Audioknižní novinky, které chcete najít pod stromečkem

Audioknižní novinky, které chcete najít pod stromečkem

Letos před Vánocemi nachystali ve vydavatelství OneHotBook opravdu hodně audioknižních laskomin, a proto čtenářům přináší přehled všech nových audioknih, které ještě letos vyjdou.

A jelikož někdo už přemýšlí o tom, jakým dárkem by svým blízkým udělal radost, rozhodli se být nápomocni. Audiokniha je totiž výtečný společník pro každého, stačí jen vybrat tu pravou. Chystané tituly i nedávno vydané novinky tedy rozdělili tak, aby Ježíška trochu inspirovali.

S audioknihami ale nemusíte nutně čekat až pod stromeček. Vždyť při balení dárků, předvánočním úklidu, pečení cukroví i zdobení stromku rozhodně oceníte rozptýlení v podobě „mluveného slova“ i vy. Užijete si tak chvíle strávené s rodinou či přáteli u společného příběhu, který vás dojme nebo rozesměje, ale hlavně stmelí.

OHB Novinky podzim zima 2018

PRO STOUPENCE KVALITNÍ ČESKÉ LITERATURY

Hotýlek Alena Mornštajnová čte: Jaromír Dulava

Malý hotel pana Leopolda, založený za první republiky, nabízel párům potěšení i za protektorátu, a dokonce i po znárodnění. V šedesátých letech se ho ujímá vnuk Václav, který složitou dobou proplouvá bez jasných názorů i charakteru.

Datum vydání: listopad 2018

Český ráj Jaroslav Rudiš čte: Petr Čtvrtníček

Parta chlapů se pravidelně po celou sezonu schází ve staré sauně za městem. Potí svoje těla i duše. Vyprávění o současných mužích, jejichž touhy a sny se soustředí na tajemný svět za vysokou zdí, který možná obývají ženy, ve výtečné interpretaci Petra Čtvrtníčka.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2PRQcHg
Datum vydání: audiokniha již vyšla

onehotbook Cesky raj

Stín kapradiny Josef Čapek čte: Igor Bareš

Příběh napsaný barvitým a melodickým jazykem je o to více fascinující právě v audioverzi.
Dva pytláci, kteří v panice zabijí hajného, se vydávají na útěk před spravedlností i před vlastním svědomím. Obklopeni lesem jsou nejprve opojeni volností, krásou a silou přírody, ale situace se postupně vyhrocuje…

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2EMtdvW
Datum vydání: říjen/listopad 2018

PRO MILOVNÍKY NAPĚTÍ

Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie čte: Lukáš Hlavica

Další příběh z poirotovské řady vyprávěné Lukášem Hlavicou, jejíž předchozí titul VRAŽDA V ORIENT EXPRESU získal cenu AUDIOKNIHA ROKU 2017 – Nejlepší jednohlasá četba.
Panovačný milionář Simeon Lee sezve o Vánocích členy své rozvětvené rodiny na venkovské sídlo, neboť se chystá změnit poslední vůli. Když je však hostitel zavražděn, nezbývá než povolat Hercula Poirota, který je na návštěvě poblíž.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2z3gkI0
Datum vydání: říjen/listopad 2018

Někdo blízký Cara Hunterová účinkují: Honza Hájek, Magdalena Borová

Když osmiletá Daisy zmizí během oslavy z domu, inspektor Adam Fawley si uvědomuje, že pachatelem často bývá někdo blízký. A dívčina rodina je přinejmenším zvláštní – na sebeprezentaci zaměřená matka, chladný otec a zakřiknutý bratr.

Datum vydání: první polovina listopadu 2018

Lazar Lars Kepler čte: Pavel Rímský

Sedmý díl detektivní série s komisařem Joonou Linnou.

