Filmový festival Fokus Fest 2016 / 30.9. - 2.10. – Semily

Filmový festival Fokus Fest 2016 / 30.9. - 2.10. – Semily

Email Tisk

fokusfest 200Filmová přehlídka Fokus Fest, kterou v termínu 30. září – 2. října bude již potřetí hostit semilské kino Jitřenka, opět představí specifické fenomény a trendy české a světové kinematografie. Letošním hlavním tématem a titulem festivalu bude Bezstarostná jízda, a jak už název napovídá, v čele filmového programu bude stát stejnojmenný kultovní film Denise Hoppera.

 

Návštěvníci se mohou těšit také na další díla generace Nového Hollywoodu, ke kterým patřili např. Arthur Penn (Bonnie a Clyde) či Hal Ashby (Poslední eskorta). Dále bude uvedeno dílo Andreje Tarkovského, jednoho z nejvýznamnějších filmařů sovětské éry a světové kinematografie vůbec. Tarkovského Stalker bude stejně jako některé další filmy promítnut z filmové distribuční kopie 35 mm. Do programu bude zařazen také představitel české nové vlny Jiří Menzel a jeho Perličky na dně - soubor svérázných povídek Bohumila Hrabala, který v 60. letech přitáhl pozornost mladých filmařů díky netušené poezii všedního života. V neposlední řadě se stejně jako v předchozích letech diváci mohou těšit na němý film s živou hudbou, kterým letos budou Milenky starého kriminálníka s hudebním doprovodem tria Neuvěřitelno. Dalšími potvrzenými filmy jsou zatím Mexická jízda (Alfonso Cuarón) a Volný pád (Joel Schumacher).
Filmový program stejně jako v předchozích ročnících doplní pestrý doprovodný program. Hudební složka bude představovat současné progresivní projekty (Fiordmoss, Mayen a další) a nově bude mimo hlavní sobotní program v KC Golf doplněna o páteční akustický koncert v kavárně kina, kde se představí J & The Cold Cold Nights a Tomáš J Holý.
Ve spolupráci s Národním filmovým archivem a kinem Ponrepo jsou připravené přednášky, praktické dílny a workshopy nejen pro žáky a studenty místních škol, ale také pro širokou veřejnost, rodiče s dětmi a nově také proběhne spolupráce se sdružením FOKUS Semily, díky které festival nabídne program i pro hendikepované. Vzdělávací rozměr festivalu budou plnit lektorské úvody před filmy a přednášky filmových odborníků či publicistů.
Pro návštěvníky budou k dispozici akreditace na celou dobu festivalu nebo na dva dny, případně i vstupenky na samostatné projekce a hudební program. Nejen semilští diváci se navíc mají možnost zúčastnit Filmového klubu, který bude uveden jako jakýsi předvoj festivalu ve čtvrtek 29. 9. a promítnuta bude již zmíněná Mexická jízda, která bude zároveň v repríze uvedena i o víkendovém programu. Pro účastníky čtvrteční projekce je připravena sleva na další festivalové projekce a akreditace.

Ceny akreditací:
3 dny: 300/350 Kč (v předprodeji/na místě), včetně hudebního programu
2 dny: 200/250 Kč (v předprodeji/na místě), včetně hudebního programu
1 projekce: 80 Kč (není-li uvedeno jinak)
Vstup na hudební program bez akreditace: 100 Kč (pátek zdarma)
Sleva pro členy filmových klubů, studenty a ZTP: 100 Kč na třídenní akreditaci, 50 Kč na dvoudenní akreditaci nebo 20 Kč na projekci.

https://www.facebook.com/fokusfest/?fref=tsSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
PřihlášeníAnketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (8)


Literatura

Knižní novinka Svobodná a divoká 90. léta

svobodna leta perexKnihu Svobodná a divoká 90. léta připravilo Rešeršní oddělení Českého rozhlasu na základě revidovaných a doplněných příspěvků, které mohli posluchači slyšet na stanici Český rozhlas Radiožurnál. Editor Dušan Radovanovič knihu pr...

Divadlo

Tipsport arenu ovládne Shrek

Shrek skupinovkaKdo by neznal pohádkový příběh o Shrekovi, jeho Fioně, o Dračici, Oslíkovi či lordu Fargaadovi? Z filmu a televize každý, ale na české muzikálové scéně se nyní představí poprvé. A budou to samá nej! A asi největším překvapením ...

Film

Jaký význam mají mýty v našem životě?

Uvahy 200Přemítáním o mýtech si tříbily mysl leckteré osobnosti tuzemské i světové kultury. Nyní se mezi ně zařadil David Jan Novotný, když vydal sborník studií Úvahy o mýtu. V osmnácti kapitolách se hravě přehoupl od biblických témat k souča...