Restaurovaný Vynález zkázy je k dispozici na internetu a čeká ho mezinárodní distribuce
Banner

Restaurovaný Vynález zkázy je k dispozici na internetu a čeká ho mezinárodní distribuce

Email Tisk

Digitálně restaurovaný Vynález zkázy filmového vizionáře Karla Zemana je nyní dostupný na internetu. Díky možnostem, které v sobě skrývá on-line distribuce, takzvané služby VOD, se navíc legendární snímek dočká i mezinárodní distribuce.

 


„Doufáme, že tuhle klasiku a dost možná nejúspěšnější český film vůbec přiblíží digitální distribuce nové generaci diváků u nás i za hranicemi,“ říká šéf on-line distribuce Bontonfilmu Ondřej Kulhánek.

Souběžně s Vynálezem zkázy je na internetu uveden i nový dokument Filmový dobrodruh Karel Zeman, v němž se k obdivu k jeho filmům přiznávají í Tim Burton nebo Terry Gilliam. 

Restaurovaný Vynález zkázy byl slavnostně uvedený na MFF v Karlových Varech a posléze zamířil do kin. Své kouzlo ale v tomto případě ukazuje právě digitální distribuce. Šance vidět opravenou a vyčištěnou verzi v kinech byla a je poměrně omezená, film se hraje pouze v takzvaných jednosálových kinech. Naopak díky oficiální distribuci na internetu má možnost stáhnout si nový Vynález zkázy v podstatě každý.

Digitálně restaurovaný Vynález zkázy je postupně dostupný na všech českých internetových videopůjčovnách jako je O2TV, Voyo, Alza.cz nebo Banaxi. Od září pak bude dostupný i v obchodě iTunes. „Na všech službách je možné si film pořídit i jednorázově bez nutnosti předplatného. Ve videotéce O2 stojí například 55 korun,“ dodává za Bontonfilm Ondřej Kulhánek.  

 www.bontonfilm.cz


Mezinárodní distribuce

Ve své době sklízel Vynález zkázy úspěchy i za hranicemi a mezinárodní distribuce se dočká také aktuální opravená verze a to v podstatě na všech kontinentech. Od září bude možné si film půjčit nebo trvale koupit v obchodě iTunes. Nejprve bude dostupný pro Česko a Slovensko, během podzimu však budou postupně přibývat další jazykové verze a to dokonce včetně anglického dabingu. S ním pak budou moci Vynález zkázy shlédnout lidé ve Velké Británii, USA, Jižní Africe nebo Austrálii. 

„Vynález zkázy nejen, že bude mít ve výbavě na iTunes zahraniční titulky, film bude také pro zahraniční teritoria dostupný. S každou novou jazykovou verzí se filmu otevřou dveře i do dané země, což jinak není možné. V mezinárodním přesahu je distribuce Vynálezu zkázy na iTunes výjimečná,“ říká nadšeně Kulhánek. 

Vedle anglických titulků a dabingu bude mít film i ruské, italské a francouzské titulky a přístup k němu získají i diváci v italsky, rusky a francouzsky mluvících zemích. „Následovat budou i další jazykové verze a distribuce v Asii, například v Korei, Číně či Japonsku,“ upřesňuje dále Ondřej Kulhánek

O zajištění on-line uvedení Vynálezu zkázy v USA a Kanadě má dokonce zájem jeden z místních distributorů, film by tak měl být v severní Americe dostupný i na dalších internetových videopůjčovnách, než je obchod iTunes.  


 

Rozhovor

Petra Janů: „Ze začátku jsem byla trdlo ze Sekyrkových Louček.“

petra janu ma pout supraphonOslava s publikem na koncertě je podle Petry Janů jediný způsob, jak ve zdraví přežít vlastní kulatiny. A tak si schválně naordinovala koncert v Lucerně a křest 3CD Má pouť přesně na po...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Po Diovi je tady Caesar a jeho banda

ja caesar a banda 200Po necelém roce vydalo nakladatelství Edika pod Albatros Media pokračování knihy Já, Zeus, a banda z Olympu, tentokrát zaměřené na Řím: Já, Caesar a banda z Kapitolu s podtitulem Přímý přenos ze starověkého Říma.

...

Divadlo

1000 věcí, co mě serou aneb zůstaneme kamarádi?

1000veci uvodkaUž je to 865 hejtů, co se na síti objevil blog 1000 věcí, co mě serou. Moderně pojaté fejetony, kterými nás povedená trojice oblažuje a nebojí se pojmenovat věci, které štvou obvykle i nás ostatní, ale nikdy jsme je nedotvořili do „věč...

Film

Velký: Hanks se stal přes noc dospělým s duší dítěte

velky tom hanksTom Hanks natáčí filmy už vážně dlouho. V rodinné komedii Velký (1988) je ještě v kůži naivního mládence a jen těžko by se hodil na něco jiného. Nejistý a trošku zmatený kukuč nemá hlavní hrdina náhodo...