Po nahlédnutí do mrazáku mrtvého muže v Oslu je jasné, že šlo o vykradače hrobů a kanibala. Pak je v kempu u Rostocku zavražděn sexuální násilník. Na jednu stranu to vypadá jako čistka nekalých živlů, ale co když nevraždí vigilant, nýbrž někdo, kdo hledá stejně zvrhlého partnera, jako je on sám… a likviduje neúspěšné adepty? Stopy navíc vedou k někomu, kdo měl být dávno mrtvý.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2CsEChG
Datum vydání: audiokniha již vyšla

onehotbook Lazar

Hadohlavec Peter May účinkují: Martin Myšička, Jana Plodková

Čtvrtý díl ze série čínských thrillerů, v níž se v exotickém prostředí střetává západní pohled americké patoložky a východní perspektiva čínského detektiva. Margaret Campbellová se vrací do USA, kde na ni čeká k prozkoumání kamion s mrtvými Číňany. A pekingský detektiv Li Jen působící na čínském velvyslanectví ve Washingtonu má zjistit, proč se jeho krajané udusili v chladicím voze v Texasu.

Datum vydání: listopad 2018

Maigret v akci Georges Simenon čte: Jan Vlasák

Vůbec první maigretovka, jejímuž vydání předcházel okázalý večírek na Simenonově lodi kotvící na Seině, jehož se účastnila pařížská umělecká smetánka včetně Josephine Baker. V syrovém příběhu se komisař Maigret pověsí na paty mezinárodně hledanému zločinci s přezdívkou Petr Lotyš a nezastaví ho ani zákeřný střelec.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2PklTMd
Datum vydání: říjen 2018

Selfies Jussi Adler-Olsen čte: Igor Bareš
Sedmý díl série o Oddělení Q, jemuž hrozí zánik kvůli nepříznivé statistice úspěšnosti. Do toho je v kodaňském parku nalezeno tělo staré ženy a šílený řidič zahájil hon na mladé dívky. Zatímco se celý tým snaží pochopit souvislosti, Rose bojuje s následky své traumatické minulosti.

Datum vydání: první polovina listopadu 2018

onehotbook Selfies

Firma John Grisham čte: Martin Písařík

Proslulý, úspěšně zfilmovaný román z právnického prostředí. Mladého advokáta Mitche McDeera si vytipuje firma, v níž každý udělá kariéru a závratně zbohatne. Pak jej však vyhledá agent FBI a naznačí mu, že velké zisky neplynou z legálních obchodů a všichni, kteří chtěli odejít, zahynuli za podivných okolností…

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2HYxVDZ
Datum vydání: listopad 2018

PRO ZÁJEMCE O HISTORII

Terror Dan Simmons účinkují: Martin Stránský, Vladislav Beneš, David Novotný, Ivan Lupták, Jan Vlasák, Jiří Hromada, Robert Mikluš, Daniel Rous, Miloslav König, Petr Jeništa, Lukáš Příkazký

Fascinující příběh výpravy, o níž sice víme, jak dopadla, ale netušíme, co se přesně stalo, na ploše 35 hodin a v podání 11 herců. Erebus a Terror – dvě lodě britského královského námořnictva, které se roku 1845 vydaly hledat tzv. severozápadní cestu. Svou verzi událostí líčí druhý kapitán Crozier a několik dalších účastníků výpravy, která uvízla v ledové pasti. Námořníkům docházejí potraviny, sužují je choroby a pronásleduje je tajemný netvor z inuitských mýtů.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2Ji4eiW
Datum vydání: listopad 2018

Alias Grace Margaret Atwoodová účinkují: Lucie Pernetová, Pavel Batěk, Martin Zahálka, Lucie Juřičková

Psychologický román o skutečném zločinu, který se stal též předlohou oceňovaného seriálu. V roce 1843 byla za spoluúčast na vraždě svého zaměstnavatele a jeho hospodyně odsouzena šestnáctiletá služebná Grace Marksová. Deset let poté ji ve vězení navštíví psychiatr Simon Jordan, aby se pokusil vzkřísit pohřbené vzpomínky.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2ORYTDX
Datum vydání: audiokniha již vyšla

onehotbook Alias Grace

PRO PŘÍZNIVCE FANTASTICKÝCH SVĚTŮ

Pán věže Anthony Ryan účinkují: Ivan Lupták, Pavel Soukup, Eva Josefíková, Jiří Suchý z Tábora, Klára Suchá

Druhý díl výpravné epické fantasy, v níž nechybí drsné prostředí, prastará magie, nelítostné intriky ani krvavá akce. Vélin Al Sorna je unavený válkou a touží po návratu domů. V rodné zemi ale čeká Reva, která by mu na uvítanou nejraději vrazila nůž do srdce. Pokud však má být království zachráněno, musí oba přijmout budoucnost, o níž nestáli.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2OEZdqm
Datum vydání: audiokniha již vyšla ¨

