Audioknižní novinky vydavatelství OneHotBook na SVĚTĚ KNIHY 2018

Audioknižní novinky vydavatelství OneHotBook na SVĚTĚ KNIHY 2018

Email Tisk

Každoroční svátek literatury na Výstavišti Praha je opět za dveřmi, a abychom ho řádně oslavili, připravili jsme i letos spoustu novinek. Náš stánek najdete na stejném místě jako předchozí roky pod číslem L207 a nebude chybět sleva 25 % na veškerou naši produkci ani oblíbená akce: 2 audioknihy na CD + 1 ke stažení zdarma. Navíc jsme dali dohromady také bohatý PROGRAM se „svými“ herci i spisovateli a pokřtíme některé čerstvé audio přírůstky.

A na které nové tituly se můžete na Světě knihy 2018 těšit?

Hana
Alena Mornštajnová
účinkují: Lenka Vlasáková a Tereza Dočkalová

Jeden z nejprodávanějších románů současnosti oblíbené autorky vychází jako audiokniha! Zapovězený zákusek v sobě skrývá tragédii, která spoutá budoucnost malé Miry se životem podivínské, nemluvné tety Hany a odhalí pohnutou rodinnou historii. Co se vlastně stalo tetě Haně, dříve rázné dívčině a vyhlášené krasavici?

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2rnmvCX

Program na Světě knihy (Sál audioknih): V sobotu 12. 5. se od 14.00 uskuteční křest audioknihy za přítomnosti autorky Aleny Mornštajnové, herečky Lenky Vlasákové a režisérky Jitky Škápíkové.

OneHotBook Hana

Soudné sestry
Terry Pratchett
čte: Zuzana Slavíková

První titul z chystané audioknižní řady kultovní série Úžasná zeměplocha! Boj o zeměplošské království Lancre připomíná zápletku Hamleta, ale i Macbetha – takže nesmějí chybět ani tři čarodějky! Bábi Zlopočasná, Stařenka Oggová a Magráta Česneková už dohlédnou, aby všechno dopadlo přesně tak, jak má.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2Ic4DFl

Program na Světě knihy (Sál audioknih): V neděli 13. 5. se od 14.00 uskuteční křest audioknihy a představení celé koncepce nové audioknižní série Úžasná Zeměplocha za přítomnosti herečky Zuzany Slavíkové a režisérky Jitky Škápíkové.

OneHotBook Soudne sestry

Muž a žena
Michal Viewegh
účinkují: Martin Finger, Martina Krátká a Igor Bareš

Dvě novely Family Frost a Čarodějka z Křemelky ironicky pohlížejí na vztahy žen a mužů. Kam až vás život dovede, když se na truc stanete řidičem mrazicího vozu? A dá se žít se ženou, která doopravdy ví, co si její muž myslí?

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2wphgbw

Program na Světě knihy (Sál audioknih): V sobotu 12. 5. proběhne ve 12.00 ve Velkém sále beseda s Michalem Vieweghem o jeho nové knize i o ještě čerstvější audioknize Muž a žena. Autor audioknihu za přítomnosti jedné z interpretek Martiny Krátké také pokřtí.

OneHotBook Muz a zena

Firma
John Grisham
čte: Martin Písařík

Zní to příliš dobře, než aby to mohla být pravda. Mladého advokáta Mitche McDeera si vytipuje firma, v níž každý udělá kariéru a závratně zbohatne. Pak jej však vyhledá agent FBI a naznačí mu, že velké zisky neplynou z legálních obchodů a všichni, kteří chtěli odejít, zahynuli za podivných okolností…

Audiokniha bude na Světě knihy k dostání jako mp3 download, na CD bude k dispozici až poslední den veletrhu.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2HYxVDZ

OneHotBook Firma

Zákrok
Robin Cook
čte: Marek Holý

Život soudního lékaře Jacka Stapletona se obrátí naruby, když je jeho synovi diagnostikována rakovina. Pak jej kontaktuje dávný přítel, který našel v Káhiře starobylou rukopisnou knihu, jejíž obsah slibuje kontroverzní objev.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2wlbRCa

Program na Světě knihy (Sál audioknih): V pátek 11. 5. od 12.00 bude ve Velkém sále besedovat s publikem úspěšný autor světových bestsellerů z lékařského prostředí Robin Cook, který rovněž s tvůrci pokřtí audio verzi nového románu Zákrok, jejíž interpretace se ujal Marek Holý.

OneHotBook Zakrok
Maigret v Picratt Baru
Georges Simenon
čte: Jan Vlasák

Další z populárních maigretovek, které dosud nevyšly jako mluvené slovo, v podání Jana Vlasáka. Na policii přijde k ránu opilá tanečnice z Picratt Baru, kde zaslechla rozhovor o plánované vraždě jakési hraběnky. Dívka ale po vystřízlivění vezme svou výpověď zpět. Ještě v dopoledních hodinách je však nalezena uškrcená…

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2rjXKY3

OneHotBook Maigret v Picratt Baru

Na západní frontě klid
Erich Maria Remarque
čte: Jaroslav Plesl

Nadčasová protiválečná klasika v podání Jaroslava Plesla vychází jako první z chystané remarquovské audioknižní řady. Paulovi Bäumerovi i jeho spolužákům je osmnáct let a jejich další kroky směřují do zákopů první světové války. Nakolik každodenní boj o život a neustálá přítomnost smrti obnaží vrstvy jejich duše a změní jejich podstatu?

