Koncert „My cizinou jsme bloudili“ se ponese v duchu Dvořákových árií a představení laureátů soutěže ve skladbě
Banner

Koncert „My cizinou jsme bloudili“ se ponese v duchu Dvořákových árií a představení laureátů soutěže ve skladbě

Email Tisk

dvorak my cizinou 200Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram se začíná pomalu loučit se svým 48. ročníkem a chystá pro diváky poslední velkolepé večery. Jeden z nich proběhne v úterý 24. května, ponese se v duchu motta celého festivalu „My cizinou jsme bloudili“ a kromě jedinečných skladeb Antonína Dvořáka v podání sólistů Soni Godarské a Pavla Klečky přinese i vyhlášení laureátů soutěže ve skladbě. Program začíná od 19 hodin v Galerii Fr. Drtikola Příbram.

„Do konce festivalu nám zbývá již jen pár dní, proto si v jeho závěru znovu připomeneme jedinečnost Dvořákovy tvorby. Koncert s názvem „My cizinou jsme bloudili“ nabídne vybrané árie a dueta z oper Antonína Dvořáka a naši diváci si je užijí v podání sólistů českých operních scén – Soni Godarské a Pavla Klečky, kteří vystoupí v doprovodu Václava Máchy. Věříme, že tento večer bude jedním z dalších krásných okamžiků a zároveň takové první rozloučení s letošním ročníkem,“ říká ředitelka Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram Albína Houšková.

dvorak my cizinou1

Hlavní koncertní program uvede slavné árie a dueta z oper Rusalka, Jakobín, Čert a Káča či Šelma Sedlák. Zahájení koncertu však bude patřit premiéře děl, které na základě výzvy festivalu vnikly, a která spojuje téma zvolené jako motto festivalu, tedy „My cizinou jsme bloudili“.

dvorak my cizinou2

„Koncert bude spojený s vyhlášením laureátů soutěže ve skladbě, kterou jsme v rámci letošního ročníku uspořádali. Tohoto vyhlášení se ujme přední česká skladatelka, paní Sylvie Bodorová. Jedním z účelů existence festivalů vidíme v motivaci ke vzniku nových děl a jejich představení veřejnosti  - a jsme rádi, že letos takto pošleme do světa hned několik zajímavých nových skladeb. A přejeme jim, aby jim tato premiéra přinesla štěstí …“, dodává Houšková.

dvorak my cizinou3

(Foto: Archív HFAD Příbram)Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Hledáme do týmu...

PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat


Literatura

Před objektvem zvířecí miláčci

Zvirata 200Nakladatelství Computer Press vydalo knihu Antonína Malého Fotografujeme psy a jiná zvířata.

...

Divadlo

Shakespearova Zimní pohádka už brzy v dvojjazyčném provedení

zimni pohadka 200Prague Shakespeare Company přivádí na divadelní prkna shakespearovskou Zimní pohádku. Unikátní anglicko-jazyčný divadelní spolek přichází opět s originálním pojetím hry. Část z ní tentokrát odehrají v češtině s anglickými titulky.

...

Film

Hollywood je ve vašich rukou - tipujte letošní oskarové vítěze v zábavné hře a získejte skvělé ceny!

hollywood 200Patříte mezi filmové fanoušky? Baví vás hodnotit herecké výkony jednotlivých herců či rádi kritizujete režisérské umění? Díky Cinema City se i vy můžete vžít do role porotců, kteří rozhodují o udílení prestižních cen Americké filmové akademie. ...