Čarodějky na cestách Terry Pratchett čte: Zuzana Slavíková

Další díl audioknižní Úžasné Zeměplochy z řady věnované ČARODĚJKÁM. „Soudné sestry“ se musí vydat do dalekého města Genova, aby zabránily sňatku Lenóry Sobotové s princem. Vzhledem k tomu, že ho dívčina ani nechce, se to zdá být snadné, ale předivo pohádek pevně ovládá životy lidí…

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2NWfWQU
Datum vydání: 1. 11. 2018

Stráže! Stráže! Terry Pratchett čte: Jan Zadražil

Další díl audioknižní Úžasné Zeměplochy, tentokrát z řady věnované MĚSTSKÉ HLÍDCE. Tajemný noční tvor mění obyvatele Ankh-Morkporku v něco, co připomíná tablety živočišného uhlí. Vypátrat podstatu záhady musí kapitán Elánius a s ním muži Noční hlídky – seržant Tračník, desátník Nóblhóch i nováček Karotka.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2yWcSik
Datum vydání: 1. 11. 2018

onehotbook Straze straze

Text Dmitry Glukhovsky čte: Martin Písařík

Realistický román ze současného Ruska od autora legendární trilogie METRO 2033-35. Ilja se po sedmi letech vězení vrací na svobodu. Po vraždě policisty, který mu při razii podstrčil drogy, se zmocní jeho mobilu a začne se za zabitého vydávat přes SMS zprávy a sociální sítě. Jaké následky ponese za vypůjčený život?

Datum vydání: první polovina listopadu 2018

PRO NEVYLÉČITELNÉ ROMANTI(Č)KY

Cizinka Diana Gabaldonová čte: Jitka Ježková

Oblíbená historická romance, na jejíž motivy vznikl i úspěšný televizní seriál. Po skončení druhé světové války se Claire, bývalá armádní zdravotní sestra, vydá se svým mužem do Skotska na druhé líbánky. Když se však při prohlídce Craigh na Dun dotkne jednoho z menhirů, propadne se časem do roku 1743.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2EGrng3
Datum vydání: říjen 2018

Jedna želva za druhou John Green čte: Eva Josefíková

Šestnáctiletá Aza vůbec nechtěla řešit záhadu uprchlého miliardáře, ale v sázce je sto tisíc dolarů. Aza se vážně snaží dělat všechno správně. Zároveň však bojuje s nekončícím vírem vlastních myšlenek, kterým neumí poručit, protože trpí řadou úzkostí a obsedantně kompulzivní poruchou…
Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2OF1zpc
Datum vydání: listopad 2018

PRO POUTAVÉ POUČENÍ


Velcí Češi 1918 Josef Landergott účinkují: Martin Zahálka, Jiří Hromada

Co objevil v poušti šejk z Hané? S kým byl na nože Edvard Beneš? Jak platila dluhy Ema Destinnová? Kdo byl prvním překladatelem příběhů Karla Maye? Jak dobře znáte osobnosti, které formovaly samostatné Československo na jeho počátcích a vdechly mu ráz, jež si s první republikou spojujeme? Sbírka audio-portrétů velkých Čechů dokazuje, že nejzajímavější příběhy píše sám život.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2ONYDqu
Datum vydání: 28. 10. 2018 – audiokniha vychází ke stoletému výročí založení republiky.

Velci cesi 1918 OneHotBook

Vladař Niccolò Machiavelli čte: Igor Bareš

Klíčové dílo uvažování o politice, ve kterém autor popsal mechanismy fungování moci, a definovalo zásady pragmatické politiky zaměřené na řešení konkrétních problémů. Machiavelliho koncepce dvojí morálky představovala zlom v dosavadním pojetí vlády.

Datum vydání: listopad 2018

 

PRO VŠECHNY, KTEŘÍ SE RÁDI ZASMĚJÍ

Deníček moderního fotra 3 Dominik Landsman čte: Filip Švarc

Příběhy z úspěšného blogu, v němž autor líčil zážitky, situace a strasti zprvu nezúčastněného otce, který se ocitne na „mateřské dovolené“. Čeňkovi už jsou tři roky, plínky vyměnil za nočník a svůj smysl pro vytváření domácího pekla dále zdokonaluje. Zachrání fotra školka?