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2HPcLs3

OneHotBook Na zapadni fronte klid

A každé ráno je cesta domů delší a delší
Fredrik Backman
účinkují: Pavel Nový a Michal Zelenka

Malý Noah s dědou často jen tak klábosí na lavičce. Povídají si o závažných i nicotných otázkách spojených se životem a vesmírem. Jenže zachytit vzpomínky je čím dál těžší a oba se musejí naučit tomu nejtěžšímu: umění se rozloučit.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2Ib4sdn

OneHotBook A kazde rano je cesta delsi a delsi3D

Nejlepší pro všechny
Petra Soukupová
účinkují: Milena Steinmasslová, Martina Krátká a Jan Cina

Desetiletý Viktor musí kvůli průšvihům změnit školu. Jeho máma Hana má šanci jako herečka prorazit v chystaném seriálu. Nepomohlo by všem, kdyby zatím přestěhovala syna na venkov k babičce, aby tam její ovdovělá matka nebyla sama?

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2JPLDK5

OneHotBookNejlepsi pro vsechny

Kdo zabil Snížka?
Petra Soukupová
účinkují: Martha Issová

Martina tolik chtěla vlastního psa. To ale ještě netušila, že se Snížkem budou samé potíže. Když ho pak najde mrtvého, hned ji napadne, že psa někdo zabil. A spolu s kamarády Frantou, Kájou i Viktorem se pustí do vyšetřování…

Jeden z členů dětské party vypráví i část „dospělácké“ audioknihy Nejlepší pro všechny.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2w6FjvB

OneHotBook Kdo zabil Snizka

Mumínci a kometa
Tove Janssonová
čte: Vladimír Javorský

První z audioknižní série o oblíbených severských bytostech z pera Tove Janssonové. Podivné úkazy nasvědčují, že muminímu údolí hrozí nebezpečí. Mumínek s Čenichem a Šňupálkem podniknou odvážnou výpravu k hvězdárně v Opuštěných horách, aby vypátrali, zda skutečně může dojít ke srážce s kometou.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2FC6Y72

Program na Světě knihy (Sál audioknih): Ve čtvrtek 10. 5. od 13.00 mohou malí posluchači v Sále audioknih využít své znalosti, postřeh a kreativitu ve velké hře o lákavé audioknižní výhry. Při tom si poslechnou Mumínky nebo Povídání o pejskovi a kočičce či Malé ženy.  Hosté: Jitka Škápíková, Veronika Khek Kubařová, Andrea Elsnerová.

OneHotBook Muminci kometa

Malé ženy
Louisa May Alcott
čte: Andrea Elsnerová

Mnohokrát zfilmovaná klasika americké literatury pro mládež. Zatímco tatínek odjel do války Severu proti Jihu, sestry Marchovy s maminkou „válčí na domácí frontě“. Romantická Meg, nezkrotná Jo, plachá Beth a rozmazlená Amy čelí nedostatku i chorobě, ale hlavně vlastním ambicím a tužbám či malým nectnostem. Audioknihu opatřila původními ilustracemi Maria Makeeva.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2re06bY

Program na Světě knihy (Sál audioknih): Ve čtvrtek 10. 5. od 13.00 mohou malí posluchači v Sále audioknih využít své znalosti, postřeh a kreativitu ve velké hře o lákavé audioknižní výhry. Při tom si poslechnou Mumínky nebo Povídání o pejskovi a kočičce či Malé ženy. Hosté: Jitka Škápíková, Veronika Khek Kubařová, Andrea Elsnerová.

OneHotBookMale zeny

KOMPLETNÍ PROGRAM vydavatelství OneHotBook na Světě knihy 2018 najdete zde: http://www.onehotbook.cz/blog/svet-knihy-2018/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Arogance u mého focení nemá žádnou šanci

Spingl 200Davida Spingla (29) uchvátilo focení již při studiu na střední škole. Se svými kolegy se spolupodílí na projektu „Proč ne...?“, ve kterém fotí zajímavé tváře neznámých lidí na ulici. Tématem jeho nynějšího focení je „street swag“. Čím ho modelka zauj...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (25)


Literatura

Vraždy s příchutí a odérem kávy

200liKaždý člověk má občas pocit, že jej osud a především jeho rány a nepřízeň dokážou semlít jako kávová zrna. Občas je to nahrubo, občas na jemný prášek. Druhá varianta je ta, která sedí na Clare, hlavní hrdinku detektivního románu Jako v kávovém mlýnku z per...

Divadlo

Divadlo Archa: Kdo je srab a kdo je hrdina aneb představení Vadí-nevadí.cz

arc 200V září a říjnu můžete zavítat do divadla Archa na dokumentárně divadelní inscenaci Vadí–nevadí.cz od autorů Jany Svobodové a Philippa Schenkera. Ti spolu s hudebníkem Janem Burianem a videoartistou Jaroslavem Hrdličkou postavili na náměstí...

Film

Afghánistán z blízka

200 rossNastražené bomby, třiadvacetihodinové boje a nebezpečí na každém rohu. Britský herec a novinář Ross Kemp na vlastní kůži zjišťuje, jaké je být nasazený v Afghánistánu. Nečekejte žádná klišé, patos an...