Fun Fatale 2016
Banner

Fun Fatale 2016

Email Tisk

Jubilejní pátý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu v ryze ženském osazení - Fun Fatale 2016 - se uskuteční od 1. do 3. dubna 2016 v pražském KD Mlejn a poté 8.-10.4. v Bratislavě a 14. – 16.4 v Jihlavě.

 


Artistky a akrobatky s České republiky, Švýcarska, Švédska, Kanady, Ruska i Německa chystají pro návštěvníky sled originálních novocirkusových představení. Komorní prostředí KD Mlejn je pro diváky zárukou, že budou novému cirkusu tak blízko, jak je to jen možné. Divadelní kukátko můžete s klidným svědomím nechat doma.

Oficiální program zahájí v pátek 1. dubna Eliška Brtnická se svým zbrusu novým představením Enola inspirované knihou Sadako a tisíc jeřábů, které v sobě spojuje akrobacii na visuté hrazdě, tanec a papír. Premiéra proběhla 9. února 2016 v Experimentálním prostoru NoD.
Stálice festivalu a odbornice na tzv. double cloud, Lucie N´Duhirahe ze Švýcarska (soubor Collectif and then...), která spolupracuje s KD Mlejn i souborem Cirkusu Mlejn na řadě inscenací a workshopů, uvede téhož večera vystoupení s názvem Mud – A Chromatic research, na jehož finalizaci právě pracuje. Půjde tedy vlastně o předpremiéru a diváci tak budou mít jedinečnou možnost jako první vidět novou choreografii.
Sobotní večer bude tradičně vyhrazen zlatému hřebu festivalu – mezinárodnímu novocirkusovému kabaretu plnému jedinečných akrobatických performancí. Fun Fatale International Cabaret je přehlídkou jedinečných čísel předních performerek, jejichž soupis zaručuje vskutnu absolutní zážitek (pozn.: názvy disciplín se tradičně nepřekládají):


Handbalancing on the blocs: Noëmie Armellin /CH/
Aerial rope:  Delphine Cézard /CA/
Juggling:  Julietta Birkeland /SWE/
Aerial silk duo: Jana Korb, Sylvia Idelberger /DE/
Hand to hand: Karolína Křížková, Eva Stará /CZ/
Antipod footjuggling: Nata Galkina /RUS/
Slack-rope: Moa Asklöf Prescott /SWE/
Trapeze and footjuggling: Roxana Küwen /DE/


Nedělní část pražského programu zahájí odpoledne představení HoopStep, v němž vystoupí Christine Trevissen a Silke Schirok. Duo, které vdechlo život postavě pedantické učitelky a její nepříliš nadané žákyně s přemrštěnými ambicemi, pobaví diváky jedním z nejlepších představení s obručemi Hula Hoop, jaké je v současné době k vidění. Obruče se budou točit kolem všem možných i nemožných částí těla, budou létat vzduchem i po podlaze. Zábava a údiv zaručeny. Čas i komika tohoto představení jsou přímo předurčeny k tomu, abyste sebou vzali i své děti.
Nedělní program pro diváky zahájí český soubor Cirkus TeTy a jejich představení Husí krky. Kombinace fyzického divadla a nového cirkusu, především různých druhů lan, je vlastně intimní zpovědí dvou žen 30+. Ženy před diváky formulují vzájemné vztahy, osobní vzpomínky i zážitky, dotknou se témat ženského přátelství, vzhledu, vystupování ve společnosti, milostných vztahů, pracovního nasazení i mateřství.
Závěr pražské části festivalu bude patřit Natalie Reckert z Německa a její performanci Image - Selfie with eggs, která vás pozve do vnitřního světa akrobatky. Pohyb a mluvené slovo propojují taneční estetiku s emocemi. Text odkazující k vědeckým experimentům je vtipný a trefný, elektronická hudba pak dotváří unikátní, neobvyklý a intenzivní zážitek. Výjimečná kombinace stand-up comedy, robotických pohybů a neskutečné výdrže ve stoji na rukou.

Doprovodný program festivalu – workshopy, výstava, diskuze:
V Praze proběhne již v pátek 1. dubna volná diskuze o cirkusové umělecké tvorbě pod vedením Lucie N´Duhirahe.
Návštěvníci si také budou moci prohlédnout retrospektivní prodejní výstavu fotografií z předchozích ročníků, včetně unikátních fotografií z perspektivy akrobatek.
Velkým lákadlem jsou každoročně také workshopy pod vedením zkušených zahraničních lektorek. Letos to bude v Praze dvoudenní workshop vzdušné akrobacie na šálách s Isabelle Schuster a handbalancing s Noëmie Armellin. V Jihlavě proběhne workshop Hula Hoop s Christine Trevissen a Silke Schirok a workshop Duo na šále s Eliškou Brtnickou. Závěsnou akrobacii, tentokrát pro sólové provedení, bude Eliška vyučovat také na bratislavském workshopu.

Podrobný program festivalu, včetně informací o vstupenkách a workshopech, najdete a www.funfatale.cz  nebo na festivalovém facebooku Fun Fatale.
FB událost: https://www.facebook.com/events/115940898798234/


 
Banner

Rozhovor

Recyklované pohádky naučí novou generaci recyklaci

200 rozDo Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět je zapojeno téměř 3100 škol z celé České republiky, které vedou své svěřence k šetrnějšímu přístupu k okolí. Jedním z jejich projektů jsou Recyklované pohádky, které nám podrobně představila ředitelka paní Ilona Johno...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Nahlédněte do kavárny Kontakty vašeho mobilu

volane cislo existuje 200V nakladatelství Ikar vyšla skvělá kniha Milana Tesaře, jednoho ze tří scenáristů komiksu Zelený Raoul. Nese název Volané číslo existuje a je skvělou oddychovkou!

 

...

Divadlo

Jitka Smutná a Dana Syslová chystají Premiéru mládí

premiera mladiV Divadle Rokoko se začala zkoušet bláznivá komedie Christiana Giudicelliho Premiéra mládí. V inscenaci o dvou mimořádných ženách a jednom velikém dobrodružství se představí Jitka Smutná a Dana Syslová. Režie se ujala Janka Ryšánek Schmiedtová, premiéra, které se zúč...

Film

Luc Besson: Valerian a město tisíce planet

besson 200Režisér Luc Besson, Dave DeHaan a Cara Delevigne ze zúčastní nadcházejícího Comic Conu v San Diegu, kde představí film  VALERIAN A MĚSTO TISÍCE PLANET v rámci tiskové konference novinářům a fanouškům.V příloze si vám dovoluji poslat nově uvolně...