Ohnivý kuře se představilo na Náplavce

Ohnivý kuře se představilo na Náplavce

Email Tisk

62a691d62464454f2209a0e524c62a14Ohnivý kuře je v současnosti jedním nejoblíbenějších televizních seriálů, takže se není čemu divit, že se jeho tvůrci rádi vezou na vlně popularity. Již v úterý 22. srpna bude tento seriál po letní pauza pokračovat, proto se televize Prima rozhodla uspořádat pořádný večírek na uvítanou.

 

 

Již před 16 hodinou se začali na Hořejším nábřeží Smíchovské náplavky srocovat první účastníci, kteří se chtěli dostat co nejblíže k pódiu. Celá akce ovšem nebyla jen záležitostí jedné stage. Na prostoru celého pobřeží byly rozmístěny veliké stany, přičemž každý z nich představoval jeden z hlavních objektů seriálu. Mohli jste si tak dojít do hospůdky U Slepičků, zastavit se v cukrárně Nebe, navštívit originální Večerku a samozřejmě nezůstalo opomenuto ani samotné Ohnivý kuře. V něm se chystali dobroty, které máte rádi z televizních obrazovek. Už jste tak nemuseli doma olizovat obrazovku a mohli jste si dát známé pokrmy naživo.

 DSC 9377 

Takřka přesně v 17 hodin se po zvukové zkoušce odehrálo první hudební vystoupení, které obstarala zbrusu nová kapela Brno Mars. V ní samozřejmě nemohl chybět Jakub Prachař, vedle něj suverénně s cigaretou zpíval Jan Dolenský a na nástroje je doplňovala doprovodná kapela. V ní byl rovněž František Soukup, kterého můžete znát i z bývalé Prachařovy skupiny Nightwork. A co vlastně zaznělo za písničky? Jenom jedna s názvem Kuře. Jedná se o novinku, která je správným propagačním songem tohoto seriálu. V průběhu večera zazněla ještě několikrát, a dokonce se na místě natáčel i doprovodný videoklip.

 DSC 9420 

Následovali rozhovory s herci seriálu, které moderoval jeden z hlavních představitelů Kuřete Miroslav Šimůnek. Diváci se v nich mohli dozvědět mnoho zajímavostí z natáčení, ale i ze zákulisí herců. Těch se na této akci objevilo opravdu velké množství. Samozřejmě nechyběli hlavní představitelé Jakub Prachař, Jan Dolanský, Kristýna Leichtová a Lucie Polišenská. Všichni byli neustále v obležení fanoušků, takže se museli tisíckrát vyfotit či podepsat na kartičky.

Ovšem vedle nich tu byla i celá řada dalších hvězd z Kuřete. Nechyběl Liu, Hany, recepční Mirka, kuchařka Jarka, kuchař Vláďa, Monika Mlejnková, MUDR. Hobza, Kačaba nebo Marylin. Později se ukázal i samotný Slepička, ale zůstal lehce neviditelný. Všichni se snažili fotit i podepisovat přítomným fanouškům, kterých bylo opravdu dost. Podle pořadatelů náplavku zaplnilo více než 7000 lidí.

Ještě se vrátím k samotným hercům. Jednoznačně nejlepší bavičkou na pódiu se ukázala být Eva Decastelo, která si umí udělat legraci i ze sebe samotné. Ženy dostali návod jak na chlapi a Miroslav Šimůnek zase zpověď ohledně jeho vztahů. Ivan Vodochodský zase prozradil pozadí celého vaření v tomto seriálu. Představilo se i několik nových postav, například mladá herečka Denisa Pfauserová, která bude hrát sestru kuchařky Jarky.

A když už jsme u toho jídla. Nesmíme zapomenout na výtěžek ze stánků, který byl určen na projekt Obědy pro děti. Celkem jim poputuje sympatická částka 50 000 Kč.

Na pódiu se objevila a zahrála i oblíbená skupina Jelen, která sklidila zasloužilý potlesk. Pouze zpěvák Jindra Polák si moc nezaskákal, protože je momentálně o berlích. Tak přejeme brzké uzdravení.

Písnička Kuře zazněla během natáčení videoklipu hned několikrát, aby kameramani mohli zachytit ty nejlepší záběry. Není se proto čemu divit, že valná část publika jí má v hlavě dodnes. Na závěr se ještě uskutečnila ohnivá show, která byla příjemným a tematickým zpestřením.

 DSC 9428 

Ohnivý kuře live byla jednoznačně úspěšnou akcí, čemuž napovídala i velká návštěvnost. Samozřejmě se najde celá řada kritiků, kteří se stěžovali na kvalitu jídla či nedostatek kontaktu s hlavními představiteli. Ano, Kristýna Leichtová s Lucií Polišenskou se sice brzo vypařili, na druhou stranu se předtím podepsali určitě minimálně tisíci fanoušků. Jan Dolanský se ochotně fotil a podepisoval, i když pospíchal za svými předepsanými úkoly. Nešlo asi úplně reálně čekat, že se herci se všemi skamarádí a všem budou věnovat větší množství času. Navíc byla na místě vidět někdy až téměř hysterie některých fanynek či fanoušků, kteří své oblíbence doslova pronásledovali.

Přesto věřím celým srdcem tomu, že se najde několik tisíc lidí, pro které byla tato událost jedním z nejzajímavějších kulturních okamžiků života. Byl jsem totiž jeden z nich.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Nové komentáře


Literatura

Chcete vědět, jaký je váš „chronotyp“?

sila praveho okamziku200Populárně naučná kniha Síla správného okamžiku láká čtenáře jak působivým názvem, tak i svým vysvětlujícím podtitulem, který zní: „Poznejte svůj CHRONOTYP a s ním nejlepší čas na jídlo, běhání, cvičení či rozhovor o zvýše...

Divadlo

Divadlo a nové technologie – jak to jde k sobě?

200diJe scénografie určujícím prvkem pro dramaturgii? Jak se v divadelní tvorbě využívají nové technologie a nová média? Jak co nejefektivněji využít osvětlení na scéně? Jak může zážitek z návštěvy divadelního představení ovlivnit světelný design? Jak synchron...

Film

Iron Sky nad námi

altPíše se rok 2018, od konce druhé světové války, kdy německá Třetí říše skončila v nedozírném spáleništi, uplynuly tři čtvrtiny století a nikdo netuší, že z odvrácené strany Měsíce chystají tam usazení nacisti odvetnou akci. Je zbytečné řešit, jak se tam dostali...