Show Jana Krause: legendární útočník, šťastná kabaretiérka a fotograf tajemného festivalu v poušti

Show Jana Krause: legendární útočník, šťastná kabaretiérka a fotograf tajemného festivalu v poušti

Email Tisk

AKF 9864V dalším dílu Show Jana Krause se představí hokejista Petr Nedvěd, herečka Lucia Siposová a fotograf Marek Musil. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte už dnes večer ve 21.35 na Primě.

 

AKF 9739

Středeční večer v příjemném rozhovoru s Janem Krause odstartuje legenda českého hokeje – útočník Petr Nedvěd, který nedávno v Liberci slavnostně ukončil svou kariéru. A když při ceremoniálu stoupal jeho dres s číslem devadesát tři ke stropu arény, prý si pomyslel, že to už je bohužel opravdu jeho hokejový konec. „Když mi bylo osmnáct nebo dvacet, tak jsem si nemyslel, že tento den vůbec někdy přijde. Bohužel tomu tak ale je,“ přiznává s dojetím hokejista, který již ve svých osmnácti letech hrál v NHL. „Asi jsem měl to štěstí, že jsem ještě ve čtyřiceti nebo dvaačtyřiceti mohl hrát s těmi mladými kluky, což mě velice motivovalo, že jsem byl tak říkajíc konkurenceschopný, a ani jsem to sám nečekal, protože jsem si myslel, že od třiceti už budu patřit do starýho železa, jak to tak většinou bývá. Ale hrál jsem dál a dál, a tak jsem si říkal proč ne, vždyť hokej byl pro mě takřka skoro všechno, a nechával jsem tomu volný průběh.“ Petr Nedvěd ovšem není v pořadu Show Jana Krause poprvé, a tak si jeho hostitel neodpustí připomenout, že mu právě jeho pořad určitě nemálo pomohl v hledání nedostatků v jeho partnerských vztazích. „To je pravda,“ říká s úsměvem sportovec, „a od tý doby, co jsem tady byl naposledy, tak sekám latinu.“ Což je dozajista dobře, neboť na obzoru je prý nový vztah… „Snažím se být zábavný, pořád něco vyprávím, když není co, tak si vymýšlím, v tom já jsem odborník,“ směje se nyní již na celé kolo čerstvě zamilovaný Petr a dodává, že se mu nyní opravdu daří, a to již šest měsíců. „To je půlka hokejový sezony!“ O své vyvolené prozradí, že se jmenuje Nikol, je Češka a nyní již druhým rokem pracuje v Miami, kde on tráví zimní měsíce. „V Miami je trochu nuda, je to takový stereotyp, ale mě se to přes zimu líbí, protože rád hraju tenis, na golf jsem tedy trochu zanevřel, taky tam mám loď a rád se potápím, mám dva psy – ridgebacka a francouzského buldočka, který má naprosto svoji hlavu a neposlouchá,“ vypráví o svém současném životě Petr Nedvěd, jemuž se v závěru dostane od Jana Krause velkých díků za to, co pro naši zemi na sportovním poli za svou kariéru udělal.

