V Zábřehu zvou na Katapulty i Římské noci
Banner

V Zábřehu zvou na Katapulty i Římské noci

Email Tisk

Zábřežská kulturní pořádá i na začátku roku celou řadu zajímavých akcí. Některé z nich vám představíme v následujícím článku

Stašová a Vízner budou prožívat Římské noci

Rimske noc Stasova+Vizner

Poutavý a současně dojemný příběh dvou slavných lidí, italské herečky Anny Magnani a amerického dramatika Tennessee Williamse, přiveze do zábřežského kulturního domu Simona Stašová spolu s Oldřichem Víznerem ve středu 24. ledna. 

Příběh Římské noci, vyprávěný na základě skutečných událostí a zarámovaný do období padesátých a šedesátých let minulého století, je závěrečným titulem uváděným v rámci divadelního předplatného na rok 2017. „Termín pro loňský rok se nepodařilo najít z důvodu mimořádného časového vytížením účinkujících herců,“ vysvětlil produkční Vratislav Jarmar.
Představení je sice vyprodáno, kulturní dům ale v současné době nabízí v doprodeji vstupenky na první tituly divadelního předplatného 2018 – Vzhůru do divočiny v hlavních rolích s Karlem Rodenem a Janou Krausovou a komorní komedii Skořápka s Alenou Mihulovou a Petrou Nesvačilovou. Více informací lze získat na webových stránkách kulturak.info.

Riflový bál roztančí hity kapely Katapult

Již tradičně patří jeden z lednových víkendů v zábřežském kulturním domě Riflovému bálu. Ten i letos nabídne dobrou zábavu a největší hity současných českých i světových hvězd popmusic v podání kapely Velvet Gang a především revivalu skupiny Katapult.
Písně legendární skupiny ve špičkovém provedení na bálu představí olomoucko-mohelnická kapela Katapult Cover Band. „Hrajeme bez stylizace do Kaťáků, protože Olda je a Dědek byl jen jeden. Takže hrajeme tak, jak nás to baví a s úctou k tomu, co Katapult tvořil na přelomu 70. a 80. let,“ uvedl lídr čtyřčlenné formace Petr Diviš. Příznivci legendárních „Kaťáků“ se tak v Zábřehu mohou těšit na hity, jakými jsou Stovky hotelů, Každý ráno, Miluji severní nebe nebo Půlnoční závodní dráha
Doprovodný program Riflového bálu nabídne vystoupení tanečních skupin Orda a Dance Club. Oblíbená akce startuje v sále kulturního domu v sobotu 27. ledna ve 20 hodin. V prodeji jsou poslední volné vstupenky.

Na Welzlování se bude běhat: v terénu a s kufrem

Kulturak3

Populární setkávání cestovatelů, dobrodruhů a recesistů – festival Welzlování, kterým si Zábřeh připomíná svého nejslavnějšího rodáka Jana Eskymo Welzla, v lednu pokračuje krosovým během kolem Moravské Sázavy a recesistickým závodem na kopci Humenec.
Tradiční závod Welzlův kufr se uskuteční v sobotu 27. ledna. Po desáté hodině odstartují běžci všech věkových kategorií od restaurace Rafanda krosový běh. „Pro děti je připravena trať dlouhá 1,5 km, pro dorostence středně náročný terén o délce asi 4,5 km,“ uvedl za pořadatele Pavel Zubík. Odpoledne, ve 14 hodin, začnou nástrahy pořadatelů v podobě špeku, tvarůžků, slivovice a také terénu zdolávat účastníci recesistického běhu na kopci Humenec – všichni s kufrem, který je povinnou výbavou, a dospělí také s doutníkem. Zvláštní cenu udělí pořadatelé tomu, kdy svým kostýmem nejvěrněji napodobí zábřežského cestovatele J. E. Welzla, a také vítězi soutěže pálenek. „Vzorky pálenek bude možné již od rána odevzdávatt pořadatelům, jejich hodnocení provede odborná porota po vyhlášení výsledků odpoledního běhu,“ doplnil pozvánku na neobvyklou akci Zubík.
Pro účastníky krosového běhu bude připraveno občerstvení v restauraci Rafanda, odpoledne pro účastníky recesistického běhu i diváky přímo na Humenci. Zde program zpestří také losování originálních cen.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Nové komentáře


Literatura

Pohled do života proslulého fotbalového trenéra

mou 200Životopis jednoho z nejlepších současných fotbalových trenérů José Mourinha přináší příběh o vášni, ctižádosti i disciplíně. Jeho autorem je sportovní žurnalista Ciaran Kelly, začínající autor knih o fotbale. V České republice vyšel u nakladatelství Ml...

Divadlo

Helen Mirren se opět představí jako královna Alžběta II. – tentokrát na divadelním jevišti a v přímém přenosu i v českých kinech

audience200Národní divadlo v Londýně nečekaně přidalo nový titul, kterým zakončíme letošní sezónu přímých přenosů světové činoherní špičky do českých kin NT Live. V nové produkci West End se slavná Helen Mirren

Film

Nový trailer Temná věž

temnavezExistují i jiné světy než tyto. Temná věž Stephena Kinga, ambiciozní a rozsáhlý příběh od jednoho z nejuznávanějších světových autorů, se konečně dostává na filmová plátna.

 

 ...