Kapela LadyPraga koncertem v pražském klubu U staré paní zahájí Experimentální tour 2018
Banner

Kapela LadyPraga koncertem v pražském klubu U staré paní zahájí Experimentální tour 2018

Email Tisk

RAW 9143Pražská formace LadyPraga po vydání své debutové desky Sociální experiment vyráží na Experimentální tour 2018. Speciální zastávkou bude ve středu 14. března znovuotevřený legendární jazzový klub U staré paní v Praze, kde se kapela se svým repertoárem představí v trochu jiném aranžmá. Start je ve 20,30 hodin.

 

Diváci se mohou samozřejmě těšit hlavně na skladby z našeho debutu, nicméně speciálně pro tento pražský koncert písně připravujeme v pozměněném jazzovějším aranžmá. Vystupovat budeme v sestavě klasického jazzového komba – piano, kontrabas, bicí a samozřejmě zpěv. Pro fanoušky máme přichystané i dvě zbrusu nové písně,“ přibližuje basista kapely LadyPraga Martin Knesl.

Deska Sociální experiment vyšla v prosinci loňského roku, obsahuje jedenáct autorských skladeb a dva covery. Tvorba balancuje na pomezí popu a dalších hudebních stylů, jako jsou funk, rock, jazz i šanson. Kapela nyní na podporu desky zahajuje Experimentální tour 2018, v rámci něhož zavítá i do zrekonstruovaného pražského klubu U staré paní. Dalšími zastávkami pak budou Havířov, Šumperk, Krnov či Benešov.

 

ladypraga

 

Jazz club U Staré paní nabízí prostor nejen zavedeným jazzovým interpretům, ale fandíme také mladým kapelám pohybujícím se na pomezí žánrů, což LadyPraga splňují dokonale. Kdo by chtěl tuhle mladou partu hudebníků přijít podpořit, lístky pořídí za 290 korun, studenti, senioři a členové našeho klubu mají 100 korun slevu,“ doplňuje informace k pražskému koncertu za Jazz & Coctail Club U staré paní Robert Fischmann.

LadyPraga je česká hudební skupina fungující od léta 2015. Hraje vlastní autorskou tvorbu, kterou tu a tam zpestří několika aranžérsky upravenými převzatými skladbami. Písničky lze obecně označit za inteligentní populární hudbu, s přesahy do funku, rocku, jazzu nebo šansonu. V současné době vystupuje ve složení: Veronika Bergmanová (zpěv), Jan Kubín (piáno), Martin Knesl (bass) a Karel Kříž (bicí). 12. prosince 2017 oficiálně vyšlo jejich debutové CD s názvem Sociální experiment.

 Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Hledáme do týmu...

PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat


Literatura

Nakladatelství Argo připravilo pro Velký knižní čtvrtek (19. 3.) tři atraktivní tituly

argo 200Nakladatelství Argo připravilo v rámci jarního Velkého knižního čtvrtku tři atraktivní tituly, Prvním z nich je úvodní svazek legendární série antologií Divoké karty, které editorsky připravil George R. R. Martin a v němž se jako autoři skvělých příběh...

Divadlo

Pražské Divadlo Kolowrat ovládne shakespearovské divadlo v originále

prague shakespeare festivalVýjimečnou příležitost setkat se v originální angličtině s inscenacemi Williama Shakespeara a jeho postavami budou mít čeští diváci od 21. září do 3. listopadu na scéně Národního divadla v divadl...

Film

Stuck in love; utopeno v lásce?

love perexToto americké drama-komedie člení spisovatelskou kariéru, své hlavní téma, do několika vývojových etap. Počínaje generačním přenosem psacích chromozomů odrazem ve svých potomcích, pokračující  domnělou ztrátou inspirace, kdy diváka zasvěcuje do vlas...