Nechte své dítě stát se umělcem na prázdninovém Dyzajn marketu!

Nechte své dítě stát se umělcem na prázdninovém Dyzajn marketu!

Email Tisk

dyzajnmarket 200První srpnový víkend (6.-7.8.) přijďte na prázdninový Dyzajn market  i s dětmi! Nejen že pro ně mezi 200 dyzajnéry naleznete spoustu originálních oblečků, autorských hraček a vtipných doplňků, ale i ony samy budou mít velké vyžití. V dětském koutku na ně čeká celkem osm dílen a workshopů, z toho pět bude mít na Dyzajn marketu premiéru. “Naše workshopy jsou určeny pro děti všech věkových kategorií, mnohé i pro jejich rodiče. Sama mám děti tři a na Dyzajn marketu se mnou v dětském koutku tráví mnoho času, mnohdy se zapojím i já a často se nechá strhnout i manžel.” říká Markéta Štindlová, dramaturgyně dětského koutku. Navíc každý dyzajnový den zahájí dětské divadlo na hlavním pódiu.

V sobotu program v dětském koutku začne animační dílnou Ponrepa dětem, kde si každý může rozpohybovat svůj vlastní kreslený film. Dále nás čeká zdobení a dekorování sněhobílého porcelánu s Lenkou Malískou ze Studia Malíská. Dílna Ani-Muk připraví tajemné krabičky s návodem a vším potřebným k tvorbě. První den pak zakončí workshop, který návštěvníky seznámí s principy sestavení krasohledu, jež si navíc mohou vyzdobit dle vlastní fantazie.
Ani na hlavním pódiu se v sobotu 6.8. nezapomene na malé diváky. Loutkovou pohádku Detektiv Lupa a Tajemná Věž zahraje v 11.00 hodin Divadlo Damúza všem dětem, co se nebojí. Ti se vydají s detektivem Lupou do jedné zapomenuté vesnice na kraji začarovaného lesa, kde se skrývá tajemná věž a mohou napjatě sledovat, zda se mladému detektivovi podaří rozluštit záhadu ztracených dětí a dostat srdce krásné Emílie.

dyzajnmarket1

Nedělní dopoledne v dětském koutku bude patřit jazykové škole Keytone. Tento workshop je vždy plný rozesmátých dětí, které se pod vedením rodilých mluvčí během hry učí anglicky. Nakladatelství Meander se se svými knihami Dyzajn marketu účastní pravidelně, tentokrát však s sebou poprvé přiváží dílnu, kde je možné si vytvořit vlastní přáníčka a pohlednice. Další nováček jak na Dyzajn marketu, tak s workshopem je značka zajímavého jména “Vařím v ateliéru, maluju v kuchyni”, kde si originálně namalujete porcelán. A na závěr nedělního večera si každý může vyzdobit obal na žvýkačky v dílně Charity Gums.
O tradiční pódiový program pro děti se v neděli postará divadlo KAKÁ s klasickou loutkovou pohádkou Lakomá Barka podle Jana Wericha. Nic nepoplete člověka tolik jako jméno vesnice Dejvice. Řekli byste, že je to od slova DEJ-VÍCE. Ale ono je to v této vesnici úplně naopak. Kdo je Barka a proč se o ní říká, že je lakomá? A je lakomá jenom Barka? A proč se jenom Barka ocitne v nesnázích? Anebo je to ve vesnici Dejvice ještě úplně jinak? To se teprve dozvíme…

Pokud vaše ratolesti dostanou hlad, uspokojíte je slanými či sladkými  palačinkami od Galetky, přírodní limonádou od Herbert sirupů a nejlepší zmrzlinou od Creme de la Creme, která se svou vanilkovou vyhrála zmrzlináře roku v Čechách.

dyzajnmarket2

program workshopů (dětský koutek) a divadel (pódium):

sobota 6. srpna
11:00 Divadlo Damúza: Detektiv Lupa a Tajemná Věž (pódium)
11:00 Ponrepo dětem
13:00 Studio Malíská
15:00 Ani-Muk
17:00 Krasohledy

neděle 7. srpna
11:00 Divadlo KAKÁ: Lakomá Barka (pódium)
11:00 Jazyková škola Keytone
13:00 Nakladatelství Meander
15:00 Vařím v ateliéru, maluju v kuchyni
17:00 Charity GumsSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Renata Štulcová je od dětství jazykový nadšenec a miluje češtinu

renata stulcovaS Renatou Štulcovou jsme se poprvé setkaly v roce 2003. Strávily jsme spolu pěkné dopoledne na besedě s dětmi. Zrovna jí vyšla první kniha Nemetonburk aneb Tajemství ve skále. Renata malovala dětem lab...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (21)


Literatura

Zasmějte se u Deníku rostoucího bříška

denik rostouciho briska 200Ve vydavatelství CPress ve společnosti Albatros Media vyšla před pár dny kniha Deník rostoucího bříška od Barbory Trojanové a odstartovalo tak novou edici knih nazvanou Kamarádky kamarádkám.

Divadlo

Jana Šrejma Kačírková se připravuje na Rusalku v Krumlově

Foto Jana Srejma Kacirkova 14200Čím nás letos překvapí „divadlo s nejvyšším stropem na světě“? Tuto otázku, týkající se vesměs vždy počasí, si kladou už celá desetiletí diváci stejně jako účinkující, unikátní p...

Film

V nabídce letošního KineDoku nechybí festivalové hity

kinedok200Během minulého roku proběhl pilotní ročník jedinečného projektu KineDok, spočívajícího v projekcích autorských dokumentů na netradičních místech. V roce 2016 představuje projekt organizovaný Institutem dokumentárního filmu dalších 15 dokumentů a nab...