Devátý ročník StarDance čeká nejvíce novinek v historii soutěže

Devátý ročník StarDance čeká nejvíce novinek v historii soutěže

Email Tisk

SD perexSoutěž StarDance se letos tematickým večerem připojí k oslavám stého výročí vzniku republiky. Novinkou bude večer nazvaný Cesta kolem světa, ve kterém účinkující zatančí na melodie z Turecka, Indie nebo Japonska. Poprvé se bude tančit polka. Jeden večer Moondance Orchestra zastoupí vokální skupina Skety a změny se dotknou i hlasování - o tom, kdo postoupí do finále, totiž poprvé rozhodnou pouze diváci. Večery plné elegance, noblesy a tance se po roční pauze na obrazovky ČT1 vrátí od soboty 13. října vždy ve 20.00 hodin.

 

„Pořad StarDance se ve vysílání objevil poprvé už před dvanácti lety. Od té doby se televizní tvorba výrazně proměnila, stejně jako očekávání diváků, ale StarDance si přesto stále zachovává svoje kouzlo. Je to i díky tomu, že se Česká televize snaží s každou novou řadou tento formát rozvíjet a posouvat. V letošním roce se například StarDance připojí tematickým večerem k oslavám vzniku Československa. Dalším českým specifikem, které je velmi pozitivně reflektováno i samotnou BBC, která StarDance původně vyvinula, je pak charitativní večer, během kterého už potřetí StarDance propojíme s Centrem Paraple," říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Speciální díl StarDance věnovaný podpoře lidí, kteří se po poranění míchy ocitli na vozíku, odvysílá Česká televize 24. listopadu. V tomto kole nikdo z účastníků nevypadne a výběr skladeb k tanci připadne hendikepovaným tanečníkům z Centra Paraple. „StarDance je jedním z nejsledovanějších pořadů České televize. To, že se StarDance stalo podpůrcem Centra Paraple, nám zajistilo nejen velký finanční příspěvek od veřejnosti a sponzorů, ale posílilo solidární cítění české společnosti v míře, která se penězi vyjádřit nedá. Myslím si, že tento svátek pohybu má výchovnou přidanou hodnotu," uvádí Zdeněk Svěrák, který se opět na jeden večer stane pátým porotcem.

SD 2

I letos se o titul královny nebo krále tanečního parketu utká deset párů, deset známých osobností spolu s tanečními profesionály. Diváci se mohou těšit na herečky Pavlu Tomicovou, Danielu Šinkorovou a Veroniku Arichtevu, zpěvačku Moniku Bagárovou a moderátorku Událostí Danielu Písařovicovou. Zatančí také olympijský vítěz David Svoboda, zpěvák Adam Mišík, moderátor Dalibor Gondík a herec Jiří Dvořák. Desítku soutěžících měl doplnit Václav Kopta, který ale ze zdravotních důvodů StarDance opouští. „Jak u mě bývá zvykem, jedná se o poněkud tragikomickou událost. S upřímnou lítostí vzhledem ke vší té dřině, kterou jsem StarDance věnoval, musím kvůli závažnému zranění ze soutěže odstoupit. Musím říct, že mě dnes nebolí jen ta zraněná noha, ale i celý odchod. Jedná se o smutný případ, kdy člověk nerespektuje a neposlouchá svoje tělo. Doporučuji ostatním soutěžícím, aby se této nerozvážnosti vyvarovali a nedopadli jako já," komentuje svůj odstup ze StarDance Václav Kopta.

SD 3

„Velmi nás to všechny mrzí. Václav trénoval poctivě a byl velmi zodpovědný. Dokonce měl se svou taneční partnerkou už dva tance pěkně připravené. V současnosti hledáme osobnost, která by místo něj vstoupila do pořadu. Tuto situaci jsme už jednou v minulosti zažili, když z pořadu odstoupila herečka Taťjana Medvecká a nahradila ji zpěvačka Aneta Langerová," dodává Jan Potměšil, manažer vývoje ČT a uzavírá: „Václavovi přejeme především brzké uzdravení."

Změna nastane ve složení poroty - trojici Tatiana Drexler, Zdeněk Chlopčík a Radek Balaš doplní Václav Kuneš, který uvádí: „Očekávám to nejlepší a zároveň jsem připraven na nejhorší, takové je moje krédo. Velmi si pozvání do poroty vážím, je to pro mě a pro současný tanec vůbec krásná příležitost." Další z novinek se týká hlasování – o tom, které dvojice se utkají ve velkém finále totiž rozhodnou pouze diváci, hlasy porotců se v semifinále nepočítají.

SD 1

Naopak zcela konzistentní zůstává moderátorská dvojice, která diváky provede všemi slavnostními večery. „Letošní sestava se mi moc líbí, neznám úplně všechny, ale je to hezky barevné a taky mám pocit, že to berou zatraceně vážně a pilně trénují. To je fajn, já věřím na tu investovanou práci, to vždycky celý pořad zvedne," říká Marek Eben a Tereza Kostková jej doplňuje: „Moc se těším na tanečníky, na živou hudbu, na nové choreografie a na tu podívanou, kterou seshora z mého místa mám. Ale hlavně se těším na Marka."

www.facebook.com/stardancecz 

www.instagram.com/stardancecz 

www.youtube.com/user/CeskaTelevize 
Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Benjamínek zlínského divadla Tomáš Červinek: „Přijít do nového kolektivu není nikdy jednoduché“

200rozJak jsme již psali, soubor Městského divadla Zlín v 68. sezóně oživili dva Tomášové – Tomáš David a Tomáš Červinek. S druhým jmenovaným, který je nyní nejmladším hercem divadla, vám nyní přinášíme rozhovor. Popsal nám, jak probíhala jeho studia a předev...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (21)


Literatura

Příběh žen z bloku 10

Zeny z bloku 10 200Na první pohled ponurá obálka s židovskou hvězdou knihy od německého autora Hanse – Joachima Langa skrývá několik smutných příběhů žen, které na vlastní kůži prožily lékařské pokusy v osvětimském koncentračním táboře. Ženy z bl...

Divadlo

THE SOUND OF MUSIC – LIVE!

TeSoundOfMusic perexKaždá nová adaptace muzikálu by v sobě měla mít to pověstné „něco“, co diváky přesvědčí, že právě ona by se měla stát jejich nejoblíbenější. Pořad „The Sound of Music - Live!“, který odvysílala ...

Film

Výrazné ochlazení: 4. ROČNÍK FESTIVALU SEVERSKÁ FILMOVÁ ZIMA PROBĚHNE V PRAZE A REGIONECH

sfklub perexNa konci února se v pražském kině Lucerna a dalších regionálních kinech výrazně ochladí. Bude zde probíhat festival severských filmů, který již čtvrtým rokem přináší českým divákům pravidelnou dávku drsného severského humoru, syrových ničím nepřik...