pohádky pro neposlušné děti

pohad 200Mám ráda hezké věci. Proto se hezkými věcmi obklopuji. Mám ráda hodné lidi, proto se snažím být v jejich společnosti, je – li to trochu možné. Mám ráda hodné děti. Ale hodné děti děláme my – dospělí. Dobrým příkladem, důslednou výchovou, vzory, a poku...

Divadlo

ZLOMVAZ 2012
ImageLetošní festival DAMU - ZLOMVAZ se uskuteční od 8. do 12. května. 19. ročník tradičního divadelního festivalu je pořádaný pro studenty a pedagogy uměleckých škol z České republiky, Slovenské republiky a Polska. Jedná se o ...

Film

Jak spolu prchali princezna a budoucí písař

princ 200Z trojice nových pohádek, které přichystala Česká televize, spatříme jako první Princeznu a písaře, a to ve stědrovečerním čase. O den později následuje Kdyby byly ryby a na druhý svátek vánoční se můžeme těšit na slovenský příspěvek Láska na vlásk...