Jihočeská filharmonie přiveze do Divadla Archa jazzové úpravy skladeb Bohuslava Martinů

Jihočeská filharmonie přiveze do Divadla Archa jazzové úpravy skladeb Bohuslava Martinů

Email Tisk

aecha200Unikátní předvánoční koncert chystá v pražském Divadle Archa na 6. prosince Jihočeská filharmonie. Program nese název Jazzové úpravy skladeb Bohuslava Martinů a začne ve 20 hodin. Po celý večer povedou soubor dirigenti Jan Talich a Vladimír Valovič.

 


Pražský koncert chystají jihočeští filharmonici v rámci letošní jubilejní sezóny - soubor působí na české hudební scéně již 35 let. V repertoáru koncertu zazní v jejich podání skladby Bohuslava Martinů Jazzová suita a Suita z Kuchyňské Revue, jazzové standardy a originální úprava skladby Rhapsody in Blue od George Gershwina.
„Program v Divadle Archa zazní ve světové premiéře jako pocta Bohuslavovi Martinů, který byl mimo jiné skvělý jazzový skladatel. Narodil se 8. prosince 1890, Jihočeská filharmonie mu tak připravila poctu v podobě koncertu pouhé dva dny před 125. narozeninami,“ říká ředitel Jihočeské filharmonie Otakar Svoboda. Podle jeho slov vystoupí Jihočeská filharmonie v Divadle Archa poprvé, v Praze koncertuje příležitostně na festivalech.
Muzikanty doprovodí na klavír sólista Jan Simon a jazzový a swingový orchestr Big Band Gustava Broma. Koncert odvysílá živě Český rozhlas Vltava a záznam bude vydán na CD.

archa

 


JIHOČESKÁ FILHARMONIE

Soubor byl založen v Českých Budějovicích v roce 1981 pod původním názvem Jihočeský státní orchestr. V současnosti má 37 členů a je jedinou profesionální filharmonií v Jihočeském kraji. Šéfdirigent souboru Jan Talich vystudoval Pražskou konzervatoř, poté AMU a v roce 1992 založil Talichův komorní orchestr, jehož je uměleckým ředitelem a dirigentem.
Repertoár Jihočeské filharmonie zahrnuje především vlastní interpretaci hudby z období klasicismu, pestrá dramaturgie koncertů ale zahrnuje hudbu od baroka po současnost. Stále častěji zahrnuje filharmonie do svých koncertních plánů i obsáhlejší symfonickou a vokálně instrumentální tvorbu.

Více informací: www.jcfilharmonie.cz


Vstupenky na koncert je možné rezervovat online na www.divadloarcha.cz , nebo zakoupit na pokladně Divadla Archa. Více informací na tel: +420 221 716 333.Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

BAROMANTIKA V HODINĚ SMRTI: NEBÁT SE TEMNOTY

gen 200Lenka Dusilová, Patrick Karpentski, Viliam Béreš, Beata Hlavenková a Martin Novák – to je Baromantika. A to je i nové album nazvané V hodině smrti. Je dílem vyzrálých osobností, ať už jde...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Klíč ke štěstí a Obchod se štěstím

klic ke stesti200Ačkoliv jsou obě knížky útlé, nelze je číst naráz, plynule. Jednotlivé příběhy se postupně rozvinou a můžeme o nich zpětně přemýšlet, objevovat paralely, nechat je na sebe působit. Zjistíme, že jsme více usměvaví, pohodoví, příjemní k...

Divadlo

O čem se Jankovi Ledeckému v noci zdá?

3 Othello a Desdemona IMG 3643Muzikál IAGO je tu! Divadlo Hybernia odstartovalo letošní sezonu slavnou tragédií Williama Shakespeara Othello, vyprávěnou z pohledu z...

Film

Nad námi Elysium jako běžným smrtelníkům nedostupné místo

200 filmJihoafrický režisér Neill Blomkamp upoutal nezvyklou sci-fi Distrikt 9, v němž se zcela obešel bez obvyklých žánrových klišé a příběh vybudoval jako varování před rasovými předsudky a ústrky, které postihnou zbídačené mimozemšťany, kteří nalezli pramál...