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2yWcccB
Datum vydání: říjen 2018

Dominik Landsman Denicek moderniho fotra 3 audio OneHotBook

Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna účinkují: Jan Zadražil, Milena Steinmasslová

Tak dlouho nezdárný synovec zneužívá a finančně vysává ovdovělou tetičku, až se stařenka vzepře. Odkázat mu všechno v závěti a čekat na blížící se konec, to určitě. Linnea Ravasková se rozhodne vzít věci do vlastních rukou…

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2mImn1D
Datum vydání: listopad 2018

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka Evžen Boček čte: Veronika Khek Kubařová

Čtvrté vyprávění z pohledu ironické novodobé šlechtičny postižené bláznivou rodinou a chátrajícím sídlem. Po tragické smrti princezny Diany je na Kostce vyhlášen smutek. Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. V její nepřítomnosti však na zámku vypukne vlna zločinnosti. Podaří se aristokratce složitou situaci rozplést?

Datum vydání: listopad 2018

PRO DĚTI

Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema Michael Ende vypráví: Jan Vlasák

Další cesta plná fantazie od autora Nekonečného příběhu! Jim Knoflík je malý černý kluk, který se jako miminko ocitl v ostrovním královstvíčku Jasmánie. Jeho nejlepší kamarád je Lukáš – strojvůdce lokomotivy Emy. A tihle tři se jednoho dne vydali do světa, aby zažili mnohá dobrodružství!

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2PlXbeo
Datum vydání: říjen/listopad 2018

Mumínci a čarodějův klobouk Tove Janssonová vypráví: Vladimír Javorský

Další hravě poetické příběhy finských skřítků, trollů a jiných tvorečků! Když se Mumínek, Šňupálek a Čenich vypraví na první jarní výlet na kopec nad údolím, najdou na samém vršku černý cylindr a přinesou ho domů. Netuší totiž, že klobouk je kouzelný a že se začnou dít překvapivé věci!

Datum vydání: říjen/listopad 2018

onehotbook Muminci a carodejuv klobouk

Jak zlomit dračí prokletí Cressida Cowellová čte: David Novotný

Čtvrtý díl pamětí vikingského hrdiny Škyťáka Šelmovského Štiky III., který všechny děti naučil, jak vycvičit draka. Aby Škyťák zlomil dračí prokletí a zachránil život nejlepšímu příteli, bude závodit s časem, čelit strašlivé nestvůře a ledovému nebezpečí. Barbarské souostroví totiž právě svírá ta nejtužší zima za posledních sto let.

Poslechněte si ukázku z audioknihy: https://bit.ly/2PGlYqD
Datum vydání: audiokniha již vyšla

Více informací na: www.onehotbook.cz.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Petr Klemeš: „Program nám letos narostl o několik set procent.“

chillibrani 200Festival milovníků pálivého Chillibraní se bude konat 5. září 2015 na brněnském koupališti Riviéra. Připraven je celodenní program pro děti a dospělé, kterému dominuje soutěž Mistrovství ČR a SR v pojídání pálivého - Chilližrout 2015. O to...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Návštěva malé smrti

navsteva male smrti 200Dostala se mi do rukou útlá knížka Návštěva malé smrti a dýchlo na mě hořkosladké kouzlo. Námět je trochu strašidelný, pomyslela jsem si. Co to má znamenat? Jenže od počátku až do konce jsem jedním dechem ...

Divadlo

Divadelní Flora vyvrcholí vyjímečnými činoherními tituly

divadelni flora Kabaret Kafka 200Už jen pár dní se mohou návštěvníci festivalu Divadelní Flora radovat z letošní rozmanité programové nabídky. Přehlídka toho nejlepšího z činohry, současného tance i performing arts k...

Film

Šimon a Matouš nikdy nezestárnou a budou bavit ještě mnoho generací

Film Šimon a Matouš jedou na riviéru (1975) byl ve své době velmi populární a podepsal se na duši nejednoho malého rváče. Proč je mlácení a urážení lidí taková legrace, těžko říci. Oba hrdinové totiž narazí na šéfy mafie, kteří jsou sice mocní a n...