Startuje týden nejúspěšnějších filmů v rámci zimní přehlídky BEST FILM FEST

Startuje týden nejúspěšnějších filmů v rámci zimní přehlídky BEST FILM FEST

Email Tisk


Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kinaři se rozhodli v době adventu potěšit své věrné fanoušky v podobě lístku do kina za jednotnou atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku. V prosinci se uskuteční patnácté vydání divácky úspěšné přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka (zima a léto) a koná se od roku 2011.


Program BEST FILM FESTU je opět žánrově pestrý, dramaturgy přehlídky byli sami diváci. Promítat se budou festivalové hity: vítěz letošního Cannes drama ze současného Japonska o rodinných vztazích Zloději. Na programu jsou také hudební dramata jako romantický strhující snímek Zrodila se hvězda či životopisná dramata: opulentní mistrná podívaná italského tvůrce Paola Sorrentina Oni a Silvio o osudech Silvia Berlusconiho či fascinující příběh astronauta Neila Armstronga První člověk nebo drama Escobar s oscarovými excelujícími herci Javierem Bardemem a Penélope Cruz. Diváci se můžou těšit na populární komedie: hvězdně obsazený snímek v čele s Diane Keaton Dámský klub, romantickou komedii Láska bez bariér či pokračování úspěšného muzikálu Mamma Mia! Here we go again. Na přehlídce je zastoupena také animovaná sekce: pro dospělé diváky životopisný snímek S láskou Vincent oceněný jako nejlepší evropský animovaný film či skvostné drama ze současného Íránu Teheránská tabu a pro dětské publikum animovaný příběh Yeti: ledové dobrodružství. Dále pro dětského diváka je připravena půvabná hraná pohádka Malá čarodejnice.  
 
Z českých filmů uvádíme tyto divácky oblíbené tituly např.: letní tragikomedie Chata na prodej režiséra Tomáše Pavlíčka a Úsměvy smutných mužů režiséra Dana Svátka. Dále životopisné drama Jan Palach režiséra Roberta Sedláčka či komedii Po čem muži touží v režii Rudolfa Havlíka. Z domácích hitů podzimu nechybí historická dramata Toman v režii Ondřeje Trojana a Hovory s TGM pod režijním vedením Jakuba Červenky.      

Kompletní program přehlídky najdete na webových stránkách přehlídky BEST FILM FEST a na webových stránkách jednotlivých kin:

www.bestfilmfest.cz
www.kinoatlas.cz
www.kinolucerna.cz 
www.evald.cz 
www.mat.cz 

Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Tomáš Savka: „Oslavit si umím každý den, když chci“

Savka200Zpěvák Tomáš Savka se proslavil díky účasti v talentové show Česko hledá Superstar a nyní slaví 30 let. U této příležitosti vyráží na swingové turné, o kterém v tomto rozhovoru prozradil více.

...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (33)


Literatura

4. dubna začal knižní festival LiterARTura, tentokrát věnovaný dětské poezii.

Literartura 200Již 7. ročník knižního festivalu LiterARTura 2016 probíhá od 4. do 29. dubna v prostorách obchodního centra DBK Budějovická. Festival nese podtitul Když se nám to rýmuje. Ani letos nebude nouze o zajímavé hosty. Účast v doprovodných progra...

Divadlo

Skleněný pokoj: Světová premiéra původně knižního bestselleru v Brně

Skleneny pokoj 200Román britského spisovatele Simona Mawera se odehrává v Brně, mezi roky 1925 a 1968. Podkladem příběhu je osud lidí kolem slavné vily Tugendhat, světově uznávaného architekta Ludwiga Miese van der Rohe.

Film

Film Krycí jméno Holec podle povídky Jana Němce představuje trailer. Premiéra v kinech bude 22.září 2016.

holec 200Napínavý snímek na motivy povídky režiséra Jana Němce Italská  spojka se odehrává  mezi Prahou a Vídní v dramatickém roce 1968. Proměnlivá doba, která směřovala k událostem Pražského jara i srpnové okupaci, je rámcem pro moderní špionážní drama, je...