RAW ART WRESTLING. Souboj ilustrátorů (nejen) na ostří štětce začíná
Reklama
Banner

RAW ART WRESTLING. Souboj ilustrátorů (nejen) na ostří štětce začíná

Email Tisk

RAW znamená v angličtině syrový. Pod zkratkou RAW se však skrývá také unikátní ilustrátorská soutěž Raw Art Wrestling, jejíž nosnou myšlenkou je živá ilustrátorská bitva před publikem. Místo zbraní však používají ilustrátorští mistři nejrůznější malířské nástroje: od štětců, fix, sprejů, přes digitální moderní technologie. V letošním roce je poprvé soutěž mezinárodní a její onlinová kvalifikační kola startují 27. června. Slavnostní živé finále s bohatým doprovodným programem pohltí diváky v lednu příštího roku.

„RAW je výsledkem snahy ilustrátorského studia DRAWetc. o co nejvyváženější kreslířskou soutěž, kde jsme brali inspiraci jak z vlastních nápadů, tak z modelů ze zahraničí. V letošním roce jsme se rozhodli zvolit úplně nový systém soutěže, kdy budou kvalifikační kola probíhat jen online. Dáme tak šanci i skvělým ilustrátorům, kteří žijí za hranicemi České republiky,“ říká pořadatel soutěže Vladimír Strejček z vizuálního studia DRAWetc. Jedinečnost soutěže spočívá v tom, že se mohou utkat ti nejlepší z nejlepších ve stejné oblasti, ale i napříč obory. Do RAW klání se může přihlásit každý profesionál i začínající ilustrátor, projít však musí kvalifikačními online koly, první začíná 27. června.

5 online klání, 20 semifinalistů, nespočet spotřebovaných barev a nekonečno kliknutí myší

Pět online kvalifikačních kol potrvá až do října. V průběhu tříměsíční kvalifikace budou soutěžící tvořit dílo na určité téma, které zadá stálá odborná porota. Ta se stejně jako v loňských ročnících skládá z předních ilustrátorských mistrů svého oboru: zakladatele DRAWetc. Vladimíra Strejčka, komiksového ilustrátora Michala Suchánka, rappera a komiksového autora Vladimíra 518, creative director Ogily One Marka Linharta a spoluzakladatele Global Street Art, Lee Bofkin London. Soutěžící si budou moci vybrat, zda budou ilustrovat v kategorii analog, tedy tradiční metodou za pomocí štětců, fixů, sprejů či digital za pomoci tabletu nebo počítače. Vybrané téma bude vyhlášeno pro obě kategorie, kvalifikace tedy probíhá pro analog i digital současně. Z každého online kola postoupí čtyři ilustrátoři (dva z kategorie analog, dva z kategorie digital), celkem se tedy o přízeň poroty v semifinále utká 20 představitelů analogové a digitální ilustrace. Slavnostní živé semifinále proběhne v prosinci v Praze. Soutěžící před sebou budou mít nelehký úkol: v šibeničním čase 90 minut budou vytvářet analogovou či digitální ilustraci přímo před zraky diváků. Ze semifinále pak postoupí osm borců do finále, které se uskuteční v lednu 2017.

RAW 2016 plakat

Finále: na ostří štětců a tabletů

Celá soutěž vyvrcholí finálovým večerem s bohatým doprovodným programem a show v lednu 2017 v Praze. Všech osm finalistů zde bude muset během 90 minut zkomponovat takové dílo, které jim zajistí úplně vítězství celé soutěže. O absolutním vítězi pak rozhodně nemilosrdná porota a přítomní diváci. Motivací pro soutěžící je nejen poměření svého talentu s ostatními umělci v oboru na mezinárodní úrovní, ale také hlavní odměna pro vítěze, kterou je pro tento rok Grafický tablet Wacom Cintiq 27HD touch, dále pak praxe ve studiu DRAWetc. a mnoho dalších cen. Až se po boji usadí prach, na nohou zůstanou stát dva vítězové. Ultimátní šampioni analogové a digitální ilustrace.

„Máme především velkou radost z toho, když vidíme, že se díky soutěži RAW ilustrátoři posouvají ve své práci dále. Ještě větší radost však máme z toho, když se z obyčejně neobyčejného koníčka stane pro ilustrátory reálná profese,“ dodává Vladimír Strejček.

Téma 1. online kvalifikačního kola: https://vimeo.com/172310997

Více informací na: http://www.r-a-w.cz/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Banner

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

  Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

  S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

  Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

  Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

  "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 30

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Nalezněte rovnováhu v životě. Kniha o tom, jak být znovu člověkem

BuddhuvMozek perexŽijeme v uspěchané době. Životem leckdy slepě proplouváme, plníme své předem načrtnuté role, fungujeme jako roboti. Z okolního světa se netěšíme, nevnímáme běžnou krásu kolem sebe. Sledujeme často jedi...

Divadlo

Nechcete být na Valentýna sami? Seznamte se v divadle!

Predstaveni pro nezadane 200Představení pouze pro nezadané ženy a muže ve věku 25 až 45 let v Divadle Rokoko se koná 9. února 2013. Pro všechny nezadané, kteří chtějí být na svatého Valentýna už zada...

Film

Nicolas Cage se vrací na plátna kin jako Ghost Rider. A návrat je to zbytečný.
ImageNicolas Cage je zvláštní patron. Za svou kariéru prošel neuvěřitelnými zvraty a z držitele Oscara (dnes se to zdá neuvěřitelné) se stal dost možná tím nejvysmívanějším mužem celého Hollywoodu. Pomalu, ale jistě, může přebrat...