PRO VELKÝ ZÁJEM PRODLUŽUJEME OTEVÍRACÍ DOBU VÝSTAVY CZECH PRESS PHOTO VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ

PRO VELKÝ ZÁJEM PRODLUŽUJEME OTEVÍRACÍ DOBU VÝSTAVY CZECH PRESS PHOTO VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ

Email Tisk

photo 200Z důvodů zvýšeného zájmu o prohlídky během turistické sezony je výstava Czech Press Photo zpřístupněna o víkendu nově od 10 do 17 hodin. Valašské Meziříčí již pošesté nabízí jedinečnou příležitost shlédnout nejzásadnější události uplynulého roku pomocí objektivů fotoreportérů žijících v České republice a na Slovensku a tudíž se galerie Sýpka a Kaple stává jediným místem na Moravě, kam prestižní fotografická expozice zavítala v tak širokém měřítku.

Veškeré oceněné fotografické snímky a videa z 21. ročníku nejprestižnější české fotosoutěže jsou v současné době umístěny ve dvou galeriích. Expozici nabízející 218 fotografií a 7 videí mohou zájemci navštívit do 8. září 2016. Výjimkou je období od 19. do 21. srpna, kdy je výstava z technických důvodů nepřístupná.

photo1 jaros

Dočasně pozměněnou otevírací dobou reagujeme na obrovský zájem návštěvníků o tuto jedinečnou fotografickou výstavu, která nám umožňuje prožít emoce při pohledu na dění uplynulého roku. Fotografie je hlubším ponorem pod povrch tématu, jelikož pracuje s velkým dobrodružstvím, zprostředkovává svědectví o životě a o problému. Dává také možnost intenzivně prožít radost, smutek, strach, hněv, znechucení i překvapení v nejvypjatějších okamžicích života lidí všech částí světa a učinit nás být součástí příčin projevů těchto citů. Fotografie má snahu zaregistrovat fakta, jako stále ožehavé téma emigrantů, aby jej co nejvěrněji interpretovala.

photo2 tesinsky

Czech Press Photo je obdobou mezinárodní soutěže World Press Photo a od roku 1995 podporuje zájem o fotožurnalismus jako prostředek mezilidského poznání a porozumění současného světa. Jedná se především o fotografie, které ve zkomercializovaných médiích mají malou nebo žádnou šanci ke zveřejnění. Tato soutěž a následná výstava je také platformou pro prezentaci moderního vizuálního žurnalismu a druhým rokem zprostředkovává i reportážní videa, která jsou nyní umístěna v galerii Sýpka. Součástí výstavy jsou také neoceněné snímky a videa, které svou kvalitou zaujaly porotu i diváky.

http://galerie.kzvalmez.cz/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Rozhovor s odvolaným ředitelem kroměřížského Domu kultury Jiřím Králíkem

Kralik perexNa webu Kultura21.cz se snažíme věnovat aktuálním tématům a rádi dáváme prostor lidem, aby se mohli vyjádřit. Proto jsme k rozhovoru vyzvali pana Jiřího Králíka, který byl Radou města Kroměříž odvolán z postu řed...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Vydejte se na výlet za šiframi

vylety za siframi200Vydavatelství CPress vydalo netradičního turistického průvodce nazvaného Výlety za šiframi tentokrát zaměřeného na Prahu a Středočeský kraj.

 

 

Divadlo

Marie Stuartovna v Brně

Stuartovna perexSlavný titul Fridricha Schillera se po Černínově režii v Městském divadle v Brně z roku 2006 objevuje v novém nastudování v repertoáru Mahenova divadle NDB v režii Martina Čičváka. Není se co divit. Je to titul, který zaručuje divácký ...

Film

Ztraceni v Mnichově se ve vaší domácí filmotéce rozhodně neztratí

mnichov 200K nejvýraznějším a kriticky nejoceňovanějším tuzemským snímkům loňského roku patřila absurdní komedie Ztraceni v Mnichově. S ní se po sedmi letech vrátil na plátna kin Petr Zelenka (mystifikační komedie Rok ďábla, Karamazovi nebo Příběhy obyčejnéh...