Audioknižní novinky vydavatelství OneHotBook na SVĚTĚ KNIHY 2018

Audioknižní novinky vydavatelství OneHotBook na SVĚTĚ KNIHY 2018

Email Tisk

Každoroční svátek literatury na Výstavišti Praha je opět za dveřmi, a abychom ho řádně oslavili, připravili jsme i letos spoustu novinek. Náš stánek najdete na stejném místě jako předchozí roky pod číslem L207 a nebude chybět sleva 25 % na veškerou naši produkci ani oblíbená akce: 2 audioknihy na CD + 1 ke stažení zdarma. Navíc jsme dali dohromady také bohatý PROGRAM se „svými“ herci i spisovateli a pokřtíme některé čerstvé audio přírůstky.

A na které nové tituly se můžete na Světě knihy 2018 těšit?

Hana
Alena Mornštajnová
účinkují: Lenka Vlasáková a Tereza Dočkalová

Jeden z nejprodávanějších románů současnosti oblíbené autorky vychází jako audiokniha! Zapovězený zákusek v sobě skrývá tragédii, která spoutá budoucnost malé Miry se životem podivínské, nemluvné tety Hany a odhalí pohnutou rodinnou historii. Co se vlastně stalo tetě Haně, dříve rázné dívčině a vyhlášené krasavici?

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2rnmvCX

Program na Světě knihy (Sál audioknih): V sobotu 12. 5. se od 14.00 uskuteční křest audioknihy za přítomnosti autorky Aleny Mornštajnové, herečky Lenky Vlasákové a režisérky Jitky Škápíkové.

OneHotBook Hana

Soudné sestry
Terry Pratchett
čte: Zuzana Slavíková

První titul z chystané audioknižní řady kultovní série Úžasná zeměplocha! Boj o zeměplošské království Lancre připomíná zápletku Hamleta, ale i Macbetha – takže nesmějí chybět ani tři čarodějky! Bábi Zlopočasná, Stařenka Oggová a Magráta Česneková už dohlédnou, aby všechno dopadlo přesně tak, jak má.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2Ic4DFl

Program na Světě knihy (Sál audioknih): V neděli 13. 5. se od 14.00 uskuteční křest audioknihy a představení celé koncepce nové audioknižní série Úžasná Zeměplocha za přítomnosti herečky Zuzany Slavíkové a režisérky Jitky Škápíkové.

OneHotBook Soudne sestry

Muž a žena
Michal Viewegh
účinkují: Martin Finger, Martina Krátká a Igor Bareš

Dvě novely Family Frost a Čarodějka z Křemelky ironicky pohlížejí na vztahy žen a mužů. Kam až vás život dovede, když se na truc stanete řidičem mrazicího vozu? A dá se žít se ženou, která doopravdy ví, co si její muž myslí?

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2wphgbw

Program na Světě knihy (Sál audioknih): V sobotu 12. 5. proběhne ve 12.00 ve Velkém sále beseda s Michalem Vieweghem o jeho nové knize i o ještě čerstvější audioknize Muž a žena. Autor audioknihu za přítomnosti jedné z interpretek Martiny Krátké také pokřtí.

OneHotBook Muz a zena

Firma
John Grisham
čte: Martin Písařík

Zní to příliš dobře, než aby to mohla být pravda. Mladého advokáta Mitche McDeera si vytipuje firma, v níž každý udělá kariéru a závratně zbohatne. Pak jej však vyhledá agent FBI a naznačí mu, že velké zisky neplynou z legálních obchodů a všichni, kteří chtěli odejít, zahynuli za podivných okolností…

Audiokniha bude na Světě knihy k dostání jako mp3 download, na CD bude k dispozici až poslední den veletrhu.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2HYxVDZ

OneHotBook Firma

Zákrok
Robin Cook
čte: Marek Holý

Život soudního lékaře Jacka Stapletona se obrátí naruby, když je jeho synovi diagnostikována rakovina. Pak jej kontaktuje dávný přítel, který našel v Káhiře starobylou rukopisnou knihu, jejíž obsah slibuje kontroverzní objev.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2wlbRCa

Program na Světě knihy (Sál audioknih): V pátek 11. 5. od 12.00 bude ve Velkém sále besedovat s publikem úspěšný autor světových bestsellerů z lékařského prostředí Robin Cook, který rovněž s tvůrci pokřtí audio verzi nového románu Zákrok, jejíž interpretace se ujal Marek Holý.

OneHotBook Zakrok
Maigret v Picratt Baru
Georges Simenon
čte: Jan Vlasák

Další z populárních maigretovek, které dosud nevyšly jako mluvené slovo, v podání Jana Vlasáka. Na policii přijde k ránu opilá tanečnice z Picratt Baru, kde zaslechla rozhovor o plánované vraždě jakési hraběnky. Dívka ale po vystřízlivění vezme svou výpověď zpět. Ještě v dopoledních hodinách je však nalezena uškrcená…

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2rjXKY3

OneHotBook Maigret v Picratt Baru

Na západní frontě klid
Erich Maria Remarque
čte: Jaroslav Plesl

Nadčasová protiválečná klasika v podání Jaroslava Plesla vychází jako první z chystané remarquovské audioknižní řady. Paulovi Bäumerovi i jeho spolužákům je osmnáct let a jejich další kroky směřují do zákopů první světové války. Nakolik každodenní boj o život a neustálá přítomnost smrti obnaží vrstvy jejich duše a změní jejich podstatu?