AKF 9803

Jako druhý host se představí Lucia Siposová, která je obdarovaná nejen hereckým talentem, ale také zpívá, moderuje, píše knihy a scénáře a je majitelkou a zároveň hlavní hvězdou kabaretu Red Cat Cabaret v Bratislavě. „Ano, jsem taková pestrá,“ líbí se tento přívlastek všestranné slovenské umělkyni, která se divákům Primy zanedlouho předvede v jedné z hlavních rolí kultovního seriálu Černé vdovy. „Od malička se mi líbily takové ty staré časy a před rokem přišel ten správný okamžik a my jsme založili kabaret!“ vzpomíná Lucia. „Začalo to úplnými kamikadze, ale potom se to nějak ustálilo a všechno nám začalo hrát do karet, tak to tak asi mělo být. Už máme více než čtyřicet umělců, kteří s námi spolupracují, a čtvrtky, pátky a soboty máme show… Já mám tým, který podnik vede jako firmu, a já jsem hlavně na jevišti a sranduju. Je to velice interaktivní kontakt s publikem. To, co vy vyrábíte tady s námi, já dělám s lidmi tam,“ přibližuje kabaretiérka svému hostiteli. „Dříve jsem tak nějak nikam nepatřila, protože jsem se nedokázala nikam zařadit ani na Slovensku, ani tady v Čechách. Tančila jsem tango, pak jsem se zase někde na chvíli objevila jako herečka, potom jsem zpívala, pak mi vyšla knížka a lidé si to nějak nedokázali spojit.“ Tak, jak to má nyní, jí naprosto vyhovuje, stejně jako to, jak ji zaměstnanci oslovují: „Říkají mi šéfko a mě se to strašně líbí! Nikdy jsem šéfka nebyla a teď jsem… A mám kolem sebe bezvadný lidi. Jsem moc ráda, že mám kolem sebe lidi, kteří se tomu věnují, a já se na ně mohu spolehnout, ale tak jednou za měsíc za dva mě popadne takový rapl, že musím všechno zkontrolovat.“ Zato její soukromý život je prý velice tajemný a zastřený. „Já myslím, že to je dobře a že to nemusí všichni vědět. Jsem ráda, že se mi to tak daří, navíc je někdy i pro mě samotnou takový tajemný,“ říká Lucia, ale dodává, že teď je to zrovna dobrý, protože konečně si našla frajera. „Už čtyři měsíce jsem opravdu šťastná.“ Ovšem odpovědět na všechny zvídavé dotazy Jana Krause vůbec nebude lehké ani pro tak výmluvnou umělkyni, a tak nakonec se smíchem uzavře slovy: „Radili mi, že nemusím odpovídat na všechno! Celé Slovensko mi to říkalo!

AKF 9877

Dnešní talkshow zakončí přední český módní a reklamní fotograf Marek Musil, který svou volnou tvorbu aktuálně vystavuje v pražské Leica Gallery a zároveň s výstavou pokřtil svou knihu s názvem Dust and Light the Burning Man Collection, ve které prezentuje snímky z instalací v rámci festivalu Burning Man, který se koná od druhé poloviny osmdesátých let uprostřed nevadské pouště, jeho další odnože pak v Izraeli a v Jihoafrické republice. On sám se o festivalu dozvěděl někdy kolem roku 2005, ale tehdy ještě neměl dostatek peněz na jeho návštěvu. „Ty instalace se několik měsíců staví a samotný festival pak trvá týden. To se sjedou všichni návštěvníci a poté se to všechno zapálí, nechá shořet a beze zbytku zmizet,“ vypráví fotograf, který do Ameriky jezdí pracovně velice často. „Před lety jsem tam odcestoval, pak jsem se zase vrátil do Čech, ale pořád se tam vracím.“ V Americe si mimo jiné vyzkoušel i focení módy. „Tady v Čechách je dejme tomu dvacet zakázek, na který čeká třeba čtyřicet fotografů, a to se musí v rámci trhu nějak rozdělit. A v New Yorku je těch džobů taky dvacet, ale těch fotografů je třeba čtyři sta…“ Kdo festival organizuje, jak probíhá a jak se na něj dostat? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Petr Kolečko: Člověk pořád začíná a pořád se učí

kolecko200Petr Kolečko v současnosti patří mezi naše nejvyhledávanější dramatiky a scénáristy. Velkou pozornost vyvolaly např. jeho hry Jaromír Jágr, Kladeňák, Federer- Nadal, Kauza Médeia, Poker Face či muzikál Pornohvězdy. Podílel se na seriálech Okresní př...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (17)


Literatura

Kotletova Příliš dlouhá swingers party

Kotleta pdsp 200S Kotletovkama se před Vánoci roztrhl pytel – nedávno vyšel první díl trilogie Bratrstva krve jako mp3 kniha, nyní tu máme na posouzení samostatnou knižní jednotku. A ta se vyvedla nad očekávání dobře!

...

Divadlo

Přípravy očekávané novinky Už je tady zas! na Jezerce v plném proudu

uz je tady 200Divadelní Adolf Hitler před televizními kamerami. A k tomu se známými novinářkami Danielou Drtinovou či Leou Surovcovou. I taková situace nastala při dotáčkách k novince Divadla Na Jezerce „Už je tady zas!“ Hra s vysoce aktuálním tématem, kte...

Film

Cobain – člen Klubu 27

cobain uvodkaKurt Cobain, rocková legenda, která patří do slavného Klubu 27 (Forever 27 Club), po boku Jimiho Hendrixe nebo Amy Winehouse a dalších. Mluvčí jedné generace – pozice, o kterou Cobain nikdy nestál. V novém dokumentu se otevírají dosud zamkn...