PAF 2016: Proč se dívat na zvířata?
Reklama
Banner

PAF 2016: Proč se dívat na zvířata?

Email Tisk

Jubilejní 15. ročník PAF – Přehlídky filmové animace a současného umění se uskuteční v Olomouci od čtvrtka 1. do neděle 4. prosince 2016. Letošní PAF nabídne pět programových sekcí, které skrze audiovizuální performance, projekce celovečerních snímků i animovaných pásem, master class odborníků a umělců, prezentace, workshopy a přednášky, instalace, výstavy a koncerty důkladně mapují fenomén animace v kontextu kinematografie a současného vizuálního umění.

Programové sekce PAF 2016: Proč se dívat na zvířata? | Jiné vize | Film labor | Aport animace | PAF Art
 
ON-LINE AKREDITACE NA PAF 2016 SPUŠTĚNY

PAF 2016: Proč se dívat na zvířata?
Pohled na zvířata je přirozenou součástí nesčetného množství příběhů, filmů či uměleckých děl. Nabízí se příležitost nahodile pracovat s klasickými představiteli z literatury, ilustrací a animovaných filmů.
Název hlavní programové sekce Proč se dívat na zvířata? je přejat ze stejnojmenné eseje britského publicisty a kritika umění Johna Bergera, který v textu z roku 1977 vyšel z předpokladu, že zvířata jsou součástí okruhu lidského okolí, „jsou nám podobná a zároveň nepodobná“. Tato esej, tematizující mj. polidšťování zvířat a význam zoologických zahrad, se stala výchozím materiálem pro všechny přizvané hosty, kteří v rámci výročního ročníku PAFu budou v Olomouci přítomni. Hosté: Ferda, Ondřej Ježek (CZ), Lolina (GB), John T. Gast (GB), Edith Karlson (EE), Stanislav Komárek (CZ), Bill Kouligas (GR) & Harm van den Dorpel (NL), M.E.S.H. (US) & Michael Guidetti (US), Jakub Jansa (CZ), Andrea Průchová (CZ), Punťa, Pavel Ryška (CZ), Matěj Smetana (CZ) ad.

Hlavní letošní téma Proč se dívat na zvířata? rezonuje i v sekci Aport animace, která přibližuje aktuální podoby animace (nejen) na domácí scéně, ať už v podobě prezentace autorských děl či komerčních projektů a připravovaných snímků, vyvíjených počítačových her či aplikací. Sekce nabídne pásma krátkých filmů promítaná na netradičních místech Olomouce, celovečerní snímky i workshopy určené dětským návštěvníkům. Hosté: Malvína Balvínová (CZ), Eliška Děcká (CZ), Miloš Henkrich (CZ), Dorota Holubová (SK), Pavel Horáček (CZ), Lenka Ivančíková (SK) ad.
 
Sekce Film Labor představí současnou experimentální tvorbu v rámci činnosti filmových laboratoří, které jsou spravovány samotnými umělci v Grenoblu, Barceloně či Berlíně. Více než pět desítek podobných kolektivů, zabývajících se klasickým filmovým materiálem, existuje po celém světě. Hosté: Lab Grenoble (FR): Gaelle Rouard, Xavier Quérel, Etienne Caire, Joyce Lainé, Lab Barcelona (ES): Luis Macias, Alfredo Costa Monteiro, Adriana Vila, Lab Berlin (DE): Melissa Dulius, Gustavo Jahn ad.
 
Výstavním projektům v centru Olomouce je věnován PAF Art, jehož výstupy jsou pro veřejnost přístupny zdarma. V rámci sekce PAF Art jsou prezentovány aktuální mezinárodní i tuzemské projekty z oblasti současného vizuálního umění, tematicky navázané na hlavní programovou sekci Proč se dívat na zvířata?. Vernisáže proběhnou ve čtvrtek 1. prosince odpoledne a tradičně zahájí program PAFu.

Kromě patnácti let existence Přehlídky filmové animace a současného umění (dříve „Přehlídka animovaného filmu“) je dalším významným letošním jubileem v pořadí 10. ročník soutěžní sekce Jiné vize. Jiné vize mapují české „pohyblivé obrazy“ na pomezí filmu, videa, experimentálního filmu, animace a výtvarného umění. Se sekcí se pojí významná výstava v Atriu Konviktu, představení projekce pilotního ročníku slovenské soutěže a kulatý stůl věnovaný palčivým otázkám existence pohyblivých obrazů. Hosté: Karel Císař (CZ), Martin Kaňuch (SK), Matěj Strnad (CZ) ad.

paf 15 1

Proč se dívat na zvířata?

15. Přehlídka filmové animace a současného umění
čtvrtek 1. – neděle 4. prosince 2016
Olomouc (UC UP Konvikt, Vitrína Deniska, Galerie U Mloka, Vila Primavesi, Klub Vertigo, Kino Metropol, ScreenSaverGallery, Divadlo hudby, W7, Antikvariát, Bajkazyl Olomouc, Flop Fashion Store ad.)

PAF v roce 2016 podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kinematografie, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj
pifpaf.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Banner

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 30

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Pondělní blbnutí s Oscarem
ImageV pondělí 20. 2. 2012 se v Paláci knih Luxor sešli fanoušci Ivony Březinové, aby s ní vypravili do světa už šestý literární cestopis Blbnutí s Oscarem. Tato knižní série, kterou odstartoval v roce 2005 Básník...

Divadlo

Úniková hra Faust vás vtáhne do mystické historie

faust200Únikovou hru Faust si můžete užít v prostoru Enigma Prague (Svornosti 18, Praha 5-Smíchov). Koncipována je tak, aby si hráči nejenom „zahráli“, ale dozvěděli se i něco z jednoho z nejstarších českých a pražských mytologických příběhů.

...

Film

Dnes začíná 11. Festival krátkých filmů Praha plný pohybu, sexu, kung – fu nebo světů budoucnosti

prague short film festival 200Kung - fu, trable světa budoucnosti, filmy, jejichž řečí je tanec, Mezinárodní soutěž obsahující i film z exotického Bhútánu nebo pestrý doprovodný program. Takový bude jedenáctý ročník Festivalu krátkých film...