PAF 2016: Proč se dívat na zvířata?
Banner

PAF 2016: Proč se dívat na zvířata?

Email Tisk

Jubilejní 15. ročník PAF – Přehlídky filmové animace a současného umění se uskuteční v Olomouci od čtvrtka 1. do neděle 4. prosince 2016. Letošní PAF nabídne pět programových sekcí, které skrze audiovizuální performance, projekce celovečerních snímků i animovaných pásem, master class odborníků a umělců, prezentace, workshopy a přednášky, instalace, výstavy a koncerty důkladně mapují fenomén animace v kontextu kinematografie a současného vizuálního umění.

Programové sekce PAF 2016: Proč se dívat na zvířata? | Jiné vize | Film labor | Aport animace | PAF Art
 
ON-LINE AKREDITACE NA PAF 2016 SPUŠTĚNY

PAF 2016: Proč se dívat na zvířata?
Pohled na zvířata je přirozenou součástí nesčetného množství příběhů, filmů či uměleckých děl. Nabízí se příležitost nahodile pracovat s klasickými představiteli z literatury, ilustrací a animovaných filmů.
Název hlavní programové sekce Proč se dívat na zvířata? je přejat ze stejnojmenné eseje britského publicisty a kritika umění Johna Bergera, který v textu z roku 1977 vyšel z předpokladu, že zvířata jsou součástí okruhu lidského okolí, „jsou nám podobná a zároveň nepodobná“. Tato esej, tematizující mj. polidšťování zvířat a význam zoologických zahrad, se stala výchozím materiálem pro všechny přizvané hosty, kteří v rámci výročního ročníku PAFu budou v Olomouci přítomni. Hosté: Ferda, Ondřej Ježek (CZ), Lolina (GB), John T. Gast (GB), Edith Karlson (EE), Stanislav Komárek (CZ), Bill Kouligas (GR) & Harm van den Dorpel (NL), M.E.S.H. (US) & Michael Guidetti (US), Jakub Jansa (CZ), Andrea Průchová (CZ), Punťa, Pavel Ryška (CZ), Matěj Smetana (CZ) ad.

Hlavní letošní téma Proč se dívat na zvířata? rezonuje i v sekci Aport animace, která přibližuje aktuální podoby animace (nejen) na domácí scéně, ať už v podobě prezentace autorských děl či komerčních projektů a připravovaných snímků, vyvíjených počítačových her či aplikací. Sekce nabídne pásma krátkých filmů promítaná na netradičních místech Olomouce, celovečerní snímky i workshopy určené dětským návštěvníkům. Hosté: Malvína Balvínová (CZ), Eliška Děcká (CZ), Miloš Henkrich (CZ), Dorota Holubová (SK), Pavel Horáček (CZ), Lenka Ivančíková (SK) ad.
 
Sekce Film Labor představí současnou experimentální tvorbu v rámci činnosti filmových laboratoří, které jsou spravovány samotnými umělci v Grenoblu, Barceloně či Berlíně. Více než pět desítek podobných kolektivů, zabývajících se klasickým filmovým materiálem, existuje po celém světě. Hosté: Lab Grenoble (FR): Gaelle Rouard, Xavier Quérel, Etienne Caire, Joyce Lainé, Lab Barcelona (ES): Luis Macias, Alfredo Costa Monteiro, Adriana Vila, Lab Berlin (DE): Melissa Dulius, Gustavo Jahn ad.
 
Výstavním projektům v centru Olomouce je věnován PAF Art, jehož výstupy jsou pro veřejnost přístupny zdarma. V rámci sekce PAF Art jsou prezentovány aktuální mezinárodní i tuzemské projekty z oblasti současného vizuálního umění, tematicky navázané na hlavní programovou sekci Proč se dívat na zvířata?. Vernisáže proběhnou ve čtvrtek 1. prosince odpoledne a tradičně zahájí program PAFu.

Kromě patnácti let existence Přehlídky filmové animace a současného umění (dříve „Přehlídka animovaného filmu“) je dalším významným letošním jubileem v pořadí 10. ročník soutěžní sekce Jiné vize. Jiné vize mapují české „pohyblivé obrazy“ na pomezí filmu, videa, experimentálního filmu, animace a výtvarného umění. Se sekcí se pojí významná výstava v Atriu Konviktu, představení projekce pilotního ročníku slovenské soutěže a kulatý stůl věnovaný palčivým otázkám existence pohyblivých obrazů. Hosté: Karel Císař (CZ), Martin Kaňuch (SK), Matěj Strnad (CZ) ad.

paf 15 1

Proč se dívat na zvířata?

15. Přehlídka filmové animace a současného umění
čtvrtek 1. – neděle 4. prosince 2016
Olomouc (UC UP Konvikt, Vitrína Deniska, Galerie U Mloka, Vila Primavesi, Klub Vertigo, Kino Metropol, ScreenSaverGallery, Divadlo hudby, W7, Antikvariát, Bajkazyl Olomouc, Flop Fashion Store ad.)

PAF v roce 2016 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj
pifpaf.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 38

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Co všechno ovlivňuje lidské DNA?

konec retezce 200Máte rádi hrdiny katastrofických příběhů, kteří zachraňují z různých patálií celé lidstvo? Bavil vás například film Den poté? Tak to jste klikli správně, ale příchod další doby ledové nečekejte. Knižní prvotina švédského spisovatele...

Divadlo

Herecká legenda Lubomír Lipský oslaví devadesáté narozeniny

lubomir lipsky200Herecká legenda Lubomír Lipský oslaví 19. dubna významné životní jubileum, devadesáté narozeniny, a to aktivně na jevišti Divadla ABC, kde stále hraje v komedii Pan Kaplan má třídu rád. Městsk...

Film

Salem – čarodějnice, intriky a láska

salem 200Pokud se toužíte vrátit do minulosti a dozvědět se o honech na čarodějnice v americkém Massachusetts v roce 1692, zkuste seriál s všeříkajícím názvem Salem. Pokud hledáte příběh o epické lásce s nemálem tajemna, pak jste také na sp...