Unikátní koncert Symfonického orchestru hlavního města Prahy Fok k oscarovému filmu Obchod na korze

Unikátní koncert Symfonického orchestru hlavního města Prahy Fok k oscarovému filmu Obchod na korze

Email Tisk

Obchod na korze perexUnikátní jubilejní koncert Symfonického orchestru hlavního města Prahy Fok k oscarovému filmu oBchod na korze. Projekce pod širým nebem se živou hudbou se uskuteční na nádraží Bubny v pátek 7. září 2018 v 19.30 hodin.Místo paměti spjaté s válečnými deportacemi pražských občanů židovského původu uvede unikátní hudební adaptaci jako poctu tvůrcům slavného podobenství příběhů šoa. Jubilejní koncert bude zároveň důstojnou oslavou významného kroku na cestě proměny nádraží Bubny k Památníku ticha.

Magistrát hlavního města Prahy v těchto dnech přebírá objekt do rekonstrukce. Bude zahájena v příštích měsících podle vítězného projektu architektonické soutěže z roku 2017.

Záštitu koncertu udělili primátorka Prahy Adriana Krnáčová, radní pro kulturu Jan Wolf, starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Obchod na korze udalost

www.facebook.com/events/2124138574574888

Obchod na korze natočila režijní dvojice Ján Kadár a Elmar Klos na motivy novely Ladislava Grosmana v roce 1965. o rok později byl jako první československý film oceněn oscarem za nejlepší cizojazyčný film.

Obchod na korze

Skvělé obsazení reprezentují především polská herečka Ida Kamińska a Jozef Kroner. V roce 2017 byl snímek zlatého fondu národní kinematografie digitálně zrestaurován. V lednu 2018 uvedl Symfonický orchestr hl. m. Prahy Fok snímek v koncertní podobě jako svůj úvodní projekt k jubilejnímu roku.

– autor hudby: Zdeněk Liška
– housle: Dalibor Karvay
– cimbál: Jan Mikušek
Kühnův smíšený sbor
sbormistryně: Lenka Navrátilová
Symfonický orchestr hl. m. Prahy Fok – dirigent: Peter Vrábel

7. 9. 2018 19.30
nádraží Bubny, Bubenská 8b, Praha 7
Obchod na korze

Vstupenky:  www.goout.net 

www.bubny.org 
www.fok.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Jsem workoholik a nedokážu být v klidu, říká herec Dušan Sitek

dusan sitek 200Čtvrtstoletí strávil herec Dušan Sitek v Městském divadle ve Zlíně, odkud před pěti lety přestoupil do souboru Divadla pod Palmovkou v Praze. Přesto ho teď zná pomalu celá republika, neboť díky vytopenému divadlu soubor hodně cestuje. Úspě...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Sedm statečných putuje za záchranou do Říma

bohove perexBýt polobohem není vůbec lehké poslání. Je to dar, který se rychle mění v nesnesitelné břímě. Zvlášť když každým dnem usilují o život polobohů ty nejhorší nestvůry vyvržené ze samotného lůna Tartaru. Děti narozené smrtelníkovi a Bohovi sídlícím...

Divadlo

John Sinclair: Umění Braku ON AIR – Moravská tour

brak200Pražské herecké naděje dobývají moravská podia navštíví na přelomu ledna a února Zlín, Brno, Ostravu a Olomouc. Pod režijním vedením Petry Tejnorové vznikla autorská inscenace John Sinclair: Umění braku ON AIR, inspirována brakovou literaturou.

...

Film

Film Stroj času prošel zkouškou času

200 filmStarodávný film Stroj času (1960) je tehdejším Oscarovým snímkem. Dějí se v něm totiž naprosto neuvěřitelné věci. Když pomineme, že byla v té době televize už jakousi samozřejmostí, i tak byl pro lidi nejvíce fascinující prostý pohyb vteřinové ruč...