Startuje týden nejúspěšnějších filmů v rámci zimní přehlídky BEST FILM FEST

Startuje týden nejúspěšnějších filmů v rámci zimní přehlídky BEST FILM FEST

Email Tisk


Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kinaři se rozhodli v době adventu potěšit své věrné fanoušky v podobě lístku do kina za jednotnou atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku. V prosinci se uskuteční patnácté vydání divácky úspěšné přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka (zima a léto) a koná se od roku 2011.


Program BEST FILM FESTU je opět žánrově pestrý, dramaturgy přehlídky byli sami diváci. Promítat se budou festivalové hity: vítěz letošního Cannes drama ze současného Japonska o rodinných vztazích Zloději. Na programu jsou také hudební dramata jako romantický strhující snímek Zrodila se hvězda či životopisná dramata: opulentní mistrná podívaná italského tvůrce Paola Sorrentina Oni a Silvio o osudech Silvia Berlusconiho či fascinující příběh astronauta Neila Armstronga První člověk nebo drama Escobar s oscarovými excelujícími herci Javierem Bardemem a Penélope Cruz. Diváci se můžou těšit na populární komedie: hvězdně obsazený snímek v čele s Diane Keaton Dámský klub, romantickou komedii Láska bez bariér či pokračování úspěšného muzikálu Mamma Mia! Here we go again. Na přehlídce je zastoupena také animovaná sekce: pro dospělé diváky životopisný snímek S láskou Vincent oceněný jako nejlepší evropský animovaný film či skvostné drama ze současného Íránu Teheránská tabu a pro dětské publikum animovaný příběh Yeti: ledové dobrodružství. Dále pro dětského diváka je připravena půvabná hraná pohádka Malá čarodejnice.  
 
Z českých filmů uvádíme tyto divácky oblíbené tituly např.: letní tragikomedie Chata na prodej režiséra Tomáše Pavlíčka a Úsměvy smutných mužů režiséra Dana Svátka. Dále životopisné drama Jan Palach režiséra Roberta Sedláčka či komedii Po čem muži touží v režii Rudolfa Havlíka. Z domácích hitů podzimu nechybí historická dramata Toman v režii Ondřeje Trojana a Hovory s TGM pod režijním vedením Jakuba Červenky.      

Kompletní program přehlídky najdete na webových stránkách přehlídky BEST FILM FEST a na webových stránkách jednotlivých kin:

www.bestfilmfest.cz
www.kinoatlas.cz
www.kinolucerna.cz 
www.evald.cz 
www.mat.cz 

Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Pavel Bobek: Snů by bylo moc, ale času zbývá málo

pavel bobekZpěvák Pavel Bobek (*1937) se na české scéně populární hudby objevuje už padesát let, v září letošního roku přitom oslavil pětasedmdesátiny. Když jsem přemýšlela o tom, jak ho nejlépe charakterizovat, uvědomila jsem si, že je nap...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Štědrovečerní pohádka v knižní podobě

duchnadzlato perexVánoce už jsou sice dávno passé, ale na naladění a znovu připomenutí vánoční atmosféry není nikdy pozdě. A nic nenavodí lépe pohodovou atmosféru Vánoc tak jako kouzly, humorem a láskou prošpikovaná pohádka čtená dětem před spaním. 

Divadlo

„Panenky“ Dolls – hračky nebo iluze?

Dolls 200Dolls jako návrat do dětství, na samý počátek všeho. Dolls jako výpověď o nás samých. Ve zbrusu novém prostoru pro umění a divadlo Jatka78 bylo před několika dny představeno nové vystoupení Cirku La Putyka s názvem Dolls. Premiéru mělo ovšem již n...

Film

Krvavý boj za skotskou svobodu

statecne srdceTěžký historický film Statečné srdce (1995) ztvárňuje něco, co je v období každé krize velmi aktuální. I když zabíjet není právě nejlepší řešení, můžeme se podívat, jak se daly řešit podobné problémy kdysi dávno.

...