Jaro na mlýně 2015
Banner

Jaro na mlýně 2015

Email Tisk

jaro mlyn perexTechnické muzeum v Brně zve širokou veřejnost, a zejména děti a jejich rodiče na první letošní akci na svých mimobrněnských památkách. Pozvání je tentokrát do Slupi na Znojemsku, kde v areálu vodního mlýna v sobotu 18. 4. od 10 do 17 hodin proběhne akce nazvaná Jaro na mlýně.

Se začátkem dubna začíná turistická sezóna nejen na hradech a zámcích, ale také na pěti mimobrněnských památkách ve správě Technického muzea v Brně (šestá památka Šlakhamr zahajuje díky horším klimatickým podmínkám na Vysočině až od května). Kromě běžných turistických prohlídek čekají na rodiny s dětmi, ale i další hravé zájemce, speciální akce, při kterých památky ožívají. Dle možností tu pracují řemeslníci, ve vojenském srubu je opět posádka. Na speciálních stanovištích jsou pro zájemce připraveny interaktivní úkoly, při kterých se mohou prostřednictvím hry a vlastních aktivit seznámit s technologiemi a prvky, pro danou památku typickými.

jaro mlyn 2

V letošním roce jsou tyto akce sdruženy do společného projektu s názvem „S Matikou a se Šroubkem za poznáním putujem“. Dva maskoti Šroubek a Matička provázejí děti po památkách. Na památku z výletu je možné sbírat razítka a speciální mince.

jaro mlyn

V sobotu 18. dubna 2015 proběhne první z plánovaných akcí – Jaro na mlýně v areálu Vodního mlýna ve Slupi. Na děti tu čekají stanoviště s tematikou jara a prací ve mlýně. A protože naše programy koncipujeme jako programy rodinné, vítáme i zapojení rodičů, prarodičů či dalších dospělých návštěvníků. Probereme jarní květiny a zvířátka, na půdě objevíme kufr plný záhadných předmětů, na šalandě si připomeneme přísloví, filmy, písničky či básničky s tematikou mlýna. Své svaly si návštěvníci protáhnou při ručním mletí mouky nebo vození pytlů, protože nejlepší zážitky jsou ty, které zažijete na vlastní kůži. Naučíme se poznávat různé druhy obilí a produkty z nich vyrobených. A na závěr v dílničce si děti vyrobí něco na památku.

jaro-500x707

A kdo by se chtěl k mlýnu a mletí dozvědět více informací, muže se zúčastnit speciální prohlídky v 13.00 hodin. I při ní se určitě nudit nebudete. Vysvětlíme si, jak fungoval starý český mlýn, známý třeba z pohádek, dozvíte se, kdo nebo co byl hasačert, zjistíte, proč se mlynář od zavedení několikapatrového mlýna už tolik nenadřel, a objevíte s námi radu dalších mlynářských tajemství.

Mlýn se speciálním programem bude přístupný na základě zakoupení běžné vstupenky.

Přivítejte s námi jaro na slupském mlýně! Na setkání s vámi se těší pracovníci Technického muzea v Brně, které pro vás program připravilo.

www.technicalmuseum.cz/akce/akce-jaro-na-mlyn-ve-slupi-1842015-akce-pro-rodiny-s-dtmiNejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat


Literatura

Neváhej a Lajkni si svůj lajf

lajkni si svuj lajf200Nedávno vyšla ve vydavatelství BizBooks pěkná malá kniha s moderním názvem Lajkni si svůj lajf a podtitulem Buď jako oni - žij svůj sen. Kniha je z edice osobní rozvoj a je primárně určena pro děti od 11 let, ale s chutí s...

Divadlo

Taneční festival ImPulsTanz 2015

tanecni200K letní Vídni patří již tradičně mezinárodní taneční festival ImPulsTanz. Ten letošní promění město na Dunaji v jeden taneční parket v období od  16. července do 16. srpna.

...

Film

Úsměv Zdeňka Trošky je nakažlivý, škoda, že Trošků není u nás víc
ImageRežiséra Trošku mají určitě všichni rádi – je s ním dobře. Rád se směje, rád povídá o jídle a točí filmy, které se líbí. Proč? Jsou nám blízké, jsou o nás, poznáváme se v nich. Jeho pohádky jsou tak ...