Benefiční koncert na podporu handicapované Jasmínky Tomkové

Kultura21.cz

Benefiční koncert na podporu handicapované Jasmínky Tomkové

Email Tisk

Jannis Moras  Banda13.3.2018 se v brněnském hudebním klubu Melodka uskuteční benefiční koncert, na němž zahrají kapely Jannis Moras & Banda, Kupodivu a Tranzan. Začátek je ve 20 hodin a vstupné činí 200 Kč. Veškerý výtěžek ze vstupného půjde po zaplacení nezbytných koncertních nákladů devítileté Jasmínce Tomkové.

 

Koncert zahájí kapela Tranzan s písněmi o životě, smrti a o tom, co je mezi tím, dále vystoupí kapela Kupodivu s originálním jazz-pop-indie a vše ukončí Jannis Moras & Banda s vlastní řeckou písničkářskou tvorbou,“ uvedl hlavní organizátor akce a manažer kapely Jannis Moras & Banda, Alexis Moras.

Jasmínka Tomková je obdivuhodně veselá, pozitivní a houževnatá dívenka, která se ze všech svých dostupných sil snaží překonat omezení, která jí způsobila vážná nehoda. Letos v lednu to byly právě čtyři roky, co se změnil život tehdy pětileté holčičky. Společně s její sestrou ji na přechodu srazilo rychle jedoucí auto. Navzdory dlouhé době, kterou strávila v kómatu, se však její duše a mysl nevzdává a všechny udivuje svým pozitivním přístupem, se kterým vše zvládá. I přes neposlušnost těla, která jí neumožňuje normální pohyb ani komunikaci, je schopna stále se učit, rozvíjet a radovat se z mnoha drobností.

 

Jasmínka Tomková

 

Rodina hledá další možnosti, jak zlepšit její život, momentálně například chybí zařízení na nakládání elektrického vozíku do auta, jehož cena se pohybuje okolo částky 10 000 Kč, nebo terénní kočárek, který stojí 30 000 Kč.Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Seznamte se se slackline a gibbonem Markem Smolkou!

slackline smolka200Marek Smolka je členem českého národního týmu Gibbon Slacklines a jedním z organizátorů soutěží tohoto mladého dynamického sportu. Jedná se o balancování, chození, trikování a freestyle na natažen...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (12)


Literatura

Třicetiminutová kuchařka bezpšeničných receptů

Bez psenice 200Když vydal William Davis knížku Život bez pšenice, prý se strhla doslova bouře a milióny lidí změnily své stravovací návyky. Tito lidé zjistili, že geneticky upravená pšenice pro ně není nezbytně nutná, ba právě naopak – je nutričně ochuz...

Divadlo

Muzikál Robin Hood se vrátí na repertoár Divadla Kalich

robin200Muzikálový příběh zbojníka Robina Hooda z autorské dílny Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové opět ožije na jevišti pražského Divadla Kalich. Robin Hood se na něj vrátí v pátek 19. února 2016 na limitovaný počet 20 repríz.

...

Film

Film Život podle Václava Havla ukáže poprvé celý Havlův pozoruhodný život

Vaclav Havel 200O Václavu Havlovi byly natočeny stovky hodin materiálu, přesto biografický film zachycující celoživotního příběh velkého Evropana doposud chyběl. Pestrý Havlův život – rodinu, dětství, jeho lásky, drama...