Pozvánka na letní slavnost s prezentací města Lipska | 27. a 28. srpna 2016

Pozvánka na letní slavnost s prezentací města Lipska | 27. a 28. srpna 2016

Email Tisk

Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko v Praze pořádá letní slavnost, na níž se letos představí město kultury a veletrhů Lipsko. Rádi bychom Vás srdečně pozvali, abyste s námi v Praze ve dnech 27. a 28. srpna 2016, poznali, čím Lipsko žije a využili této příležitosti k vzájemným rozhovorům v příjemné atmosféře pozdního léta.

Místo konání akce
Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko
U Lužického semináře 13, 118 00 Praha 1
(Malá Strana, poblíž Karlova mostu)

Časy konání akce
sobota 27. srpna 2016 13:00–21:00
neděle 28. srpna 2016 11:00–17:00

V atriu saské kontaktní kanceláře obdržíte během obou dnů konání akce četné informace nejen k Lipsku a přilehlému regionu, ale i k Lipským veletrhům. Zástupci společností Leipzig Tourismus Marketing Gesellschaft a Messe Leipzig zde budou připraveni zodpovědět Vaše dotazy i zprostředkovat kontakty. Překlad do německého i českého jazyka bude samozřejmě zajištěn. Pro ty, kteří by se rádi do Lipska sami vypravili, je připravena výherní soutěž. Kromě toho zde bude příležitost ochutnat tradiční lipské speciality. Smyčcový kvartet i funková kapela z lipské Hudební školy J.S. Bacha zajistí rámcový hudební program celé akce. Stěžejní body programové nabídky Vám podrobněji představíme níže.

Společnost Leipzig Tourismus Marketing Gesellschaft se s Vámi těší na setkání!

Stěžejní programové body letní slavnosti v Praze:
Soutěž o pobyt v Lipsku

Navštivte informační stánek a vyhrajte cestu do Lipska!

U informačního stánku v atriu saské kontaktní kanceláře obdržíte četné informace k Lipsku a přilehlému regionu. Pro ty, které to do Lipska láká, je přímo u stánku připravena výherní soutěž. Výherce se může těšit na exkluzivní pobyt v Lipsku. (Doprava do Lipska na vlastní náklady.)

    2 přenocování včetně snídaně pro dvě osoby v hotelu Innside by Meliá v Lipsku / Lifestyle-Suite (platí do 31.12.2017)
    2 vstupenky do Panometru v Lipsku (platí do 31.12.2016)
    2 vstupenky do zoo v Lipsku

http://www.leipzig.travel/de/etina_710.html?lang=cs

Lipský veletrh: setkání tradice s inovací

Lipský veletrh patří mezi deset předních německých veletržních společností a i ve světovém měřítku se řadí mezi 50 nejvýznamnějších. Pořádá výstavní akce nejen v Lipsku, ale na celé řadě dalších lokalit v Německu i zahraničí. V roce 2015 slavila tato společnost 850. výročí lipských veletrhů, které jsou jedny z nejstarších v Německu. Jak dokazují atraktivní veletrhy pro širokou i odbornou veřejnost, četné kongresy a další akce, tato dlouhá tradice rozhodně nestojí v cestě pokroku a inovacím.

Zástupci společnosti Leipziger Messe GmbH Vás budou v atriu saské kontaktní kanceláře rádi o všem informovat.

www.leipziger-messe.cz

Výstava „Slavnost světla a pokojná revoluce“

V rámci výstavy v atriu Kontaktní kanceláře Svobodného státu Sasko se dozvíte vše o pokojné revoluci v Lipsku na podzim roku 1989 a informace o programu slavnosti „Lichtfest 2016“.

Dne 9.10.1989 se v Lipsku sešlo na 70 000 demonstrantů, kteří s hesly „Lid jsme my!“ a „Nechceme násilí!“ svrhli vládnoucí komunistický režim a položili základy ke znovusjednocení Německa. Záběry z tzv. „pondělních demonstrací“ na podzim 1989 oběhly celý svět. Dodnes se dochovala celá řada autentických míst, kde si lze ony revoluční události připomenout. Pod heslem „Podzim 1989 - cesta k demokracii“ si město každoročně 9. října připomíná pokojnou revoluci prostřednictvím četných akcí. Emocionálním vyvrcholením těchto dní v Lipsku je slavnost "Lichtfest". Ani rok 2016 nebude v tomto ohledu výjimkou.

www.lichtfest.leipziger-freiheit.de

Hlavní informace - Letní slavnost v Praze s prezentací města Lipska

KDY: sobota, 27. srpen 2016 13:00–21:00 h a neděle, 28. srpen 2016 11:00–17:00 h

KDE: Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko, U Lužického semináře 13, 1118 00 Praha 1 (Malá Strana, u Karlova mostu)

VSTUP VOLNÝ

Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko

Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko je výkladní skříní Saska v České republice. Prezentuje rozmanitost Svobodného státu Sasko ve sféře vzdělávání a mládeže, kultury, vědy a životního prostředí, společenské angažovanosti organizací a institucí, při tvorbě sítí, a v neposlední řadě i v oblasti ekonomiky a turismu. Cílem a úkolem kanceláře je zprostředkovávání kontaktů, spouštění nových projektů a čilá vzájemná výměna zkušeností a informací. Proto je Vaše pražské kontaktním místo právě zde.

Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Je skvělé mít pevné a stabilní zázemí, říká Martin Chodúr

chodurZpěvák Martin Chodúr zazářil už před několika lety, ale faktem je, že zejména až v poslední době zažívá nevšední úspěch. Natáčí, skládá i textuje, koncertuje se svou kapelou MACH. Přitom je vidět a slyšet nejen na svých, ale i na velkých show dalších hvězd...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (33)


Literatura

Jděte offline číst Girl Online

girl online 200Nejrychleji prodávaná britská kniha roku 2014, které se za jediný týden prodalo skoro 80 000 výtisků. Přesně tato pověst předcházela české vydání knihy Girl Online od Zoe Sugg neboli Zoelly. Jde o čtyřiadvacetiletou blogerku a youtuberku ...

Divadlo

Sváteční komedie Večer tříkrálový otevře druhou Letní scénu v Praze

1345bKomedie Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete si po loňské premiéře získala srdce diváků, teď se do programu Letních shakespearovských slavností vrací. Od 1. srpna se představí v malebném prostředí Lichtenštejnského paláce v horní části pr...

Film

Do kin přijíždí unikátní dokument CAMINO NA KOLEČKÁCH!

camino 200„Na vozíku život nekončí!“ - to hlásá nový dokument CAMINO NA KOLEČKÁCH, který vstupuje do kin 17. října. Snímek je unikátním počinem 37letého Honzy Duška s diagnostikovanou roztroušenou sklerózou a odkázaného na invalidní vozík. Honza s doprovodným týmem absolvoval 640...