Fine Gospel Time zve na Tříkrálový koncert
Banner

Fine Gospel Time zve na Tříkrálový koncert

Email Tisk

Státní zástupkyně z Kladna, profesionální zpěvák, doktorka přírodních věd se specializací na brouky, psycholožka, porodní bába, imitátor Karla Gotta i šachový velmistr se řadí mezi zhruba 30 členů prvního českého gospelového sboru Fine Gospel Time, který v roce 1999 založila jeho šéfová, zpěvačka Zuzana Stirská. Máte-li chuť, přijďte si je již 6. ledna 2017 poslechnout do kostela sv. Martina ve zdi v Martinské ulici v Praze.

V 18 hodin tam začne jejich vystoupení nazvané Tříkrálový koncert s harfou, gospelem a vánočními evergreeny. Co si pro vás sbor Fine Gospel Time, který pravidelně pořádá svoje večery v divadle Rokoko a navíc se prezentuje na různých akcích v Česku i v zahraničí, připravil tentokrát?

kostel1

Jedná se o poslední vánoční koncert, kterého se zúčastní cca 25 zpěváků za doprovodu akustického kontrabasu, trubky, varhan, piana a harfy. Diváci si vychutnají akustičtější zvuk než obvykle. Čeká je tedy přesně to, co je třeba k zamyšlení a relaxaci po vánočním shonu.

Zazní vánoční koledy a evergreeny i staré chorální melodie v netradičních úpravách. Také se můžete těšit na bravurní provedení klasických instrumentálních skladeb v podání vítězky mezinárodních harfových soutěží a studentky pražské HAMU, Roxany Stirské. Kostel sv. Martina ve zdi je navíc krásný, útulný a hlavně vytápěný. Specialitou bude unikátní výstava dřevořezeb. Chybět nebude ani svařáček a několik vánočních pamlsků! Vstupenky si lze předem objednat ZDE.

kostel2

Jestliže Tříkrálový koncert sboru Fine Gospel Time nestihnete, můžete se za nimi vypravit do divadla Rokoko na Václavském náměstí. V neděli 12. února 2017 od 19 hodin se tam uskuteční další Gospel Time Party Zuzany Stirské za doprovodu profesionální kapely složené z uznávaných hudebníků. Hostem večera bude tentokrát herečka Chantal Poullain. Zbylé vstupenky na toto představení si můžete objednat ZDE.

Pokud jste dosud na žádném koncertě Fine Gospel Time nebyli, pak byste měli vědět, že tyto akce nejsou ryze vážného či náboženského charakteru. Všechny členy, mezi nimiž nechybějí studenti ani důchodci, spojuje nadšení, na pódiu z nich prýští energie. „Co se repertoáru týče, zpíváme všehochuť – gospel, blues, rock, jazz, country, muzikály… Lpím na tom, aby večer byl barevný. Někteří zpěváci mají během večera i vlastní sóla. Jeden umí napodobovat populárního popového zpěváka, druhý zazpívá klasiku, třetí country,“ dodala Stirská, jež představení pokaždé moderuje vtipným a svérázným stylem.

Foto –  www.gospeltime.czNejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Vojtěch Žák: „Jsem zvědavý, kolik z mých přátel mi po vydání knihy přijde rozbít hubu“

Pesec kralem 200Vojtěch Žák je 24letý žurnalista, grafoman a vypravěč příběhů, který si momentálně chce splnit sen spočívající ve vydání knihy Než se pěšec stane králem. A právě s touto fantasy knihou se nyní seznámíte díky tomuto rozhovoru.

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Objevte s dětmi vesmír s novým atlasem

atlas vesmiru perexNakladatelství Albatros si připravilo pro všechny rodiče zvídavých dítek pochoutku ve formě Atlasu vesmíru pro děti, díky kterému zvídavé malé hlavičky budou možnost nahlédnout pod pokličku tajemství celého vesmíru a to vše netra...

Divadlo

4 aktéři, 3 verze, 2 manželské páry a 1 nepovedený večírek

3verze perexKaždý z nás si jistě stačil hned několikrát za svůj život položit otázku: „Co by se stalo, kdyby …“ Stačilo by totiž jedno jediné odlišné slůvko či gesto a vývoj celé situace by okamžitě nabral zcela jiné tempo a směr. Pokud vá...

Film

FESTIVAL DNY SEVERU

Dny severu 200Jsou mrazivé a strhující jako scenérie zemí, z nichž pocházejí: Severské detektivky. Letošní ročník festivalu Dny Severu umožní všem příznivcům populární severské krimi spatřit své oblíbené knihy ze zcela neokoukané perspek...