OZVĚNY 10. ROČNÍKU FESTIVALU KRÁTKÝCH FILMŮ PRAHA

OZVĚNY 10. ROČNÍKU FESTIVALU KRÁTKÝCH FILMŮ PRAHA

Email Tisk

Festival krátkých filmů Praha, organizovaný týmem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze, nabídne 25. března od 19:00 divákům speciální program s názvem 10 let s Festivalem krátkých filmů Praha - nejlepší filmy z programu předešlých devíti ročníků mezinárodního festivalu věnovaného krátké hrané tvorbě.

Diváci mohou 25. března od 19:00 v kině Městské knihovny na Mariánském náměstí, na Praze 1, vidět sedm krátkých filmů, jež si festivalový tým a také oni sami v minulých ročnících nejvíc oblíbili. Městská knihovna v Praze uvede mezi jinými fiktivní dokument o účinku kolotočů na lidský mozek Projekt centrifugace mozku, oscarový rozverný muzikál o lásce mezi Izraelcem a Palestinkou West Bank Story či komediální film o nejsmutnějším klukovi na světě, který se chystá oběsit během oslavy svých devátých narozenin.

10. ročník Festivalu krátkých filmů Praha proběhl od 15. do 18. ledna 2015 v pražském kině Světozor. Festival uvedl v devíti sekcích přes 80 nejlepších a nejzajímavějších krátkých filmů z 32 zemí světa. Z šestnácti filmů ze čtrnácti zemí světa udělila tříčlenná mezinárodní porota Hlavní cenu s finanční prémií 2 000 EUR moldavsko-rumunskému čtrnáctiminutovému snímku Sbírka vůní, zvláštní uznání poroty bylo uděleno lotyšskému filmu Kanec kastrát a islandskému filmu Kámoš. Cenu diváků si letos odnesl švýcarský film Kázeň. Realizaci 10. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha podpořili Nadace ČEZ a Magistrát hlavního města Prahy.

Vstupné na program 10 let s Festivalem krátkých filmů Praha je 70,- Kč a Městská knihovna v Praze jej uvede 25. března 2015 od 19:00 ve svém kině.

Více informací a rezervace vstupenek na: http://www.mlp.cz/cz/akce/e14523-10-let-s-festivalem-kratkych-filmu-praha/.


 
Banner

Rozhovor

Fotograf Jiří Šubrt: „I modelky a modelové jsou lidé a chovají se jako lidé“

200rozMísto celebrit jsme tentokrát vyzpovídali jiného umělce, a totiž fotografa Jiřího Šubrta. Zaměřuje se na různé typy fotografií a na vše má jasný názor. Přečtěte si o modelkách, křivkách a lásce k fotografování…

...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (17)


Literatura

S mužstvím je to stále horší a na vině jsou také technologie

odpojeny muz perexVydavatelství Grada vydalo knihu s názvem Odpojený muž a podtitulem Jak technologie připravuje muže o mužství a co s tím. Jejím autorem je americký psycholog Philip Zimbardo, který na toto téma vystoupil také na známé konferenci T...

Divadlo

Laskonky v Divadle Na Maninách o osudových láskách i zklamáních

laskonky perexLaskonky. Představení na námět spisovatelky Báry Nesvadbové zařadilo do svého programu pražské Divadlo Na Maninách. Premiéra se uskutečnila v pátek 30. listopadu.

 

...

Film

Vsetínský filmový maraton 2016: Čtvrtstoletí bosenské kinematografie


vfm200Bosenskou kinematografii bude mapovat již 18. ročník festivalu Vsetínský filmový maraton. Přehlídka se uskuteční od 22. do 24. dubna ve vsetínském kině Vatra. Pořadatelem je Filmový klub ve Vsetíně za podpory Ministerstva kultury ČR, Zlínského kraje, ...