Láska, vášeň a pomsta ve skvělém dobrodružném románu

Láska, vášeň a pomsta ve skvělém dobrodružném románu

Email Tisk

zlodej ze sevillyVe svém novém románu nás Juan Gómez-Jurado zavádí do španělské Sevilly 16. století, nejbohatšího města světa, v jehož zdech také bují intriky i zločin. A právě tady se protínají osudy hrdinů příběhu, sirotka Sancha, indiánské otrokyně Clary i dalších. 

Sancho jako dítě jediný z celé rodiny přežil epidemii moru a dostává se do útulku v Seville, časem se však ocitá na ulici. Během náhodného setkání s neznámým Angličanem vyslechne příběh Robina Hooda a tento zbojník se stává chlapcovým vzorem. Začíná se rozvíjet bohatý děj plný nečekaných zvratů a setkání. Autor nás na stránkách knihy zavádí do skvostných paláců i příbytků lůzy, na galeje i do venkovských chalup, mezi výkvět společnosti i chátru.
Zloděj ze Sevilly je se svým spletitým dějem a pestrou galerií postav skutečnou dobovou freskou tehdejšího Španělska, a proto nás nepřekvapí, že se na stránkách románu setkáme i s Williamem Shakespearem a samozřejmě také s Miguelem de Cervantesem...

Ocitnete se v Seville 16. století, v divuplném světě šlechticů a obchodníků, šermířů a zlodějů, žebráků i prostitutek. Láska, vášeň a pomsta vedou kroky hrdinů tohoto skvělého dobrodružného románu, který začíná téměř zázračnou záchranou dítěte před smrtí. Dítě vyroste a ujme se úlohy ochránce těch, jimž osud nepřál. Kořeny příběhu o Sanchovi a lidí kolem něho sahají až k samotným počátkům literatury. A ten příběh vás navždy změní.

JUAN GÓMEZ – JURADO (nar. 1977 v Madridu) patří k nejúspěšnějším současným španělským autorům thrillerů. Po studiích na soukromé katolické univerzitě San Pablo CEU se uplatnil jako novinář a publicista, působil v různých rozhlasových a televizních stanicích i v tisku. V současné době pracuje především pro španělský konzervativní list ABC a pro deník La Voz de Galicia, vydávaný španělsky a galicijsky. Jako romanopisec debutoval r. 2006 thrillerem Boží zvěd, pojednávajícím o sériovém vrahovi ve Vatikánu. Už jeho první román měl pro výbušnost námětu značný ohlas, autor se těší přízni čtenářů ve více než 40 zemích a získal také některá prestižní ocenění, např. Cenu za román města Torrevieja (2008). Za román Smlouva s Bohem získal r. 2011 v USA cenu International Latino Book Awards za Nejlepší bestseller roku.

Vydalo Argo, 608 stran, 398 Kč. Přeložil Vladimír Medek.

 


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Banner

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 40

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Miloše Havla cesta křížová

milos havel obalka 200Filmový podnikatel Miloš Havel (1899-1968) bývá podnes řazen mezi rozporuplné osobnosti - zajisté vybudoval barrandovské impérium, avšak rozbouřené politické časy mu zabránily, aby je mohl v klidu rozvíjet. T...

Divadlo

Barunka is leaving, divadelní esej o paměti a zapomínání

barunka PEREXBabiččin byt, ve kterém se skrývají dávné vzpomínky. Drolící se mysl. Ozvěny minulosti. A ticho. Třetí ročník katedry alternativního a loutkového divadla vstupuje do divadla DISK autorskou inscenací Barunka is leaving. Nezapomeňte přijít!

...

Film

Co je to animace? Buenos Aires experiment!

PAF Argentina 20013. ročník Přehlídky animovaného filmu, která proběhne od čtvrtka 4. prosince do neděle 7. prosince v Olomouci, představuje po Kolumbijské animaci další ze svých šesti programových sekcí.
„¡Cine, Che!“ – Buenos Aires experimen...