XIII. MUZEJNÍ NOC. Byl jednou jeden král …
Banner

XIII. MUZEJNÍ NOC. Byl jednou jeden král …

Email Tisk

muzejni noc kral 200V pořadí již třináctá muzejní noc ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě se uskuteční v sobotu 11. června. Muzeum se touto akcí tradičně zapojuje do celorepublikového Festivalu muzejních nocí pořádaného Asociací muzeí a galerií ČR.


Letošní muzejní nocse ponese v lehce pohádkovém duchu. Nahlédneme do královského dvora a přiblížíme si tak představu, jak se mohl bavit třeba i král Karel IV., jehož 700. výročí narození letos slavíme. Návštěvníkům hned před vstupem do muzea nabídneme možnost projet se českolipskými uličkami kočárem s koňským spřežením. Ve stálých expozicích muzea budou připravena pohádková zastavení s tvůrčími dílnami pro děti a prodejem řemeslných výrobků. Ti nejšikovnější budou moci za své snažení nahlédnout do královské pokladnice a možná si z ní něco i odnést.

V galerii si mohou malí i velcí návštěvníci poslechnout od 20.30 pohádku o Dračím království v podání Divadla Rolnička z Liberce a hned vedle na rajském dvoře propukne šermířské klání Rytířů lužických hvozdů a nebude tu chybět ani něco dobrého na zub.

Během večera se představí několik profesionálních i neprofesionálních souborů a umělců. Můžete se těšit na taneční vystoupení pražské skupiny Siderea. Jejich členky nám ukáží středověké tance vznešeně dvorské i hravě lidové, ale také cikánské. Budete-li chtít nahlédnout do svého osudu, využijete jistojistě zastavení u kartářky. Zazní také hudba skupiny Řemdih a Lusatia consort a celým večerem nás budou provázet různá vystoupení žáků ZUŠ Česká Lípa, která je již tradičním partnerem muzejní noci. Velkým lákadlem bude mobilní půjčovna dobových kostýmů a fotoateliér Quisquis, ve kterém se můžete v takto zapůjčeném ošacení zvěčnit. Do tmy zahalenou klášterní zahradu pak v závěru rozzáří ohňová show v amfiteátru muzea a celý muzejní večer završí od 23.00 vystoupení Jazzové farmy.

muzejni noc kral

Po celý večer nebude chybět bohaté občerstvení Retro bufetu z Nového Boru, čerstvě pražená káva, voňavé koblížky, cukrová vata, sýry a klobásky.

Doufáme, že jsme Vás alespoň trochu nalákali a přijdete se s námi pobavit, odpočinout si a užít si sobotní muzejní večer.

www.muzeumcl.cz Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Hledáme do týmu...

PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat


Literatura

Dojemný příběh z prostředí druhé světové války

Svetla 200Pulitzerovu cenu dostává vždy jeden opravdu výjimečný román. V letošním roce se jedná o knihu Jsou světla, která nevidíme od Anthonyho Doerra. Zasloužil si autor toto čestné ocenění?

...

Divadlo

Hudební scéna Městského divadla v Brně jubiluje

Hudebni scena 200Je to neuvěřitelné, jak letí ten čas. Docela nedávno byl v jámě budoucího divadla na Lidické ulici v Brně kladen základní kámen – až z Broadwaye. Pokřtili jej šampaňským manželé Formanovi. A jejich přání, aby to bylo divadlo veleúspěšn...

Film

Ceny TRILOBIT 2017 potřicáté; jubilejní slavnostní vyhlášení audiovizuálních cen podaruje křišťálovými trofejemi, uvede novou cenu a potěší mimořádným programem i u televizních obrazovek

trilobit 200Sobota 14. ledna 2017 bude v dějinách vzpomínána jako svátek filmařů a televizních tvůrců, jako den oslav hodnotných audiovizuálních děl, a nejen to – na zmíněné datum totiž připadá další, jubilejní ročník audiovizuálních cen TRILOBIT 2017, k...