Skupina České srdce vydává novinku „Noční motýl“ a slaví své čtvrtstoletí!

Skupina České srdce vydává novinku „Noční motýl“ a slaví své čtvrtstoletí!

Email Tisk

České srdce se vrací v silném složení, s charakteristickým keltským zvukem, s novou deskou a v plné síle. Skupina letos oslaví své významné výročí na hudební scéně. 20.prosince v Lucerna Music Baru v Praze bude slavit 25 let své existence.

České srdce letos vydalo své sedmé řadové album „Noční motýl“. Prvním singlem se stala píseň „Rudé slunce“, která dostala čerstvě i klipovou podobu. Video podoba písničky výjimečně nevznikala v Bretani, ale skupina využila krásného babího léta doma v Čechách. Rudé slunce horké…tak členové skupiny vzpomínají na letošní horké a suché léto.

Na novince nazvané „Noční motýl“ se střídají kytarové rify, pro skupinu již tradiční, a houslové melodie. Jednotlivé písničky otextovali Ivan Hlas, Petr Hons a Lukáš Pavlásek. Mezi hosty nakonec zaúřadoval i Lou Fanánek Hágen. „Na album jsme vybírali asi z 25 písní a jsme rádi, že album vyšlo až teď, před rokem by to bylo asi dost jiné, máte se na co těšit...“ zpřesňuje Michal Šenbauer.

„Fanánek je i autorem textu Napospas trávě, kde nakonec i hostuje. Je to výborný textař a dobrý kamarád. Rád vzpomínám ještě na dobu, kdy jsme, asi rok to bylo, s Holasem hostovali u Sester, bylo to fyzicky náročný, ale mám na to hezký vzpomínky“, dodává Michal Šenbauer.

Kdo by neznal známé hity „Srdce z Avalonu“ nebo „Bosou nohou žárem“. Kdo si chce nejen tyto písničky připomenout, nesmí 20. prosince minout pražský Lucerna Music Club.

„20. prosince se na Vás všechny v pražském Lucerna Music Baru těšíme. Se Srdcem pilujeme všechny naše hity i nové věci z desky a hlavně přijdou i hosté…“, vzkazuje za kapelu Michal Šenbauer.

Skupina zde oslaví své čtvrtstoletí!

ceske srdce

České srdce odehrálo mnoho koncertů a to nejenom doma, ale i v zahraničí (odehrálo tam kolem 200 koncertů). Nezapomenutelná byla spolupráce s legendou keltské hudby Alanem Stivellem. Stále v živé paměti mi zůstává jeden z koncertů. Bylo to na Keltské noci v Paříži v roce 2003 na Stade de France, kde bylo kolem 100 tisíc návštěvníků.

Kapelník Šenbauer ještě v krátkosti shrnuje nejdůležitější momenty z historie Českého srdce: „České srdce vzniklo na přelomu 80. - 90. let. Naše první živé vystoupení se odehrálo v roce 1990. Naše první album nemělo název, ale na obalu to vynahradilo hezké tělo slovenské modelky, na kterém byl napsaný název České srdce. Další album hned následovalo a bylo to Srdce z Avalonu, kde hostoval Alan Stivell, jedna z největších keltských legend na světě, který hraje na harfu a natočil asi 20 alb. Spolupracuje třeba s Kate Bush a Simple Minds. Na další desku Pohřebiště hitů jsme přenesli atmosféru z našeho hraní po Bretoňských hospodách a klubech. Pak album Oheň voda vzduch a na dalším albu Znamení jsme nahráli do dnes hraný rádiový hit Bosou nohou žárem, kde hostovala Lucie Bílá. Následovalo předposlední album Náměsíčnej a nyní jsme vydali novinku Noční motýl. Na domácí půdě můžete kapelu každý rok vidět a slyšet na známém festivalu Okoř se šťávou, který se koná v období květen-červen v podhradí hradu Okoř. Příští rok to bude již 18. festivalový ročník, který se odehraje přesně 28.května! Všichni jste zváni!“


 

Rozhovor

Monika Petráková: Seznamování přes internet má své výhody

monika perexV čerstvém rozhovoru s mladou spisovatelkou Monikou Petrákovou se dozvíte nejnom to, že seznamování přes internet má své výhody, ale bude vám odhaleno i tajemství hesla Jazz Dock.

 

...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

David Frej, Jiří Kuchař: Zdravé střevo

zdrave strevo200Někdy je až s podivem, že na nás náš vlastní žaludek má ještě žaludek. Někdy je až s podivem, že to s námi střeva ještě vydržela… Chtělo se mi čas od času povzdychnout si nad knihou MUDr. Davida Freje a Jiřího Kuchaře:

Divadlo

Aktuální společenská témata, současní autoři, Městská divadla pražská připravují novou sezonu

divadlaNová sezona v divadlech ABC a Rokoko, patřících Městským divadlům pražským, se ponese ve znamení inscenací současných dramatiků. Všechny připravované inscenace, z nichž většina bude právě v Městských divadlech pražských uvedena ve svých českých nebo praž...

Film

13.ročník festivalu krátkého filmu: snímky (ne)jen pro náročné diváky

sff perexLetos proběhl v pražských kinech Světozor a Pilotů ve dnech 17.-21.1. 2018 v pořadí již  13. ročník festivalu krátkých filmů, který nabídl to nej pro filmové fajnšmekry z řad české i mezinárodní tvorby.

...