OZVĚNY 10. ROČNÍKU FESTIVALU KRÁTKÝCH FILMŮ PRAHA

Kultura21.cz

OZVĚNY 10. ROČNÍKU FESTIVALU KRÁTKÝCH FILMŮ PRAHA

Email Tisk

Festival krátkých filmů Praha, organizovaný týmem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze, nabídne 25. března od 19:00 divákům speciální program s názvem 10 let s Festivalem krátkých filmů Praha - nejlepší filmy z programu předešlých devíti ročníků mezinárodního festivalu věnovaného krátké hrané tvorbě.

Diváci mohou 25. března od 19:00 v kině Městské knihovny na Mariánském náměstí, na Praze 1, vidět sedm krátkých filmů, jež si festivalový tým a také oni sami v minulých ročnících nejvíc oblíbili. Městská knihovna v Praze uvede mezi jinými fiktivní dokument o účinku kolotočů na lidský mozek Projekt centrifugace mozku, oscarový rozverný muzikál o lásce mezi Izraelcem a Palestinkou West Bank Story či komediální film o nejsmutnějším klukovi na světě, který se chystá oběsit během oslavy svých devátých narozenin.

10. ročník Festivalu krátkých filmů Praha proběhl od 15. do 18. ledna 2015 v pražském kině Světozor. Festival uvedl v devíti sekcích přes 80 nejlepších a nejzajímavějších krátkých filmů z 32 zemí světa. Z šestnácti filmů ze čtrnácti zemí světa udělila tříčlenná mezinárodní porota Hlavní cenu s finanční prémií 2 000 EUR moldavsko-rumunskému čtrnáctiminutovému snímku Sbírka vůní, zvláštní uznání poroty bylo uděleno lotyšskému filmu Kanec kastrát a islandskému filmu Kámoš. Cenu diváků si letos odnesl švýcarský film Kázeň. Realizaci 10. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha podpořili Nadace ČEZ a Magistrát hlavního města Prahy.

Vstupné na program 10 let s Festivalem krátkých filmů Praha je 70,- Kč a Městská knihovna v Praze jej uvede 25. března 2015 od 19:00 ve svém kině.

Více informací a rezervace vstupenek na: http://www.mlp.cz/cz/akce/e14523-10-let-s-festivalem-kratkych-filmu-praha/.


 
PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (9)


Literatura

Noc literatury má za sebou další ročník!

altŠestým rokem se četlo, poslouchalo, snilo a přemýšlelo. Ojedinělý projekt, jakým beze sporu Noc literatury je, dotáhnuli pořadatelé zdárně do konce. Středa 16. května se tedy zapsala do historie jako šestý ročník projektu, s ohromným zájm...

Divadlo

Cupito, dupito... aneb po čertech dobrá podívaná
ImageV neděli 15. ledna zavítalo do zlínské Zelenáčovy šopy divadlo Povidlo s loutkovou pohádkou Kašpárek v pekle. Hadroví herci provedli diváky lesem, hradními komnatami i peklem. Hlavní hrdina kašpárek, hlava pomazan...

Film

Najděte si cestu k filmu! - Uzávěrka soutěže krátkých filmů My Street Films je již 15. září

MSF200Projekt My Street Films od roku 2014 podporuje amatérské filmaře v jejich tvorbě a ty nejlepší oceňuje v soutěži o nejlepší krátký dokument. Letošní uzávěrka je již 15. září, přihlaste svůj film i vy a vyhrajte kameru a cestujte na festivaly!