Filmový festival Fokus Fest 2016 / 30.9. - 2.10. – Semily

Filmový festival Fokus Fest 2016 / 30.9. - 2.10. – Semily

Email Tisk

fokusfest 200Filmová přehlídka Fokus Fest, kterou v termínu 30. září – 2. října bude již potřetí hostit semilské kino Jitřenka, opět představí specifické fenomény a trendy české a světové kinematografie. Letošním hlavním tématem a titulem festivalu bude Bezstarostná jízda, a jak už název napovídá, v čele filmového programu bude stát stejnojmenný kultovní film Denise Hoppera.

 

Návštěvníci se mohou těšit také na další díla generace Nového Hollywoodu, ke kterým patřili např. Arthur Penn (Bonnie a Clyde) či Hal Ashby (Poslední eskorta). Dále bude uvedeno dílo Andreje Tarkovského, jednoho z nejvýznamnějších filmařů sovětské éry a světové kinematografie vůbec. Tarkovského Stalker bude stejně jako některé další filmy promítnut z filmové distribuční kopie 35 mm. Do programu bude zařazen také představitel české nové vlny Jiří Menzel a jeho Perličky na dně - soubor svérázných povídek Bohumila Hrabala, který v 60. letech přitáhl pozornost mladých filmařů díky netušené poezii všedního života. V neposlední řadě se stejně jako v předchozích letech diváci mohou těšit na němý film s živou hudbou, kterým letos budou Milenky starého kriminálníka s hudebním doprovodem tria Neuvěřitelno. Dalšími potvrzenými filmy jsou zatím Mexická jízda (Alfonso Cuarón) a Volný pád (Joel Schumacher).
Filmový program stejně jako v předchozích ročnících doplní pestrý doprovodný program. Hudební složka bude představovat současné progresivní projekty (Fiordmoss, Mayen a další) a nově bude mimo hlavní sobotní program v KC Golf doplněna o páteční akustický koncert v kavárně kina, kde se představí J & The Cold Cold Nights a Tomáš J Holý.
Ve spolupráci s Národním filmovým archivem a kinem Ponrepo jsou připravené přednášky, praktické dílny a workshopy nejen pro žáky a studenty místních škol, ale také pro širokou veřejnost, rodiče s dětmi a nově také proběhne spolupráce se sdružením FOKUS Semily, díky které festival nabídne program i pro hendikepované. Vzdělávací rozměr festivalu budou plnit lektorské úvody před filmy a přednášky filmových odborníků či publicistů.
Pro návštěvníky budou k dispozici akreditace na celou dobu festivalu nebo na dva dny, případně i vstupenky na samostatné projekce a hudební program. Nejen semilští diváci se navíc mají možnost zúčastnit Filmového klubu, který bude uveden jako jakýsi předvoj festivalu ve čtvrtek 29. 9. a promítnuta bude již zmíněná Mexická jízda, která bude zároveň v repríze uvedena i o víkendovém programu. Pro účastníky čtvrteční projekce je připravena sleva na další festivalové projekce a akreditace.

Ceny akreditací:
3 dny: 300/350 Kč (v předprodeji/na místě), včetně hudebního programu
2 dny: 200/250 Kč (v předprodeji/na místě), včetně hudebního programu
1 projekce: 80 Kč (není-li uvedeno jinak)
Vstup na hudební program bez akreditace: 100 Kč (pátek zdarma)
Sleva pro členy filmových klubů, studenty a ZTP: 100 Kč na třídenní akreditaci, 50 Kč na dvoudenní akreditaci nebo 20 Kč na projekci.

https://www.facebook.com/fokusfest/?fref=tsSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Kariéra není všechno a já chci hlavně spokojeně žít, říká herečka Vendula Fialová

foto vendula perexZatímco televizní publikum ji zná coby rosničku z Dobrého rána ostravské televize, pro publikum, které chodí Moravského divadla v Olomouci, se zavedla jako herečka mnoho proměn. Zatímco na začátku svého olomouckého angažmá vytvoři...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (21)


Literatura

Kladivo na čaroděje udeřilo již po osmé a vznikla tak Pekelná šleha

sleha perexNakladatelství Epocha nám přináší další díl knižní seriálu akční městské fantasy s týmem netradičních detektivů, kteří bojují proti nadpřirozeným silám a zvráceným bytostem. Co se odehrává v osmém příběhu a jak to na čtenáře působí, se dočtete v n...

Divadlo

Slovácké divadlo v Uherském Hradišti získalo další dvě nominace na prestižní cenu

Cena Ravenhilla 200Po nominacích na Ceny divadelní kritiky, ceny Divadelních novin a poté, co se Slovácké divadlo umístilo v desítce nejlepších českých divadel, se v Uherském Hradišti radují zase. Od čtvrtku 8. dubna se slováčtí divadelníci chlubí i ...

Film

Příjemná atmosféra a sedm nejlepších krátkých filmů za poslední čtvrtrok na Future Shorts Brno

future shorts film200Aligátor místo pejska v bytě, somálští rybáři, kteří k lovu používají samopaly nebo překvapivé odhalení původu jednoho filmařského loga. Ano, tohle je Future Shorts a poprvé i v Brně!