Filmový festival Fokus Fest 2016 / 30.9. - 2.10. – Semily
Banner

Filmový festival Fokus Fest 2016 / 30.9. - 2.10. – Semily

Email Tisk

fokusfest 200Filmová přehlídka Fokus Fest, kterou v termínu 30. září – 2. října bude již potřetí hostit semilské kino Jitřenka, opět představí specifické fenomény a trendy české a světové kinematografie. Letošním hlavním tématem a titulem festivalu bude Bezstarostná jízda, a jak už název napovídá, v čele filmového programu bude stát stejnojmenný kultovní film Denise Hoppera.

 

Návštěvníci se mohou těšit také na další díla generace Nového Hollywoodu, ke kterým patřili např. Arthur Penn (Bonnie a Clyde) či Hal Ashby (Poslední eskorta). Dále bude uvedeno dílo Andreje Tarkovského, jednoho z nejvýznamnějších filmařů sovětské éry a světové kinematografie vůbec. Tarkovského Stalker bude stejně jako některé další filmy promítnut z filmové distribuční kopie 35 mm. Do programu bude zařazen také představitel české nové vlny Jiří Menzel a jeho Perličky na dně - soubor svérázných povídek Bohumila Hrabala, který v 60. letech přitáhl pozornost mladých filmařů díky netušené poezii všedního života. V neposlední řadě se stejně jako v předchozích letech diváci mohou těšit na němý film s živou hudbou, kterým letos budou Milenky starého kriminálníka s hudebním doprovodem tria Neuvěřitelno. Dalšími potvrzenými filmy jsou zatím Mexická jízda (Alfonso Cuarón) a Volný pád (Joel Schumacher).
Filmový program stejně jako v předchozích ročnících doplní pestrý doprovodný program. Hudební složka bude představovat současné progresivní projekty (Fiordmoss, Mayen a další) a nově bude mimo hlavní sobotní program v KC Golf doplněna o páteční akustický koncert v kavárně kina, kde se představí J & The Cold Cold Nights a Tomáš J Holý.
Ve spolupráci s Národním filmovým archivem a kinem Ponrepo jsou připravené přednášky, praktické dílny a workshopy nejen pro žáky a studenty místních škol, ale také pro širokou veřejnost, rodiče s dětmi a nově také proběhne spolupráce se sdružením FOKUS Semily, díky které festival nabídne program i pro hendikepované. Vzdělávací rozměr festivalu budou plnit lektorské úvody před filmy a přednášky filmových odborníků či publicistů.
Pro návštěvníky budou k dispozici akreditace na celou dobu festivalu nebo na dva dny, případně i vstupenky na samostatné projekce a hudební program. Nejen semilští diváci se navíc mají možnost zúčastnit Filmového klubu, který bude uveden jako jakýsi předvoj festivalu ve čtvrtek 29. 9. a promítnuta bude již zmíněná Mexická jízda, která bude zároveň v repríze uvedena i o víkendovém programu. Pro účastníky čtvrteční projekce je připravena sleva na další festivalové projekce a akreditace.

Ceny akreditací:
3 dny: 300/350 Kč (v předprodeji/na místě), včetně hudebního programu
2 dny: 200/250 Kč (v předprodeji/na místě), včetně hudebního programu
1 projekce: 80 Kč (není-li uvedeno jinak)
Vstup na hudební program bez akreditace: 100 Kč (pátek zdarma)
Sleva pro členy filmových klubů, studenty a ZTP: 100 Kč na třídenní akreditaci, 50 Kč na dvoudenní akreditaci nebo 20 Kč na projekci.

https://www.facebook.com/fokusfest/?fref=tsSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Nové komentáře


Literatura

Jaro někdy znamená smrt

200litRomán Jarní mrtví je zcela fiktivní. Jakákoliv souvislost se skutečnými osobami či událostmi je pouze náhodná. Nechť mi čtenáři laskavě prominou určité nepřesnosti v zeměpisných údajích.

...

Divadlo

OLOMOUC ČEKÁ 11 DNŮ PLNÝCH DIVADLA

DivadelniFlora perexJiž necelý týden zbývá do zahájení jednoho z nejvýznamnějších tuzemských divadelních festivalů. 18. Divadelní Flora potrvá jedenáct dní – od čtvrtku 15. do neděle 25. květ...

Film

Vyšla kniha o Zdivočelé zemi

zdivocela zeme pilatSeriál Zdivočelá země (1996-2012), jehož čtvrtou řadu nyní vysílá Česká televize, pokrývá celé poválečné období, některé jeho postavy v průběhu děje zestárnou bezmála o půl století. Vypráví ...