Jaro na mlýně 2015
Banner

Jaro na mlýně 2015

Email Tisk

jaro mlyn perexTechnické muzeum v Brně zve širokou veřejnost, a zejména děti a jejich rodiče na první letošní akci na svých mimobrněnských památkách. Pozvání je tentokrát do Slupi na Znojemsku, kde v areálu vodního mlýna v sobotu 18. 4. od 10 do 17 hodin proběhne akce nazvaná Jaro na mlýně.

Se začátkem dubna začíná turistická sezóna nejen na hradech a zámcích, ale také na pěti mimobrněnských památkách ve správě Technického muzea v Brně (šestá památka Šlakhamr zahajuje díky horším klimatickým podmínkám na Vysočině až od května). Kromě běžných turistických prohlídek čekají na rodiny s dětmi, ale i další hravé zájemce, speciální akce, při kterých památky ožívají. Dle možností tu pracují řemeslníci, ve vojenském srubu je opět posádka. Na speciálních stanovištích jsou pro zájemce připraveny interaktivní úkoly, při kterých se mohou prostřednictvím hry a vlastních aktivit seznámit s technologiemi a prvky, pro danou památku typickými.

jaro mlyn 2

V letošním roce jsou tyto akce sdruženy do společného projektu s názvem „S Matikou a se Šroubkem za poznáním putujem“. Dva maskoti Šroubek a Matička provázejí děti po památkách. Na památku z výletu je možné sbírat razítka a speciální mince.

jaro mlyn

V sobotu 18. dubna 2015 proběhne první z plánovaných akcí – Jaro na mlýně v areálu Vodního mlýna ve Slupi. Na děti tu čekají stanoviště s tematikou jara a prací ve mlýně. A protože naše programy koncipujeme jako programy rodinné, vítáme i zapojení rodičů, prarodičů či dalších dospělých návštěvníků. Probereme jarní květiny a zvířátka, na půdě objevíme kufr plný záhadných předmětů, na šalandě si připomeneme přísloví, filmy, písničky či básničky s tematikou mlýna. Své svaly si návštěvníci protáhnou při ručním mletí mouky nebo vození pytlů, protože nejlepší zážitky jsou ty, které zažijete na vlastní kůži. Naučíme se poznávat různé druhy obilí a produkty z nich vyrobených. A na závěr v dílničce si děti vyrobí něco na památku.

jaro-500x707

A kdo by se chtěl k mlýnu a mletí dozvědět více informací, muže se zúčastnit speciální prohlídky v 13.00 hodin. I při ní se určitě nudit nebudete. Vysvětlíme si, jak fungoval starý český mlýn, známý třeba z pohádek, dozvíte se, kdo nebo co byl hasačert, zjistíte, proč se mlynář od zavedení několikapatrového mlýna už tolik nenadřel, a objevíte s námi radu dalších mlynářských tajemství.

Mlýn se speciálním programem bude přístupný na základě zakoupení běžné vstupenky.

Přivítejte s námi jaro na slupském mlýně! Na setkání s vámi se těší pracovníci Technického muzea v Brně, které pro vás program připravilo.

www.technicalmuseum.cz/akce/akce-jaro-na-mlyn-ve-slupi-1842015-akce-pro-rodiny-s-dtmiNejnovější články:
Starší články:

 
PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (3)


Literatura

Není thriller jako thriller

thriller 200Nejspíše bych měla začít omluvou. A to protože jsem si hned při prvním pohledu dovolila tuto knihu hodit do jednoho pytle se všemi ohranými a předvídatelnými příběhy bez napětí a akce. Prosím tedy o odpuštění, jelikož tento skvostný kousek mezi...

Divadlo

Muzikál Horečka sobotní noci - roztančete se s jarní slevou 200Kč!

kalich perexNenechte si ujít mimořádnou příležitost navštívit výhodně nejlepší taneční muzikál Horečka sobotní noci! Kultura21.cz, partner Divadla Kalich, vám přináší mimořádnou nabídku slevy ve výši 200Kč z každé zakoupené vstupenky v jakékoli kategorii k ...

Film

Květnový mezinárodní víkend žen přivítá dvě špičky žánru world music. Finskou kapelu Värttinä a český hudební soubor BraAgas

finové200V rámci seriálu koncertů s názvem Mezinárodní víkend žen, který již několik let pořádá agentura Liver Music, navštíví Českou Republiku finská folková skupina Värttinä. Jako support vystoupí česká, několikrát oceněná skupina BraAgas.