Kapky deště Milana Steigerwalda jsou relaxem inspirovaným přírodou Tibetu
Banner

Kapky deště Milana Steigerwalda jsou relaxem inspirovaným přírodou Tibetu

Email Tisk

Hudební skladatel a klavírista a umělecká duše pražské RockOpery Praha Milan Steigerwald přichází s novým CD s názvem Kapky deště. Relaxační hudba plná klavírních melodií je inspirována zvuky přírody a mýtickými místy Tibetu.

 

Kailas, Jezero Manasarovar, Bardo či Potala. Samy názvy skladeb vás mají nasměrovat k východním zemím a jejich filozofiím, které jsou mi velmi blízké. Chci posluchače přenést do vzdálených končin, do klidných míst přírody a dát mu možnost utéct od každodenního chaosu a starostí. Během 55 minut se můžete ponořit do meditativních melodií klavíru, klasických tibetských nástrojů či smyčců, vnímat uklidňující atmosféru a načerpat z ní novou energii, sílu a pozitivní myšlení,“ popisuje svůj hudební počin autor Milan Steigerwald.Booklet CD s obrazovými vizemi a citáty vycházejících z východních moudrostí má na svědomí grafička Michaela Fišerová.

Kapky deste

Milan Steigerwald je český hudební skladatel, klavírista, producent a v neposlední řadě zakladatel unikátního autorského divadla RockOpera Praha. Zajímá se mimo jiné o tibetskou kulturu, což ukázal již v etnicko-klasické opeře Bardo Thödol uvedené v roce 2010. V průběhu života založil a vedl několik kapel jako undergroundový HARMASAN, jazzrockový Váleček či rockový KING SIZE international rock band. Studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, Pražské státní konzervatoři a Vysoké škole ekonomické v Praze. Studijně a pracovně působil také v Anglii, Francii či USA. Věnuje se rovněž producentské, koncertní a vydavatelské činnosti.

www.rockopera.cz/products/milan-steigerwald/


 

Rozhovor

Tanečník Štěpán Pechar: „Nežli sen tančit určité role, je mým větším snem je vymýšlet.“

pechar stepan 200Čas na odpovědi pro náš web magazín si v denním shonu našel mladý Štěpan Pechar, stálý člen souboru Laterny Magiky. Momentálně tancuje hlavně v nastudování Havlových kreslených básní Antikódy<...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Tajná večeře s „racčím masem“

tajna vecere 200Znáte takové ty knihy, o ktercýh někdo vypráví a vy si říkáte, jak něco tak šíleného může někdo číst? Tak Tajná večeře od Raphaeal Montese je přesně jedna z nich!

 

...

Divadlo

Skončí to ústa - autorská inscenace J. Adámka

skonci to usta 200Divadlo DISK uvede premiéru autorské inscenace Jiřího Adámka. Na hranici nesmyslu, abstrakce a metafyziky. Mezi slovy, slovy a zase slovy se rýsuje jediné řešení: ticho.

...

Film

Prestižní soutěž Jameson Done in 60 Seconds v režii Jameson whiskey je zpět!

altV letošním roce proběhne již druhý ročník soutěže Jameson Done In 60 Seconds v rámci Jameson Empire Awards, která je určena pro všechny fanoušky filmu.

 

...