Jaro na mlýně 2015

Jaro na mlýně 2015

Email Tisk

jaro mlyn perexTechnické muzeum v Brně zve širokou veřejnost, a zejména děti a jejich rodiče na první letošní akci na svých mimobrněnských památkách. Pozvání je tentokrát do Slupi na Znojemsku, kde v areálu vodního mlýna v sobotu 18. 4. od 10 do 17 hodin proběhne akce nazvaná Jaro na mlýně.

Se začátkem dubna začíná turistická sezóna nejen na hradech a zámcích, ale také na pěti mimobrněnských památkách ve správě Technického muzea v Brně (šestá památka Šlakhamr zahajuje díky horším klimatickým podmínkám na Vysočině až od května). Kromě běžných turistických prohlídek čekají na rodiny s dětmi, ale i další hravé zájemce, speciální akce, při kterých památky ožívají. Dle možností tu pracují řemeslníci, ve vojenském srubu je opět posádka. Na speciálních stanovištích jsou pro zájemce připraveny interaktivní úkoly, při kterých se mohou prostřednictvím hry a vlastních aktivit seznámit s technologiemi a prvky, pro danou památku typickými.

jaro mlyn 2

V letošním roce jsou tyto akce sdruženy do společného projektu s názvem „S Matikou a se Šroubkem za poznáním putujem“. Dva maskoti Šroubek a Matička provázejí děti po památkách. Na památku z výletu je možné sbírat razítka a speciální mince.

jaro mlyn

V sobotu 18. dubna 2015 proběhne první z plánovaných akcí – Jaro na mlýně v areálu Vodního mlýna ve Slupi. Na děti tu čekají stanoviště s tematikou jara a prací ve mlýně. A protože naše programy koncipujeme jako programy rodinné, vítáme i zapojení rodičů, prarodičů či dalších dospělých návštěvníků. Probereme jarní květiny a zvířátka, na půdě objevíme kufr plný záhadných předmětů, na šalandě si připomeneme přísloví, filmy, písničky či básničky s tematikou mlýna. Své svaly si návštěvníci protáhnou při ručním mletí mouky nebo vození pytlů, protože nejlepší zážitky jsou ty, které zažijete na vlastní kůži. Naučíme se poznávat různé druhy obilí a produkty z nich vyrobených. A na závěr v dílničce si děti vyrobí něco na památku.

jaro-500x707

A kdo by se chtěl k mlýnu a mletí dozvědět více informací, muže se zúčastnit speciální prohlídky v 13.00 hodin. I při ní se určitě nudit nebudete. Vysvětlíme si, jak fungoval starý český mlýn, známý třeba z pohádek, dozvíte se, kdo nebo co byl hasačert, zjistíte, proč se mlynář od zavedení několikapatrového mlýna už tolik nenadřel, a objevíte s námi radu dalších mlynářských tajemství.

Mlýn se speciálním programem bude přístupný na základě zakoupení běžné vstupenky.

Přivítejte s námi jaro na slupském mlýně! Na setkání s vámi se těší pracovníci Technického muzea v Brně, které pro vás program připravilo.

www.technicalmuseum.cz/akce/akce-jaro-na-mlyn-ve-slupi-1842015-akce-pro-rodiny-s-dtmiNejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Fotograf Pavel Krásenský: „Pokud mám možnost mít v lednici své malé místo, kde si uchovávám usmrcený hmyz, tak je rodina opravdu velmi tolerantní“

200rozV rámci Listopadu, měsíce fotografie na našem webu jsme se rozhodli vyzpovídat i některé české fotografy. Prvním z nich je Pavel Krásenský, jehož ilustrace jste už určitě viděli v nějaké učebnici biologie. Jeho parketou je totiž makrofotografie hmyzu a ...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (25)


Literatura

Divné hlášky z knihkupectví aneb knihkupec ten tvrdý chleba má

divne hlasky perexVe vydavatelství CPress vyšla nyní útlá humorná knížečka s názvem Divné hlášky z knihkupectví. Pokud děláte tuto bohulibou činnost, jako je prodej knih, je pro vás tento počin povinností.

 

...

Divadlo

Rudolf Hrušínský v obrazech všedních i nevšedních

hrus200Divadlo Na Jezerce otevřelo unikátní výstavu z cyklu „Paměť divadla a filmu“, která připomíná nedožité 95. narozeniny velkého českého herce Rudolfa Hrušínského. „ Na Jezerce“ jsou k vidění jak jeho fotografie z divadla a natáčení, tak i dosud nepublikovan...

Film

Rychle, zběsile a tentokrát i smutně

Rychle a zbesile 200Šílenci na kolech jsou zpět. Již sedmý díl populární série Rychle a zběsile vstoupí zanedlouho do českých kin. Stojí za návštěvu nebo jen přežívá díky předchozím dílům?

 

...