Startuje týden nejúspěšnějších filmů v rámci zimní přehlídky BEST FILM FEST
Banner

Startuje týden nejúspěšnějších filmů v rámci zimní přehlídky BEST FILM FEST

Email Tisk


Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kinaři se rozhodli v době adventu potěšit své věrné fanoušky v podobě lístku do kina za jednotnou atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku. V prosinci se uskuteční patnácté vydání divácky úspěšné přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka (zima a léto) a koná se od roku 2011.


Program BEST FILM FESTU je opět žánrově pestrý, dramaturgy přehlídky byli sami diváci. Promítat se budou festivalové hity: vítěz letošního Cannes drama ze současného Japonska o rodinných vztazích Zloději. Na programu jsou také hudební dramata jako romantický strhující snímek Zrodila se hvězda či životopisná dramata: opulentní mistrná podívaná italského tvůrce Paola Sorrentina Oni a Silvio o osudech Silvia Berlusconiho či fascinující příběh astronauta Neila Armstronga První člověk nebo drama Escobar s oscarovými excelujícími herci Javierem Bardemem a Penélope Cruz. Diváci se můžou těšit na populární komedie: hvězdně obsazený snímek v čele s Diane Keaton Dámský klub, romantickou komedii Láska bez bariér či pokračování úspěšného muzikálu Mamma Mia! Here we go again. Na přehlídce je zastoupena také animovaná sekce: pro dospělé diváky životopisný snímek S láskou Vincent oceněný jako nejlepší evropský animovaný film či skvostné drama ze současného Íránu Teheránská tabu a pro dětské publikum animovaný příběh Yeti: ledové dobrodružství. Dále pro dětského diváka je připravena půvabná hraná pohádka Malá čarodejnice.  
 
Z českých filmů uvádíme tyto divácky oblíbené tituly např.: letní tragikomedie Chata na prodej režiséra Tomáše Pavlíčka a Úsměvy smutných mužů režiséra Dana Svátka. Dále životopisné drama Jan Palach režiséra Roberta Sedláčka či komedii Po čem muži touží v režii Rudolfa Havlíka. Z domácích hitů podzimu nechybí historická dramata Toman v režii Ondřeje Trojana a Hovory s TGM pod režijním vedením Jakuba Červenky.      

Kompletní program přehlídky najdete na webových stránkách přehlídky BEST FILM FEST a na webových stránkách jednotlivých kin:

www.bestfilmfest.cz
www.kinoatlas.cz
www.kinolucerna.cz 
www.evald.cz 
www.mat.cz 

Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

„Rád píšu povídky,“ svěřil se nám Martin Benek, finalista naší literární soutěže

martin benek novy zivotNa jaře letošního roku jsme vyhlásili literární soutěž. Soutěžící měli napsat erotickou povídku. Je pravdou, že hned na počátku si porotci museli vyjasnit i to, co je ještě erotika a co už je za hranou… V září jsme odta...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Kladivo na čaroděje udeřilo již po osmé a vznikla tak Pekelná šleha

sleha perexNakladatelství Epocha nám přináší další díl knižní seriálu akční městské fantasy s týmem netradičních detektivů, kteří bojují proti nadpřirozeným silám a zvráceným bytostem. Co se odehrává v osmém příběhu a jak to na čtenáře působí, se dočtete v n...

Divadlo

Pravda po francouzsku

Pravda 200Když se podíváte do slovníku na význam slova pravda, najdete definici, která říká, že pravda je tvrzení považované za skutečnost. To nám v podstatě dává velký prostor k tomu, co přijímat jako pravdu a dva manželské páry ve francouzské inscenaci toh...

Film

Na co jít na Mezipatrech - osobní tipy ředitele

mezipatraUmělecký ředitel Mezipater Aleš Rumpel dává osobní tipy na filmy, které budou promítány v rámci 13. ročníku filmového festivalu Mezipatra, který začíná ve čtvrtek 8. listopadu v Praze.

...