Multiinštrumentalista Miloš Železňák prichádza s novinkou Čas

Email Tisk

Zeleznak cas perexInterpret, ktorý hľadá niečo nové. Gitarista, skladateľ a príležitostný spevák Miloš Železňák patrí k odhodlaným experimentátorom s vlastným hudobným výrazom. Potvrdzuje to aj novinkou Čas, ktorá vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.

 

 

„Nápad vznikol dávnejšie, keď som sa dostal k básňam Jána Litváka zo zbierky Marhuľový prútik. Sú to krátke štvorveršové básne na východnú tematiku. Sú z obdobia Jankovho pobytu v Indii. Všetky sa svojou poetikou krútia okolo tejto cesty. Chvíľu sú tajomné a chvíľu priezračné, čisté a jednoduché. Čítal som si ich a hneď mi prišlo na um, že by bolo pekné urobiť taký album,“ opisuje okolnosti vzniku najnovšieho štúdiového CD Miloš Železňák.

Hudobník nahral desiatku skladieb úplne sám. Výsledkom originálneho prístupu je nahrávka s uceleným zvukom a špecifickou atmosférou. Poézia Jána Litváka pôsobí ako tvorivý katalyzátor pre vznik intímneho hudobného sveta. Železňák sa predstavuje v polohe multiinštrumentalistu, speváka aj producenta s citom pre autentický hudobný jazyk. Nahrávka zaujme aj netradičnou minutážou. Novinka Čas trvá 25 minút a jednu sekundu.

„Minutáž odkazuje na minutáž dlhohrajúcej LP platne. Keď som urobil čo som chcel, povedal som si, že je to všetko, čo som chcel povedať,“ vysvetľuje uznávaný inštrumentalista. Samotný názov albumu vychádza z jednej z Litvákových básní. Rovnako ako názvy jednotlivých piesní. „Vybral som si tie, ktoré by som chcel zhudobniť. V každom texte, s ktorým robím, musím nájsť melódiu. To je vždy ten prvý impulz. Dve skladby boli urobené bez nástroja v ruke, prišiel som do štúdia a našiel som tóninu, ktorá mi sedela,“ dodáva k spontánnej tvorbe nového materiálu Železňák.

Zeleznak cas

Desiatka skladieb s meditatívnou atmosférou. Čas Miloša Železňáka môžu poslucháči vnímať ako protiklad k divokému tempu súčasnej spoločnosti. Exotické nástroje, obrazotvorná poézia Jána Litváka a jasne rozpoznateľný rukopis zaujímavej osobnosti domácej hudobnej scény. Nahrávku Čas ocenia najmä poslucháči s potrebou po intenzívnejšom kontakte s vnútorným svetom interpreta. Najnovší album Miloša Železňáka vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.

Zdroj: Hudobný fond
www.hf.sk
www.musicaslovaca.sk

 Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Banner

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 27

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Tip na dárek k vysvědčení - Šifry pro děti

sifry perexV nakladatelství EDIKA vyšla kniha pro děti i pro ty, kteří rádi luští a přemýšlí – Šifry pro děti. Jejím autorem je Radek Pelánek, dlouholetý organizátor známých šifrovacích her pro dospělé.

 

...

Divadlo

Prostory Roxy a NoD slaví 20 let!

narozeniny roxy be twentyDruhé kulatiny oslaví kluby, jejichž adresa je známá tisícům lidí v celé zemi. Mimořádný věk si žádá mimořádnou oslavu a tou rozhodně program, nazvaný BE TWENTY, je! Svůj program má Roxy i

Film

NFA vyzývá veřejnost k záchraně rodinných filmů

den rodinnych filmu 200V Praze dne 29. září 2016-Národní filmový archiv v rámci iniciativy Home Movie Day 2016 opět vyzývá veřejnost k péči a záchraně rodinných filmů. I ty jsou významným zdrojem poznání minulosti - nejen soukromé, ale i té sdílen...