Pozvánka na letní slavnost s prezentací města Lipska | 27. a 28. srpna 2016
Banner

Pozvánka na letní slavnost s prezentací města Lipska | 27. a 28. srpna 2016

Email Tisk

Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko v Praze pořádá letní slavnost, na níž se letos představí město kultury a veletrhů Lipsko. Rádi bychom Vás srdečně pozvali, abyste s námi v Praze ve dnech 27. a 28. srpna 2016, poznali, čím Lipsko žije a využili této příležitosti k vzájemným rozhovorům v příjemné atmosféře pozdního léta.

Místo konání akce
Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko
U Lužického semináře 13, 118 00 Praha 1
(Malá Strana, poblíž Karlova mostu)

Časy konání akce
sobota 27. srpna 2016 13:00–21:00
neděle 28. srpna 2016 11:00–17:00

V atriu saské kontaktní kanceláře obdržíte během obou dnů konání akce četné informace nejen k Lipsku a přilehlému regionu, ale i k Lipským veletrhům. Zástupci společností Leipzig Tourismus Marketing Gesellschaft a Messe Leipzig zde budou připraveni zodpovědět Vaše dotazy i zprostředkovat kontakty. Překlad do německého i českého jazyka bude samozřejmě zajištěn. Pro ty, kteří by se rádi do Lipska sami vypravili, je připravena výherní soutěž. Kromě toho zde bude příležitost ochutnat tradiční lipské speciality. Smyčcový kvartet i funková kapela z lipské Hudební školy J.S. Bacha zajistí rámcový hudební program celé akce. Stěžejní body programové nabídky Vám podrobněji představíme níže.

Společnost Leipzig Tourismus Marketing Gesellschaft se s Vámi těší na setkání!

Stěžejní programové body letní slavnosti v Praze:
Soutěž o pobyt v Lipsku

Navštivte informační stánek a vyhrajte cestu do Lipska!

U informačního stánku v atriu saské kontaktní kanceláře obdržíte četné informace k Lipsku a přilehlému regionu. Pro ty, které to do Lipska láká, je přímo u stánku připravena výherní soutěž. Výherce se může těšit na exkluzivní pobyt v Lipsku. (Doprava do Lipska na vlastní náklady.)

    2 přenocování včetně snídaně pro dvě osoby v hotelu Innside by Meliá v Lipsku / Lifestyle-Suite (platí do 31.12.2017)
    2 vstupenky do Panometru v Lipsku (platí do 31.12.2016)
    2 vstupenky do zoo v Lipsku

http://www.leipzig.travel/de/etina_710.html?lang=cs

Lipský veletrh: setkání tradice s inovací

Lipský veletrh patří mezi deset předních německých veletržních společností a i ve světovém měřítku se řadí mezi 50 nejvýznamnějších. Pořádá výstavní akce nejen v Lipsku, ale na celé řadě dalších lokalit v Německu i zahraničí. V roce 2015 slavila tato společnost 850. výročí lipských veletrhů, které jsou jedny z nejstarších v Německu. Jak dokazují atraktivní veletrhy pro širokou i odbornou veřejnost, četné kongresy a další akce, tato dlouhá tradice rozhodně nestojí v cestě pokroku a inovacím.

Zástupci společnosti Leipziger Messe GmbH Vás budou v atriu saské kontaktní kanceláře rádi o všem informovat.

www.leipziger-messe.cz

Výstava „Slavnost světla a pokojná revoluce“

V rámci výstavy v atriu Kontaktní kanceláře Svobodného státu Sasko se dozvíte vše o pokojné revoluci v Lipsku na podzim roku 1989 a informace o programu slavnosti „Lichtfest 2016“.

Dne 9.10.1989 se v Lipsku sešlo na 70 000 demonstrantů, kteří s hesly „Lid jsme my!“ a „Nechceme násilí!“ svrhli vládnoucí komunistický režim a položili základy ke znovusjednocení Německa. Záběry z tzv. „pondělních demonstrací“ na podzim 1989 oběhly celý svět. Dodnes se dochovala celá řada autentických míst, kde si lze ony revoluční události připomenout. Pod heslem „Podzim 1989 - cesta k demokracii“ si město každoročně 9. října připomíná pokojnou revoluci prostřednictvím četných akcí. Emocionálním vyvrcholením těchto dní v Lipsku je slavnost "Lichtfest". Ani rok 2016 nebude v tomto ohledu výjimkou.

www.lichtfest.leipziger-freiheit.de

Hlavní informace - Letní slavnost v Praze s prezentací města Lipska

KDY: sobota, 27. srpen 2016 13:00–21:00 h a neděle, 28. srpen 2016 11:00–17:00 h

KDE: Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko, U Lužického semináře 13, 1118 00 Praha 1 (Malá Strana, u Karlova mostu)

VSTUP VOLNÝ

Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko

Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko je výkladní skříní Saska v České republice. Prezentuje rozmanitost Svobodného státu Sasko ve sféře vzdělávání a mládeže, kultury, vědy a životního prostředí, společenské angažovanosti organizací a institucí, při tvorbě sítí, a v neposlední řadě i v oblasti ekonomiky a turismu. Cílem a úkolem kanceláře je zprostředkovávání kontaktů, spouštění nových projektů a čilá vzájemná výměna zkušeností a informací. Proto je Vaše pražské kontaktním místo právě zde.

Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

„Kniha Smrtící byznys je dva v jednom - napínavý příběh a současně osvěta“

hindrakova 200Spisovatelka Hana Hindráková před pár dny vydala knihu Smrtící byznys týkající se tématu falešných léků, o kterou jste nedávno soutěžili na našem webu. My jsme toho využili a položili spisovatelce několik otázek.

...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Tábor polokrevných si osvojí novou partu hrdinů

200filmKdyž Percy Jackson zabrání Kronosovi ovládnout Olymp a nastolit konec světa, všichni bohové i polobohové si konečně oddechnou. Nové Orákulum ale předpoví další záhadné proroctví, které nenechá žádného hrdinu klidným. Probouzí se mocnější a hrůznější zlo,...

Divadlo

Světově proslulé taneční divadlo Do-Theatre zaplaví Prahu sny

Theatre 200Do Prahy se po pěti letech vrací světově proslulé taneční divadlo Do-Theatre. Průkopníci fyzického divadla a tvůrci naléhavých a poetických choreografií do České republiky poprvé přivezou vizuálně strhující představení Gofmaniana. ...

Film

Festival Letní filmová škola představí tvorbu Larse von Triera i virtuální realitu

LFS logoLetní filmová škola Uherské Hradiště, která se koná od 27. července do 5. srpna, představí méně známou tvorbu i nejzásadnější celovečerní díla Larse von Triera. V programu nebude chybět ani atraktivní virtuální realita a loni poprvé představená sekc...