V Zábřehu zvou na Katapulty i Římské noci
Banner

V Zábřehu zvou na Katapulty i Římské noci

Email Tisk

Zábřežská kulturní pořádá i na začátku roku celou řadu zajímavých akcí. Některé z nich vám představíme v následujícím článku

Stašová a Vízner budou prožívat Římské noci

Rimske noc Stasova+Vizner

Poutavý a současně dojemný příběh dvou slavných lidí, italské herečky Anny Magnani a amerického dramatika Tennessee Williamse, přiveze do zábřežského kulturního domu Simona Stašová spolu s Oldřichem Víznerem ve středu 24. ledna. 

Příběh Římské noci, vyprávěný na základě skutečných událostí a zarámovaný do období padesátých a šedesátých let minulého století, je závěrečným titulem uváděným v rámci divadelního předplatného na rok 2017. „Termín pro loňský rok se nepodařilo najít z důvodu mimořádného časového vytížením účinkujících herců,“ vysvětlil produkční Vratislav Jarmar.
Představení je sice vyprodáno, kulturní dům ale v současné době nabízí v doprodeji vstupenky na první tituly divadelního předplatného 2018 – Vzhůru do divočiny v hlavních rolích s Karlem Rodenem a Janou Krausovou a komorní komedii Skořápka s Alenou Mihulovou a Petrou Nesvačilovou. Více informací lze získat na webových stránkách kulturak.info.

Riflový bál roztančí hity kapely Katapult

Již tradičně patří jeden z lednových víkendů v zábřežském kulturním domě Riflovému bálu. Ten i letos nabídne dobrou zábavu a největší hity současných českých i světových hvězd popmusic v podání kapely Velvet Gang a především revivalu skupiny Katapult.
Písně legendární skupiny ve špičkovém provedení na bálu představí olomoucko-mohelnická kapela Katapult Cover Band. „Hrajeme bez stylizace do Kaťáků, protože Olda je a Dědek byl jen jeden. Takže hrajeme tak, jak nás to baví a s úctou k tomu, co Katapult tvořil na přelomu 70. a 80. let,“ uvedl lídr čtyřčlenné formace Petr Diviš. Příznivci legendárních „Kaťáků“ se tak v Zábřehu mohou těšit na hity, jakými jsou Stovky hotelů, Každý ráno, Miluji severní nebe nebo Půlnoční závodní dráha
Doprovodný program Riflového bálu nabídne vystoupení tanečních skupin Orda a Dance Club. Oblíbená akce startuje v sále kulturního domu v sobotu 27. ledna ve 20 hodin. V prodeji jsou poslední volné vstupenky.

Na Welzlování se bude běhat: v terénu a s kufrem

Kulturak3

Populární setkávání cestovatelů, dobrodruhů a recesistů – festival Welzlování, kterým si Zábřeh připomíná svého nejslavnějšího rodáka Jana Eskymo Welzla, v lednu pokračuje krosovým během kolem Moravské Sázavy a recesistickým závodem na kopci Humenec.
Tradiční závod Welzlův kufr se uskuteční v sobotu 27. ledna. Po desáté hodině odstartují běžci všech věkových kategorií od restaurace Rafanda krosový běh. „Pro děti je připravena trať dlouhá 1,5 km, pro dorostence středně náročný terén o délce asi 4,5 km,“ uvedl za pořadatele Pavel Zubík. Odpoledne, ve 14 hodin, začnou nástrahy pořadatelů v podobě špeku, tvarůžků, slivovice a také terénu zdolávat účastníci recesistického běhu na kopci Humenec – všichni s kufrem, který je povinnou výbavou, a dospělí také s doutníkem. Zvláštní cenu udělí pořadatelé tomu, kdy svým kostýmem nejvěrněji napodobí zábřežského cestovatele J. E. Welzla, a také vítězi soutěže pálenek. „Vzorky pálenek bude možné již od rána odevzdávatt pořadatelům, jejich hodnocení provede odborná porota po vyhlášení výsledků odpoledního běhu,“ doplnil pozvánku na neobvyklou akci Zubík.
Pro účastníky krosového běhu bude připraveno občerstvení v restauraci Rafanda, odpoledne pro účastníky recesistického běhu i diváky přímo na Humenci. Zde program zpestří také losování originálních cen.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Hledáme do týmu...

PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat


Literatura

Můj atlas Česka

muj atlas ceska200Nakladatelství Albatros vydalo v srpnu encyklopedii pro děti Můj atlas Česka, na které se podílel Ondřej Hník a kterou ilustroval Jiří Votruba a taky děti z celé České republiky! Jak vidí a vnímají nejrůznější místa v celé naší zemi právě děti, to se dozvíte v té...

Divadlo

Irský rebel Martin McDonnagh

connemarska200Narodil se 26. 3. 1970 v Londýně irským rodičům. Na počátku devadesátých let se celá rodina stěhuje natrvalo do Irska, v té době píše McDonagh první literární pokusy. Zprvu se věnoval psaní povídek, divadelních a rozhlasových her. Mezi jeho...

Film

Nad námi Elysium jako běžným smrtelníkům nedostupné místo

200 filmJihoafrický režisér Neill Blomkamp upoutal nezvyklou sci-fi Distrikt 9, v němž se zcela obešel bez obvyklých žánrových klišé a příběh vybudoval jako varování před rasovými předsudky a ústrky, které postihnou zbídačené mimozemšťany, kteří nalezli pramál...