Restaurovaný Vynález zkázy je k dispozici na internetu a čeká ho mezinárodní distribuce

Restaurovaný Vynález zkázy je k dispozici na internetu a čeká ho mezinárodní distribuce

Email Tisk

Digitálně restaurovaný Vynález zkázy filmového vizionáře Karla Zemana je nyní dostupný na internetu. Díky možnostem, které v sobě skrývá on-line distribuce, takzvané služby VOD, se navíc legendární snímek dočká i mezinárodní distribuce.

 


„Doufáme, že tuhle klasiku a dost možná nejúspěšnější český film vůbec přiblíží digitální distribuce nové generaci diváků u nás i za hranicemi,“ říká šéf on-line distribuce Bontonfilmu Ondřej Kulhánek.

Souběžně s Vynálezem zkázy je na internetu uveden i nový dokument Filmový dobrodruh Karel Zeman, v němž se k obdivu k jeho filmům přiznávají í Tim Burton nebo Terry Gilliam. 

Restaurovaný Vynález zkázy byl slavnostně uvedený na MFF v Karlových Varech a posléze zamířil do kin. Své kouzlo ale v tomto případě ukazuje právě digitální distribuce. Šance vidět opravenou a vyčištěnou verzi v kinech byla a je poměrně omezená, film se hraje pouze v takzvaných jednosálových kinech. Naopak díky oficiální distribuci na internetu má možnost stáhnout si nový Vynález zkázy v podstatě každý.

Digitálně restaurovaný Vynález zkázy je postupně dostupný na všech českých internetových videopůjčovnách jako je O2TV, Voyo, Alza.cz nebo Banaxi. Od září pak bude dostupný i v obchodě iTunes. „Na všech službách je možné si film pořídit i jednorázově bez nutnosti předplatného. Ve videotéce O2 stojí například 55 korun,“ dodává za Bontonfilm Ondřej Kulhánek.  

 www.bontonfilm.cz


Mezinárodní distribuce

Ve své době sklízel Vynález zkázy úspěchy i za hranicemi a mezinárodní distribuce se dočká také aktuální opravená verze a to v podstatě na všech kontinentech. Od září bude možné si film půjčit nebo trvale koupit v obchodě iTunes. Nejprve bude dostupný pro Česko a Slovensko, během podzimu však budou postupně přibývat další jazykové verze a to dokonce včetně anglického dabingu. S ním pak budou moci Vynález zkázy shlédnout lidé ve Velké Británii, USA, Jižní Africe nebo Austrálii. 

„Vynález zkázy nejen, že bude mít ve výbavě na iTunes zahraniční titulky, film bude také pro zahraniční teritoria dostupný. S každou novou jazykovou verzí se filmu otevřou dveře i do dané země, což jinak není možné. V mezinárodním přesahu je distribuce Vynálezu zkázy na iTunes výjimečná,“ říká nadšeně Kulhánek. 

Vedle anglických titulků a dabingu bude mít film i ruské, italské a francouzské titulky a přístup k němu získají i diváci v italsky, rusky a francouzsky mluvících zemích. „Následovat budou i další jazykové verze a distribuce v Asii, například v Korei, Číně či Japonsku,“ upřesňuje dále Ondřej Kulhánek

O zajištění on-line uvedení Vynálezu zkázy v USA a Kanadě má dokonce zájem jeden z místních distributorů, film by tak měl být v severní Americe dostupný i na dalších internetových videopůjčovnách, než je obchod iTunes.  


 

Rozhovor

Robert Rohál: Oblast československé pop music mě zajímá léta

robert rohal 200Legendy československé populární hudby a Hvězdy odvedle – to jsou názvy dvou knih, které vyšly teprve nedávno a pod nimiž je podepsán Robert Rohál. Tento autor, žijící prakticky celý život v moravském Holešově mnoho let působí v kultu...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (33)


Literatura

Odhalte děsivé genetické tajemství starší než samotné lidstvo
dnaDruhý díl s oblíbenou dvojicí Lucií Henebellovou a Franckem Sharkem vás opět zavede do Paříže, do doby odehrávající se rok po vyřešení prvního případu. Kniha je ale určena i pro ty, pro které je Smrtící DNA autorovou prvotinou.

Divadlo

Kolečko v Disku pracuje s buchtami i bohyněmi

buchty a bohyne200Petr Kolečko (Okresní přebor) napsal divadelní hru přímo na míru čtyřem absolventkám, čtvrtého ročníku Katedry herectví činoherního divadla pražské DAMU, Nikol Kouklové, Evě Josefíkové, Marii Poulové

Film

Já robot

ja 200K nočnímu promítání na Prima Cool 4. 4. něco před třetí ráno připomínám film, který si vzal několik témat od slavného sci-fi autora Isaaca Asimova.

...