XIII. MUZEJNÍ NOC. Byl jednou jeden král …

XIII. MUZEJNÍ NOC. Byl jednou jeden král …

Email Tisk

muzejni noc kral 200V pořadí již třináctá muzejní noc ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě se uskuteční v sobotu 11. června. Muzeum se touto akcí tradičně zapojuje do celorepublikového Festivalu muzejních nocí pořádaného Asociací muzeí a galerií ČR.


Letošní muzejní nocse ponese v lehce pohádkovém duchu. Nahlédneme do královského dvora a přiblížíme si tak představu, jak se mohl bavit třeba i král Karel IV., jehož 700. výročí narození letos slavíme. Návštěvníkům hned před vstupem do muzea nabídneme možnost projet se českolipskými uličkami kočárem s koňským spřežením. Ve stálých expozicích muzea budou připravena pohádková zastavení s tvůrčími dílnami pro děti a prodejem řemeslných výrobků. Ti nejšikovnější budou moci za své snažení nahlédnout do královské pokladnice a možná si z ní něco i odnést.

V galerii si mohou malí i velcí návštěvníci poslechnout od 20.30 pohádku o Dračím království v podání Divadla Rolnička z Liberce a hned vedle na rajském dvoře propukne šermířské klání Rytířů lužických hvozdů a nebude tu chybět ani něco dobrého na zub.

Během večera se představí několik profesionálních i neprofesionálních souborů a umělců. Můžete se těšit na taneční vystoupení pražské skupiny Siderea. Jejich členky nám ukáží středověké tance vznešeně dvorské i hravě lidové, ale také cikánské. Budete-li chtít nahlédnout do svého osudu, využijete jistojistě zastavení u kartářky. Zazní také hudba skupiny Řemdih a Lusatia consort a celým večerem nás budou provázet různá vystoupení žáků ZUŠ Česká Lípa, která je již tradičním partnerem muzejní noci. Velkým lákadlem bude mobilní půjčovna dobových kostýmů a fotoateliér Quisquis, ve kterém se můžete v takto zapůjčeném ošacení zvěčnit. Do tmy zahalenou klášterní zahradu pak v závěru rozzáří ohňová show v amfiteátru muzea a celý muzejní večer završí od 23.00 vystoupení Jazzové farmy.

muzejni noc kral

Po celý večer nebude chybět bohaté občerstvení Retro bufetu z Nového Boru, čerstvě pražená káva, voňavé koblížky, cukrová vata, sýry a klobásky.

Doufáme, že jsme Vás alespoň trochu nalákali a přijdete se s námi pobavit, odpočinout si a užít si sobotní muzejní večer.

www.muzeumcl.cz Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 38

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Co napsala dívka na hedvábí?


Divka, ktera psala na hedvabi, perexBěžně píšeme na papír. Ale na hedvábí? Na to přece maximálně vyšíváme nebo malujeme. Ale psát na něj? Co vedlo Dívku, která psala na hedvábí, aby cosi zaznamenala na kus látky? Jak...

Divadlo

Meyrinkův Golem oživí nevídaným způsobem vilu na Štvanici

golem oldstars 200„Vždycky jednou za lidskou generaci proběhne židovským městem jako blesk jakási duchovní epidemie, zmocňuje se lidských duší za určitým účelem, který nám zůstává skryt, a jejím vlivem vznikají — ně...

Film

Století Miroslava Zikmunda

Zikmund 200

Všichni znají dvojici slavných cestovatelů - Zikmunda a Hanzelku. Všichni znají jejich expedice a knihy. Nikdo ale neví, jaký žili život. Jejich zážitky z cest znají miliony lidí na celém světě. Legendární dvo...