Koncert „My cizinou jsme bloudili“ se ponese v duchu Dvořákových árií a představení laureátů soutěže ve skladbě
Banner

Koncert „My cizinou jsme bloudili“ se ponese v duchu Dvořákových árií a představení laureátů soutěže ve skladbě

Email Tisk

dvorak my cizinou 200Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram se začíná pomalu loučit se svým 48. ročníkem a chystá pro diváky poslední velkolepé večery. Jeden z nich proběhne v úterý 24. května, ponese se v duchu motta celého festivalu „My cizinou jsme bloudili“ a kromě jedinečných skladeb Antonína Dvořáka v podání sólistů Soni Godarské a Pavla Klečky přinese i vyhlášení laureátů soutěže ve skladbě. Program začíná od 19 hodin v Galerii Fr. Drtikola Příbram.

„Do konce festivalu nám zbývá již jen pár dní, proto si v jeho závěru znovu připomeneme jedinečnost Dvořákovy tvorby. Koncert s názvem „My cizinou jsme bloudili“ nabídne vybrané árie a dueta z oper Antonína Dvořáka a naši diváci si je užijí v podání sólistů českých operních scén – Soni Godarské a Pavla Klečky, kteří vystoupí v doprovodu Václava Máchy. Věříme, že tento večer bude jedním z dalších krásných okamžiků a zároveň takové první rozloučení s letošním ročníkem,“ říká ředitelka Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram Albína Houšková.

dvorak my cizinou1

Hlavní koncertní program uvede slavné árie a dueta z oper Rusalka, Jakobín, Čert a Káča či Šelma Sedlák. Zahájení koncertu však bude patřit premiéře děl, které na základě výzvy festivalu vnikly, a která spojuje téma zvolené jako motto festivalu, tedy „My cizinou jsme bloudili“.

dvorak my cizinou2

„Koncert bude spojený s vyhlášením laureátů soutěže ve skladbě, kterou jsme v rámci letošního ročníku uspořádali. Tohoto vyhlášení se ujme přední česká skladatelka, paní Sylvie Bodorová. Jedním z účelů existence festivalů vidíme v motivaci ke vzniku nových děl a jejich představení veřejnosti  - a jsme rádi, že letos takto pošleme do světa hned několik zajímavých nových skladeb. A přejeme jim, aby jim tato premiéra přinesla štěstí …“, dodává Houšková.

dvorak my cizinou3

(Foto: Archív HFAD Příbram)Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Nové komentáře


Literatura

Tashlinův svět, který není

svet ktery neni 200Mám ráda knížky Franka Tashlina i nakladatelství Baobab. Obě jména jsou zárukou kvality a příjemných zážitků, takže když se mi dostal do rukou třetí komiks Franka Tashlina – Svět, který není, neváhala jsem ani minutu a začetla jse...

Divadlo

Program divadla Tramtarie Olomouc na září 2015

Tramtarie 200Divadlo Tramtarie představuje svůj zářijový program. Nejvíce prostoru je dáno komediím, ale chybět nebude ani klasický kultovní horor. Chcete-li se smát a nebo trochu bát, přijměte pozvání do Tramtarie.

...

Film

Co je otevřené dílo a jak ho vnímat

Otevrene dilo 200Od Umberta Eca u nás vyšly již leckteré spisy, avšak jeho první velký počin - Otevřené dílo - vychází teprve nyní, po více než půlstoletí od napsání, a to opět zásluhou nakladatelství Argo. I sám Eco si této práce zjevně vážil, protož...