Noc s Andersenem v divadle!
Reklama
Banner

Noc s Andersenem v divadle!

Email Tisk

Ateliér pro děti a mládež při NDM se společně s Národním divadlem moravskoslezským již podruhé zapojí do celostátní literární akce Noc s Andersenem 2016.

 

Noc s Andersenem je jednou z akcí, kterou nejen české knihovny svádí – v konkurenci populárnějších médií – boj o zájem dětí a dětské čtenářství. K tomuto boji se již podruhé také přidá Ateliér pro děti a mládež při NDM ve spolupráci s Národním divadlem moravskoslezským. V pátek 1. dubna je pro dvacet dětí ve věku od 6 do 10 let připravena v Divadle Jiřího Myrona pohádková noc – noční dobrodružství v podobě her a soutěží rámované příběhem Malé mořské víly. Vždyť právě pohádka Hanse Christiana Andersena Malá mořská víla oslaví v tomto roce 180. výročí svého napsání. A jak se to hezky spojuje; 40. výročí oslaví také filmová verze pohádky Karla Kachyni s Miroslavou Šafránkovou v hlavní roli.

„Naše Noc s Andersenem ovšem nebude filmová, ale ryze divadelní – děti budou mít možnost navštívit zákulisní prostory divadla, do kterých se běžný divák dostane pouze zřídka: zkušebnu, baletní sál, jeviště... Také si vyzkouší, jaké to je nocovat ve foyeru divadla ve vlastním spacáku,“ uvádí divadelní lektorka Tereza Strmisková. Program akce připravují divadelní lektorky NDM ve spolupráci se studenty oboru kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo Slezské univerzity v Opavě a herci NDM.

Chcete, aby vaše dítě zažilo noc plnou neočekávaných překvapení a zároveň se podívalo do zákulisí divadla? Neváhejte a zašlete přihlášku. Kapacita akce je omezena – zbývají poslední místa! Více informací na: www.ndm.cz  v sekci Ateliér.

Noc s Andersenem začíná 1. dubna ve 20 hodin v Divadle Jiřího Myrona.


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Banner

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 30

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Kouzelná Kytice Františka Bartoše

kytice 200U příležitosti realizace projektu Pocta Františku Bartošovi 2016 – 2017, který realizuje Krajská knihovna Františka Bartoše společně s Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně, vydalo zmíněné muzeum reprint publikace Kytice, kterou z lidového básnictva n...

Divadlo

Tomáš Baťa ožil prostřednictvím Gustava Řezníčka

bata-tomas 200Městské divadlo Zlín nechalo ožít Tomáše Baťu, ševce, podnikatele, starostu, jednoduše velkou osobnost nejen českých dějin. Nesnažilo se o žádnou životopisnou hru ani nudný výklad, šli na to po svém a velmi dobře. Režisér Dodo Gombár a př...

Film

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Pirati film-plakat-origDlouho očekávaný poslední z vydaných dílů Pirátů z Karibiku se pro dvouletém prodlení a hackerském vydírání konečně dostal na světová i česká plátna. Neotřelý humor kapitána Jacka Sparrowa a jeho dobrodružství v duchu „víc...