Fine Gospel Time zve na Tříkrálový koncert

Fine Gospel Time zve na Tříkrálový koncert

Email Tisk

Státní zástupkyně z Kladna, profesionální zpěvák, doktorka přírodních věd se specializací na brouky, psycholožka, porodní bába, imitátor Karla Gotta i šachový velmistr se řadí mezi zhruba 30 členů prvního českého gospelového sboru Fine Gospel Time, který v roce 1999 založila jeho šéfová, zpěvačka Zuzana Stirská. Máte-li chuť, přijďte si je již 6. ledna 2017 poslechnout do kostela sv. Martina ve zdi v Martinské ulici v Praze.

V 18 hodin tam začne jejich vystoupení nazvané Tříkrálový koncert s harfou, gospelem a vánočními evergreeny. Co si pro vás sbor Fine Gospel Time, který pravidelně pořádá svoje večery v divadle Rokoko a navíc se prezentuje na různých akcích v Česku i v zahraničí, připravil tentokrát?

kostel1

Jedná se o poslední vánoční koncert, kterého se zúčastní cca 25 zpěváků za doprovodu akustického kontrabasu, trubky, varhan, piana a harfy. Diváci si vychutnají akustičtější zvuk než obvykle. Čeká je tedy přesně to, co je třeba k zamyšlení a relaxaci po vánočním shonu.

Zazní vánoční koledy a evergreeny i staré chorální melodie v netradičních úpravách. Také se můžete těšit na bravurní provedení klasických instrumentálních skladeb v podání vítězky mezinárodních harfových soutěží a studentky pražské HAMU, Roxany Stirské. Kostel sv. Martina ve zdi je navíc krásný, útulný a hlavně vytápěný. Specialitou bude unikátní výstava dřevořezeb. Chybět nebude ani svařáček a několik vánočních pamlsků! Vstupenky si lze předem objednat ZDE.

kostel2

Jestliže Tříkrálový koncert sboru Fine Gospel Time nestihnete, můžete se za nimi vypravit do divadla Rokoko na Václavském náměstí. V neděli 12. února 2017 od 19 hodin se tam uskuteční další Gospel Time Party Zuzany Stirské za doprovodu profesionální kapely složené z uznávaných hudebníků. Hostem večera bude tentokrát herečka Chantal Poullain. Zbylé vstupenky na toto představení si můžete objednat ZDE.

Pokud jste dosud na žádném koncertě Fine Gospel Time nebyli, pak byste měli vědět, že tyto akce nejsou ryze vážného či náboženského charakteru. Všechny členy, mezi nimiž nechybějí studenti ani důchodci, spojuje nadšení, na pódiu z nich prýští energie. „Co se repertoáru týče, zpíváme všehochuť – gospel, blues, rock, jazz, country, muzikály… Lpím na tom, aby večer byl barevný. Někteří zpěváci mají během večera i vlastní sóla. Jeden umí napodobovat populárního popového zpěváka, druhý zazpívá klasiku, třetí country,“ dodala Stirská, jež představení pokaždé moderuje vtipným a svérázným stylem.

Foto –  www.gospeltime.czNejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Temperamentní tango na nádvoří historického pivovaru v Dalešicích

Quintet perexMezinárodní hudební festival Petra Dvorského nabídne ve svém jubilejním 20. ročníku svým posluchačům temperamentní tango. Abychom se o tangu a jeho protagonistech z Escualo Quintetu dověděli více, položili jsme několik otázek Jakubovi Jedl...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Rozpad civilizačních základů pod rouškou Tmy

Tma perexSci-fi nepatří mezi literární žánry, které často a s nadšením vyhledávám. Přesto jsem po románu Tma z pera Ondřeje Neffa sáhla a nechala se pohltit světem, který je zahalen temnotou....

Divadlo

Foyer kina Vatra rozehraje výstava fotografií Obrazy ze života autora Josefa Vrážela

vrazel perexObrazy ze života aneb Charita Nový Hrozenkov a její lidé v hledáčku Josefa Vrážela budou vystaveny ve foyer vsetínkého kina Vatra. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 11. ledna od 15.30 hodin a bude k vidění až do 11...

Film

Válečný hrdina jinak: Příběh muže, který rozluštil kód Enigmy

Kod enigmy 200Film Kód Enigmy (The Imitation Game) přináší do kin příběh trochu netradičního hrdiny druhé světové války. Profesor Alan Turing vedl tým vědců, kteří rozluštili šifrovací kód Enigmy, a později položil základy moderní informatiky.