Láska, vášeň a pomsta ve skvělém dobrodružném románu
Banner

Láska, vášeň a pomsta ve skvělém dobrodružném románu

Email Tisk

zlodej ze sevillyVe svém novém románu nás Juan Gómez-Jurado zavádí do španělské Sevilly 16. století, nejbohatšího města světa, v jehož zdech také bují intriky i zločin. A právě tady se protínají osudy hrdinů příběhu, sirotka Sancha, indiánské otrokyně Clary i dalších. 

Sancho jako dítě jediný z celé rodiny přežil epidemii moru a dostává se do útulku v Seville, časem se však ocitá na ulici. Během náhodného setkání s neznámým Angličanem vyslechne příběh Robina Hooda a tento zbojník se stává chlapcovým vzorem. Začíná se rozvíjet bohatý děj plný nečekaných zvratů a setkání. Autor nás na stránkách knihy zavádí do skvostných paláců i příbytků lůzy, na galeje i do venkovských chalup, mezi výkvět společnosti i chátru.
Zloděj ze Sevilly je se svým spletitým dějem a pestrou galerií postav skutečnou dobovou freskou tehdejšího Španělska, a proto nás nepřekvapí, že se na stránkách románu setkáme i s Williamem Shakespearem a samozřejmě také s Miguelem de Cervantesem...

Ocitnete se v Seville 16. století, v divuplném světě šlechticů a obchodníků, šermířů a zlodějů, žebráků i prostitutek. Láska, vášeň a pomsta vedou kroky hrdinů tohoto skvělého dobrodružného románu, který začíná téměř zázračnou záchranou dítěte před smrtí. Dítě vyroste a ujme se úlohy ochránce těch, jimž osud nepřál. Kořeny příběhu o Sanchovi a lidí kolem něho sahají až k samotným počátkům literatury. A ten příběh vás navždy změní.

JUAN GÓMEZ – JURADO (nar. 1977 v Madridu) patří k nejúspěšnějším současným španělským autorům thrillerů. Po studiích na soukromé katolické univerzitě San Pablo CEU se uplatnil jako novinář a publicista, působil v různých rozhlasových a televizních stanicích i v tisku. V současné době pracuje především pro španělský konzervativní list ABC a pro deník La Voz de Galicia, vydávaný španělsky a galicijsky. Jako romanopisec debutoval r. 2006 thrillerem Boží zvěd, pojednávajícím o sériovém vrahovi ve Vatikánu. Už jeho první román měl pro výbušnost námětu značný ohlas, autor se těší přízni čtenářů ve více než 40 zemích a získal také některá prestižní ocenění, např. Cenu za román města Torrevieja (2008). Za román Smlouva s Bohem získal r. 2011 v USA cenu International Latino Book Awards za Nejlepší bestseller roku.

Vydalo Argo, 608 stran, 398 Kč. Přeložil Vladimír Medek.

 


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 32

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Encyklopedie Jamese Bonda detailně nahlíží do světa agenta 007

encyklopedie200Čtyřiadvacátá bondovka s názvem Spectre se od listopadu objevuje i v tuzemských kinech, při té příležitosti také u nakladatelství Mladá Fronta vyšlo aktualizované (již podruhé) vydání Encyklopedie Jamese Bonda, jejímiž autory jsou spisovat...

Divadlo

Seznamka v divadle aneb Představení pouze pro nezadané

seznamka divadlo 200Zkuste najít novou lásku v divadle a možná už na Valentýna nebudete sami! Divadlo Rokoko pořádá v sobotu 11. února od 17 hodin již tradiční Představení pouze pro nezadané ženy a muže ve věku 25 až 45 let. Akci odstartuje tragikom...

Film

GANGSTER KA, mrazivý příběh gangstera, který tu opravdu řádil

Gangsterka perexJiž za necelé dva  týdny, přesně 10. září, vstoupí do kin první část filmu GANGSTER KA. "Nečekejte nějakou autobiografii zločince Radovana Krejčíře. Není to film o Krejčířovi. Je to film inspirovaný realitou a mými knihami Padrino Kr...