Večer plný bubáků a strašidel zažijete jen na Slezskoostravském hradě!

Večer plný bubáků a strašidel zažijete jen na Slezskoostravském hradě!

Email Tisk

Ve dnech 26. – 27. srpna se uskuteční dvoudenní akce pro rodiny s dětmi – Strašidelná noc na hradě. Návštěvníci Slezskoostravského hradu tak mohou na konci prázdnin opět prokázat svou odvahu a statečnost.

V tyto strašidelné dny bude hrad celý večer plný tajemných a různých strašidelných bytostí, které se návštěvníky budou pokoušet vystrašit a alespoň trošku nahnat strach. Celý hrad bude strašidelně nasvícen a nazdoben.

Na základě velkého zájmu o akci ani letos nebudou organizované prohlídky. Na akci se tak dostane každý, kdo na Slezskoostravský hrad přijde. Program jsme upravili tak, aby návštěvníci procházeli plynule a nevznikaly fronty.

Program bude doplňovat dobový jarmark s občerstvením a drobnými předměty, např. čarodějnické a strašidelné paruky, klobouky, upíří zuby, čertovské rohy a mnoho dalšího. Děti potěší strašidelné malování na obličej a promítání pohádek ve velkém sále.

V rámci Strašidelné noci bude také v  pátek  26. 8.  ukončena soutěž „Víte, kde spí v létě čerti a které kytky mají rádi“, která probíhala během prázdnin.

Z důvodu přípravy akce bude Slezskoostravský hrad pro veřejnost otevřen v pátek 26. 8. do 12:00 hod. a v sobotu 27. 8. bude otevřeno jenom nádvoří hradu 9:00-17:00 hod.
(v sobotu vstup na nádvoří zdarma).

Program probíhá: 19:30 – 22:00 hod.
Otevírací doba hradu: 17:00 - 22:30 hod.
Cena vstupného:
Vstup do celého hradu včetně prohlídky 50,- Kč/osoba
Děti do 6 let zdarma
Platí VIP karta 2016

Změna programu vyhrazena.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Hořice

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (33)


Literatura

Multikulti pindy jedný český mindy

multi kulti pindy 200Multikulti – Pindy jedný český mindy je v pořadí již devatenáctou vydanou knihou české spisovatelky Ivy Pekárkové. Publikaci dělí do šesti částí, na které se nyní podrobněji zaměřím.

...

Divadlo

Hamlet pohledem Ofélie z Helfenburku

ofelie gsoollhoferova 200Přinášíme vám rozhovor s herečkou Terezou Gsöllhoferovou, která ztvárňuje Ofélii v představení Hamlet na Helfenburku. Co si myslí o velkém díle Williama Shakespeara?

...

Film

Jako nikdy vhlédneme do duše umírajícího umělce

200filmFilmový obraz lidí, vědomých blížícího se konce své pozemské pouti, zdůrazňoval v minulých desetiletích hlavně jejich nenadálou aktivitu, kdy se pokoušeli něco změnit či prosadit - z české tvorby lze uvést zejména Kachyňova Směšného pána (1969), jatého př...