XIII. MUZEJNÍ NOC. Byl jednou jeden král …

Kultura21.cz

XIII. MUZEJNÍ NOC. Byl jednou jeden král …

Email Tisk

muzejni noc kral 200V pořadí již třináctá muzejní noc ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě se uskuteční v sobotu 11. června. Muzeum se touto akcí tradičně zapojuje do celorepublikového Festivalu muzejních nocí pořádaného Asociací muzeí a galerií ČR.


Letošní muzejní nocse ponese v lehce pohádkovém duchu. Nahlédneme do královského dvora a přiblížíme si tak představu, jak se mohl bavit třeba i král Karel IV., jehož 700. výročí narození letos slavíme. Návštěvníkům hned před vstupem do muzea nabídneme možnost projet se českolipskými uličkami kočárem s koňským spřežením. Ve stálých expozicích muzea budou připravena pohádková zastavení s tvůrčími dílnami pro děti a prodejem řemeslných výrobků. Ti nejšikovnější budou moci za své snažení nahlédnout do královské pokladnice a možná si z ní něco i odnést.

V galerii si mohou malí i velcí návštěvníci poslechnout od 20.30 pohádku o Dračím království v podání Divadla Rolnička z Liberce a hned vedle na rajském dvoře propukne šermířské klání Rytířů lužických hvozdů a nebude tu chybět ani něco dobrého na zub.

Během večera se představí několik profesionálních i neprofesionálních souborů a umělců. Můžete se těšit na taneční vystoupení pražské skupiny Siderea. Jejich členky nám ukáží středověké tance vznešeně dvorské i hravě lidové, ale také cikánské. Budete-li chtít nahlédnout do svého osudu, využijete jistojistě zastavení u kartářky. Zazní také hudba skupiny Řemdih a Lusatia consort a celým večerem nás budou provázet různá vystoupení žáků ZUŠ Česká Lípa, která je již tradičním partnerem muzejní noci. Velkým lákadlem bude mobilní půjčovna dobových kostýmů a fotoateliér Quisquis, ve kterém se můžete v takto zapůjčeném ošacení zvěčnit. Do tmy zahalenou klášterní zahradu pak v závěru rozzáří ohňová show v amfiteátru muzea a celý muzejní večer završí od 23.00 vystoupení Jazzové farmy.

muzejni noc kral

Po celý večer nebude chybět bohaté občerstvení Retro bufetu z Nového Boru, čerstvě pražená káva, voňavé koblížky, cukrová vata, sýry a klobásky.

Doufáme, že jsme Vás alespoň trochu nalákali a přijdete se s námi pobavit, odpočinout si a užít si sobotní muzejní večer.

www.muzeumcl.cz Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Rozhovor - Henrich Šiška

heno 200Rozhovor - Henrich Šiška alias Heňo
„Nejsou všechny věci jenom tak, jak vypadají.“

...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (12)


Literatura

Byerley Turk: napínavý příběh koně

plnokrevnik perexVšichni, kdo se zajímají o koňské dostihy a chov koní plemene anglický plnokrevník, znají pojem „věčné trio“. Jedná se o tři hřebce, kteří jsou zakladateli tohoto nejrychlejšího koňského plemene. Jedním z těch tří, jejichž krev koluje i v...

Divadlo

Robert Fulghum navštíví premiéru adaptace svého románu Drž mě pevně, miluj mě zlehka

drz me pevne fulghum 200Robert Fulghum se ve středu 22. května zúčastnil tiskové konference k premiéře inscenace Drž mě pevně, miluj mě zlehka, kterou podle literární předlohy zadaptoval pro Divadlo ABC...

Film

Maniak

maniak plakat200Psychologický thriller s názvem Maniak rozhodně není filmem pro slabší povahy. Jedná se o novodobé podání stejnojmenného filmu z roku 1980, které v sobě nese odkaz na Jacka Rozparovače. Premiéra tohoto temného příběhu bud...