Noc s Andersenem v divadle!
Banner

Noc s Andersenem v divadle!

Email Tisk

Ateliér pro děti a mládež při NDM se společně s Národním divadlem moravskoslezským již podruhé zapojí do celostátní literární akce Noc s Andersenem 2016.

 

Noc s Andersenem je jednou z akcí, kterou nejen české knihovny svádí – v konkurenci populárnějších médií – boj o zájem dětí a dětské čtenářství. K tomuto boji se již podruhé také přidá Ateliér pro děti a mládež při NDM ve spolupráci s Národním divadlem moravskoslezským. V pátek 1. dubna je pro dvacet dětí ve věku od 6 do 10 let připravena v Divadle Jiřího Myrona pohádková noc – noční dobrodružství v podobě her a soutěží rámované příběhem Malé mořské víly. Vždyť právě pohádka Hanse Christiana Andersena Malá mořská víla oslaví v tomto roce 180. výročí svého napsání. A jak se to hezky spojuje; 40. výročí oslaví také filmová verze pohádky Karla Kachyni s Miroslavou Šafránkovou v hlavní roli.

„Naše Noc s Andersenem ovšem nebude filmová, ale ryze divadelní – děti budou mít možnost navštívit zákulisní prostory divadla, do kterých se běžný divák dostane pouze zřídka: zkušebnu, baletní sál, jeviště... Také si vyzkouší, jaké to je nocovat ve foyeru divadla ve vlastním spacáku,“ uvádí divadelní lektorka Tereza Strmisková. Program akce připravují divadelní lektorky NDM ve spolupráci se studenty oboru kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo Slezské univerzity v Opavě a herci NDM.

Chcete, aby vaše dítě zažilo noc plnou neočekávaných překvapení a zároveň se podívalo do zákulisí divadla? Neváhejte a zašlete přihlášku. Kapacita akce je omezena – zbývají poslední místa! Více informací na: www.ndm.cz  v sekci Ateliér.

Noc s Andersenem začíná 1. dubna ve 20 hodin v Divadle Jiřího Myrona.


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 38

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Jak na Biodynamické zahradničení

biodynamicke zahradniceni 200V Knižním klubu nedávno vyšla moc pěkná kniha autora Montyho Waldina s názvem Biodynamické zahradničení podle přírodních cyklů a lunárního kalendáře. Nečekejte recepty na nějaká zaklínadla ani různé čáry, ale na...

Divadlo

Imaginací a divadlem proti zlu

festival akcent 200Letošní ročník mezinárodního festivalu dokumentárního divadla AKCENT představí pestrý výběr inscenací, které v aktuálním společensko-politickém kontextu zkoumají místa a situace, kde se rodí zlo. Vedle uznávaných světových tvůrc...

Film

Pohádka o Popelce se nekonala

altSekce Noční horizonty zlínského filmového festivalu přináší filmy “nedětské a nemládežnické”. Pokud se považujete za náročnějšího diváka, tak vězte, že stojí za to zůstat vzhůru, odolat ostatním filmovým svodům a zamířit do kina. Zaváhat se nevypla...