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2HPcLs3

OneHotBook Na zapadni fronte klid

A každé ráno je cesta domů delší a delší
Fredrik Backman
účinkují: Pavel Nový a Michal Zelenka

Malý Noah s dědou často jen tak klábosí na lavičce. Povídají si o závažných i nicotných otázkách spojených se životem a vesmírem. Jenže zachytit vzpomínky je čím dál těžší a oba se musejí naučit tomu nejtěžšímu: umění se rozloučit.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2Ib4sdn

OneHotBook A kazde rano je cesta delsi a delsi3D

Nejlepší pro všechny
Petra Soukupová
účinkují: Milena Steinmasslová, Martina Krátká a Jan Cina

Desetiletý Viktor musí kvůli průšvihům změnit školu. Jeho máma Hana má šanci jako herečka prorazit v chystaném seriálu. Nepomohlo by všem, kdyby zatím přestěhovala syna na venkov k babičce, aby tam její ovdovělá matka nebyla sama?

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2JPLDK5

OneHotBookNejlepsi pro vsechny

Kdo zabil Snížka?
Petra Soukupová
účinkují: Martha Issová

Martina tolik chtěla vlastního psa. To ale ještě netušila, že se Snížkem budou samé potíže. Když ho pak najde mrtvého, hned ji napadne, že psa někdo zabil. A spolu s kamarády Frantou, Kájou i Viktorem se pustí do vyšetřování…

Jeden z členů dětské party vypráví i část „dospělácké“ audioknihy Nejlepší pro všechny.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2w6FjvB

OneHotBook Kdo zabil Snizka

Mumínci a kometa
Tove Janssonová
čte: Vladimír Javorský

První z audioknižní série o oblíbených severských bytostech z pera Tove Janssonové. Podivné úkazy nasvědčují, že muminímu údolí hrozí nebezpečí. Mumínek s Čenichem a Šňupálkem podniknou odvážnou výpravu k hvězdárně v Opuštěných horách, aby vypátrali, zda skutečně může dojít ke srážce s kometou.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2FC6Y72

Program na Světě knihy (Sál audioknih): Ve čtvrtek 10. 5. od 13.00 mohou malí posluchači v Sále audioknih využít své znalosti, postřeh a kreativitu ve velké hře o lákavé audioknižní výhry. Při tom si poslechnou Mumínky nebo Povídání o pejskovi a kočičce či Malé ženy.  Hosté: Jitka Škápíková, Veronika Khek Kubařová, Andrea Elsnerová.

OneHotBook Muminci kometa

Malé ženy
Louisa May Alcott
čte: Andrea Elsnerová

Mnohokrát zfilmovaná klasika americké literatury pro mládež. Zatímco tatínek odjel do války Severu proti Jihu, sestry Marchovy s maminkou „válčí na domácí frontě“. Romantická Meg, nezkrotná Jo, plachá Beth a rozmazlená Amy čelí nedostatku i chorobě, ale hlavně vlastním ambicím a tužbám či malým nectnostem. Audioknihu opatřila původními ilustracemi Maria Makeeva.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2re06bY

Program na Světě knihy (Sál audioknih): Ve čtvrtek 10. 5. od 13.00 mohou malí posluchači v Sále audioknih využít své znalosti, postřeh a kreativitu ve velké hře o lákavé audioknižní výhry. Při tom si poslechnou Mumínky nebo Povídání o pejskovi a kočičce či Malé ženy. Hosté: Jitka Škápíková, Veronika Khek Kubařová, Andrea Elsnerová.

OneHotBookMale zeny

KOMPLETNÍ PROGRAM vydavatelství OneHotBook na Světě knihy 2018 najdete zde: http://www.onehotbook.cz/blog/svet-knihy-2018/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

„Kniha Smrtící byznys je dva v jednom - napínavý příběh a současně osvěta“

hindrakova 200Spisovatelka Hana Hindráková před pár dny vydala knihu Smrtící byznys týkající se tématu falešných léků, o kterou jste nedávno soutěžili na našem webu. My jsme toho využili a položili spisovatelce několik otázek.

...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (33)


Literatura

Voda, co se líně vleče

JakoVoda perexKdyž jsem si přečetla recenze k tomuto románu, nebyla jsem si jistá, co čekat. Ovšem hned při prologu jsem pochopila, na co ostatní redaktoři naráželi. Příběh se líně vleče, pomalu a nenápadně vtahuje do děje....

Divadlo

Olomoucká divadelní Flora oslaví 18. let!

200sppV Olomouci po roce opět ožije jedna z nejvýznamnějších tuzemských divadelních přehlídek, Divadelní Flora. Stane se tak již poosmnácté a festivaloví návštěvníci se mohou těšit na šest desítek produkcí v jedenácti dnech. Na deseti festivalov...

Film

Prima ZOOM spouští od 5. října nový programový blok – „Život naostro“!

zoom 200Prima ZOOM přichází s další programovou novinkou a vychází vstříc poptávce diváků nejlepšího dokumentárního kanálu u nás. Nový tematický blok Život naostro bude s premiérovými dokumenty a seriály pevně ukotven vž...