V dalším dílu Show Jana Krause se představí lékař Marek Hilšer, herečka Halka Jeřábek Třešňáková a videokouzelník Michal Orsava.
Banner

V dalším dílu Show Jana Krause se představí lékař Marek Hilšer, herečka Halka Jeřábek Třešňáková a videokouzelník Michal Orsava.

Email Tisk

 AKF 0037Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 7. března ve 21.35 na Primě. I tentokrát se můžete těšit na exkluzivní hosty včetně jednoho z prezidentských kandidátů. Už za několik hodin na Primě.

 

 

 AKF 0050

 

Prvním hostem dnešního večera je lékař, aktivista a také nejmladší z letošních kandidátů na úřad prezidenta ČR, charismatický Marek Hilšer, který hned zkraje poznamenává, že na to, jestli bude kandidovat i v příštích prezidentských volbách, se bude muset zeptat manželky. „Tu první kandidaturu jsem si zvolil sám, ale druhou už mám zakázanou,“ říká s úsměvem a potvrzuje, že by skutečně chtěl být prezidentem. „Kdybych byl prezidentem, měl bych zítra inauguraci, pak bychom jeli na nějaké ty mezinárodní návštěvy, občas bych zašel do parlamentu a tam bych něco řekl poslancům… a pořád by bylo něco. Myslím, že bych se nenudil.“ Veřejně angažovaný byl Marek Hilšer již dávno před prezidentskými volbami, pozornost veřejnosti na sebe strhnul již v roce 2014, kdy se na protest proti ruské okupaci Krymu svléknul před Úřadem vlády do půl těla. „Lidé tehdy psali mému šéfovi, že by mě měl vyhodit z práce,“ vzpomíná, „ale bylo to dobrý a něco mi to dalo. Když jsem šel druhý den na oběd do menzy, paní kuchařka se na mě podívala, a když mi nandávala jídlo, tak mi ještě přihodila navíc, protože jak mě viděla svlečenýho, všimla si, že mi vystupujou žebra. A od tý doby jsem měl víc. Ale teď už je tam zase jiná, takže už zase víc nedostávám.“ Co konkrétního by Marek Hilšer coby prezident udělal pro zlepšení stavu v naší společnosti? „Člověk může jít příkladem a motivovat v lidech ty dobré vlastnosti,“ uvažuje nahlas, načež vzápětí dostane příležitost vyzkoušet si přesvědčit a motivovat Jana Krause v roli naštvaného, zachmuřeného, zapšklého, nesebevědomého, podrážděného voliče. A Jan Kraus se zase pokusí Marka Hilšera přesvědčit, aby nemluvil nosem a naučil se smrkat. „Vy máte velkej nos, vám to jde dobře, ale u malých nosů musíte vydávat velkej tlak a mně by pak praskla žilka, já to radši nebudu riskovat,“ vymlouvá se Marek, který bude nyní kandidovat do senátu, protože si myslí, že to má smysl.

 

 AKF 0021

 

Druhým hostem je pak sekretářka Tondy Blaníka Lenka alias herečka Halka Jeřábek Třešňáková, která od svých devíti do devatenácti let žila v Německu. „Tím, že jsem vyrůstala v Německu a neuměla jsem zezačátku ani slovo německy, ale už jsem dělala divadlo, tak jsem zjistila, že pohybem a jeho výrazem lze leccos vyjádřit,“ říká Halka v komentáři k jedné z ukázek z jejího představení, na nichž chce Jan Kraus dokumentovat její široký umělecký rozptyl. „Tohle se jmenuje Pojďme na tanec, hraje se to v divadle Ponec a vysvětlujeme tam divákovi, jak má současný tanec vnímat, protože je většinou vyděšenej.“ Svou stopu zanechala Halka i v literatuře, když svolila po pětadvaceti letech s vydáním svých dětských deníkových záznamů, které si psala v emigraci a které původně vůbec nebyly určeny ke zveřejnění. „Občas si stále píšu deník, ale není to nic, co by měl někdo číst,“ poznamenává a doplňuje: „Hlavně hraju a občas dělám autorské věci, v kterých hraju, a pak jsem měla párkrát zkušenost s tím, že jsem vyloženě něco režírovala, ale necítím se jako režisér.“ Zato jako manželka se prý cítí velmi dobře. „Já jsem velmi přísná manželka,“ říká s naprosto vážnou tváří a dodává, že do svazku manželského vstoupila se svým mužem po jedenáctiletém soužití. „To nebyla zkušební doba, to byl prostě takový vývoj. Já jsem si předtím nikdy nikoho nevzala, takže mi to připadá normální.“


 AKF 9970


Třetím a závěrečným hostem je Michal Orsava, který sám sebe s lehkou nadsázkou nazývá videokouzelníkem. Co to konkrétně znamená, uvidí diváci v malých videoukázkách, včetně jedné, která bude přímo věnovaná Janu Krausovi. „Vyberu si film, vyberu si hlavní postavy, nakoukám ten film nebo seriál, vyberu si záběry a pak už si vymýšlím ten příběh, o čem by mohl být, koho tam zařadím, načež následuje ta složitá fáze, kdy si takříkajíc půjčuju postavy, podobně jako fungují papírové vystřihovánky, vyřezávám postavy z těch záběrů, tomu se říká maskování, chodím po lokacích a dotáčím si pozadí, které v postprodukci slepím dohromady, aby to vypadalo tak, jak jste viděli. Snažím se tomu dát detaily, aby to vypadalo dobře a lidi to nadchlo,“ popisuje princip svého kouzlení a dodává, že si většinou půjčuje známé postavy z filmů a zasazuje je do českého prostředí, přičemž si vybírá notoricky známá místa, aby to lidi hned poznali. „Je to taková moje volnočasová aktivita, já se jinak živím jako reklamní režisér-střihač. Tohle je hobby, protože se potřebuju nějak kreativně vybít. Trvá mi to třeba půl roku, protože to dělám různě po večerech,“ dodává autor videí s milionovými zhlédnutími. „Je to tím, že tam mám ty fórky, které mohou lidi sami odhalovat, a baví je to tam hledat. Jsou to vlastně taková interaktivní videa.

Podaří se dnes večer ještě ve spolupráci s Janem Krausem a případně i dalšími hosty vytvořit nějaký zajímavý nový koncept? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 39

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Manželka, která utekla, ví, že nic není černobílé…

man200Těm z Vás, kteří znají Domino, Tess Stimson asi nemusím představovat. Tahle rodilá Angličanka (žijící momentálně v Londýně) je doslova "dvorní dámou" tohoto nakladatelství - v edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy jí vyšlo už několik knih. Všechny...

Divadlo

Program Divadla Kalich na září 2017

m 2122Pojďte se s námi podívat na program Divadla Kalich v měsíci září.

 

 

 

...

Film

DANIELŮV SVĚT

danieluv 200Příběh lásky, v němž hlavní hrdiny dělí od hněvu společnosti méně než jediný polibek (režie: Veronika Lišková, 2014, distribuční premiéra: 19. 2. 2015) Vítěz Ceny diváků na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Jihlava. Snímek je vybrán do ...