Zahájení letní turistické sezóny Pražského hradu

Zahájení letní turistické sezóny Pražského hradu

Email Tisk

Hrad 200V sobotu dne 28. března 2015 od 10.00 do 16.00 hodin budou při příležitosti zahájení druhého ročníku letní sezóny na Pražském hradě zdarma otevřeny nejvýznamnější objekty, do kterých je jinak vstup možný jen s platnou vstupenkou.

 

 

Zahájení letní sezóny v návštěvnických objektech hradu doplní bohatý doprovodný program; Hrad pro návštěvníky v 10.00 otevřou tři panovníci, kteří vývoj Hradu výrazně ovlivnili – Karel IV., Rudolf II. a Marie Terezie. Panovníci však letos nepřijdou sami; Marii Terezii bude provázet v kostýmech všech jejích 16 dětí, s Karlem IV. se na Hradě objeví i jeho šašek. Průvod historických postav areálem Hradu povede početná skupina bubeníků. Kostýmy pro panovníky a jejich doprovod byly vyrobeny v dílnách Filmového Studia Barrandov.

Hrad1

 

Hlavní program
Všechny objekty na Pražském hradě budou otevřeny od 10.00 hodin.

10.00 – 16.00 - Vstup zdarma do katedrály, Starého královského paláce, expozice Příběh Pražského hradu, Baziliky sv. Jiří, Rožmberského paláce a Zlaté uličky.

Hrad2

 

10.00 – slavnostní otevření brány Gigantů na I. nádvoří Pražského hradu. Bránu otevřou dvě desítky kostýmovaných historických postav v čele s Karlem IV., Rudolfem II. a Marií Terezií. Průvod Pražským hradem povedou bubeníci skupiny Tambour a historické postavy.

Od 10.30 bude probíhat divadelní a hudební program na III. nádvoří.

Organizátoři připravili i divadelní představení Vstup do hloubi dějin, poutníče, pojatý jako dialog mezi císařskými celebritami, které v průběhu staletí měnily podobu Pražského hradu: Karlem IV., Rudolfem II. a Marií Terezií. 

Hrad3

 

Od 11 hodin bude probíhat koncert Hudby Hradní stráže a od 11.40 hodin taneční vystoupení souboru historických tanců Ambrosia. V rámci programu vystoupí také pěvecké sbory Bezharmonie a Pueri Gaudentes.

V Nejvyšším purkrabství vystoupí hudební skupiny Krleš, skupiny historického šermu Kadeti, či skupina kejklířů Wagabunds Collective. Na návštěvníky čeká i ohňová show In Flamenus.      

Změna programu vyhrazena                                                                                                        

www.hrad.cz, www.kulturanahrade.cz


 


Literatura

Za tajemstvím radosti z běhu při Běhání s Keňany

200litZnáte-li úspěšný McDougallův bestseller Born to Run nebo patří-li mezi vaše koníčky běh, pravděpodobně vás upoutá i titul nakladatelství Mladá fronta Běhání s Keňany, kterou napsal
vášnivý běžec a novinář Adharanand Finn.

...

Divadlo

Novou sezonu po prázdninách slavnostně zahájí nejen 95. repríza Fausta a Markétky

faust-a-marketka-060Slavnostní zahájení nové sezony: Ypsilonka uvede 95. reprízu Fausta a Markétky(a nejen to). Pražská Ypsilonka zahájí po prázdninách novou sezonu 2017/2018 hned několika důležitými událostmi. První představen...

Film

ZKRÁTKA KRAŤAS - Nejlepší krátké animované filmy ve střední Evropě aneb Animace, co není pro děti…

zkratkakratas200Pod názvem „Zkrátka kraťas“ vstoupí do českých kin 21. září 2017 výběr nejzajímavějších krátkých animovaných filmů nadějných mladých filmařů ze zemí střední a východní Evropy. Jde o současnou tvorbu posledních dvou let, zahrnující abstra...