SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ XVII. ROČNÍKU MFOF
Banner

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ XVII. ROČNÍKU MFOF

outdoor2Začátek XVII. Mezinárodního festivalu outdoorových filmů skupiny ČEZ v roce 2019 se nezadržitelně blíží. Ano, letos slavíme už sedmnácté jubileum!

 

 

4. října 2019 bude ve vestibulu Domu kultury města Ostravy od 17 hodin doprovodný program. Juan Manuel Garcia z Mexika zatančí Ritual del Fuego (aztécký tanec ohně). Vít Kanyza vystoupí s freestyle fotbalem. Firma JUREK vystaví stany a diváci se budou moci zúčastnit soutěže o hodnotné dary této firmy. S prezentací goretexové obuvi se představí firma ALPITREK a KILPI seznámí návštěvníky s novou kolekcí. Poté bude následovat autogramiáda významných hostů, kterými jsou Alena Konečná – hlavní host festivalu a Michal Činčiala – ambasador KILPI.

Tiskovka outdoor

Od 18 hodin se v divadelním sále DKMO uskuteční slavnostní zahájení festivalu, jehož součástí bude bohatý kulturní program s vystoupením účinkujících a hostů festivalu:

Atypické duo Dona Michelle (elektrické housle) a Kristýna Sibinská (bicí), hrající covery známých písní i vlastní instrumentální skladby v této velmi ojedinělé kombinaci.

Pampelišky – autorský taneční projekt Viktorie Georgievové a Doroty Hořanské.

Alena KONEČNÁ – hlavní host festivalu. Nejúspěšnější česká freediverka. Reprezentantka ČR ve freedivingu, tzv. nádechovém potápění. Jejím největším úspěchem je vytvoření světového rekordu roku 2016 v konstantní váze bez ploutví, kdy se potopila do 60 m (tehdejší osobní rekord 65 m). V letech 2012 a 2016 se stala mistryní světa v disciplíně konstantní váha bez ploutví. V létě 2019 vytvořila oficiální národní rekord pro Českou republiku – 85 m CWT - bifin. Několikanásobná vicemistryně světa pak v disciplíně konstantní váha s ploutví a free immersion.

Michal ĆINČIALA – ambasador KILPI. Původně se věnoval triatlonu, v roce 2012 se rozhodl přejít na ultramaraton. Kromě silničních ultramaratonů se zúčastnil řady ultratrailových závodů. Uběhl 400 kilometrů v poušti a na 10. místě tak dokončil extrémní závod Ultra Gobi 400. Člen Českého ultramaratonového týmu, Českého Spartathlon týmu a České asociace ultramaratonců.

Vlastimil ŠMÍDA (1933 – 2019) – čestný host festivalu in memoriam. Horolezec, zasloužilý Mistr sportu, čestný člen ČHS. Člen reprezentačního družstva (1957 – 1967).

Moderátorem večera bude Pavel ANDĚL, dramaturg, producent a moderátor.

outdoor2

Jako každý rok jsme pro návštěvníky MFOF přichystali několik novinek. Také letos jsme připravili Festivalové noviny. Věříme, že půjde o zajímavé a inspirativní čtení. V novinách jsou rozhovory s marketingovou ředitelkou KILPI Anetou Novákovou nebo Tomášem Roubalem, vydavatelem časopisu Montana, který letos v červenci tragicky zahynul. V novinách najdete i žhavé filmové tipy. Řadu filmů uvidíte pouze na našem festivalu! Dozvíte se také něco málo o několika vybraných festivalových místech nebo o multimediálních cestopisných pořadech Jiřího Kráčalíka.

Diváci se mohou těšit na osmdesát tři snímků z dvaceti sedmi zemí světa. Jejich profily už byly zveřejněny na našem webu www.outdoorfilms.cz. Ke každému ze soutěžních filmů najdete krátký popis, několik fotek a u řady z nich i trailer. Mezi nimi je i letošní světová premiéra na festivalu, film Jaroslava Matouška – V objatí obra, který vypráví příběh dvou dobrodruhů o zdolání 900 m vysoké skalní stěny El Capitan. Režisér, aktéři a další tvůrci filmu budou i na slavnostním zahájení festivalu. Diváci se mohou těšit na další film Pavola Barabáše s názvem Tieň Jaguára nebo na film Matsés, který vypráví o cestě otce s dcerou do nitra Amazonie k místnímu kmeni Matsés, čelícímu tlaku civilizace. Zajímavý je i snímek Mbuzi Dume – Silný kozel o Tomovi, který se vydal na Kilimanjaro o jedné noze. Za kategorii vodních sportovních filmů zmiňme film Ohromná cesta. V tomto snímku se Michael vydává na SUP boardu podél pobřeží Grónska a ukazuje místní změny způsobené globálním oteplováním. Z kategorie dobrodružných a extrémně sportovních filmů můžeme doporučit film 8000+, který pojednává o paraglidistovi Antoniovi a jeho třítýdenní cestě v pohoří Karákóram v Pákistánu nebo Šněrovací mosty (Shoestring Bridges) o lezení na nylonovém popruhu mezi vrcholky hor.

outdoor1

SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ FESTIVALU bude 30. 11. v 16 HODIN V KINĚ MĚSTSKÉ KNIHOVNY PRAHA. 

Předání cen vítězným filmařům proběhne za účasti řady domácích i světových filmařů, osobností z oblasti outdooru a kultury. Moderuje Pavel Anděl, dramaturg a producent ČT.

Mezinárodní festival outdoorových filmů letos získal prestižní ocenění značku EFFE a patří mezi významné evropské festivaly.

Mezinárodní festival outdoorových filmů se samozřejmě neobejde bez finančních podpor a záštit. Výčet všech záštit a finančních podporu najdete na festivalovém webu. 

Zdroj foto: TZSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Tvorba Karla Gotta mě přivedla k hudbě jako takové, říká zpěvák Josef Bouda

Gott revival 200Už devět let vystupuje v Česku i na Slovensku hudební formace Karel Gott revival Morava, jejímž frontmanem je Josef Bouda, jemuž nechybí znělý hlas, šarm a charizma. Po řadě koncertů v tuzemsku a na Slovensku čeká kapelu, která má základn...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Šarlatové kimono a oceány lásku přenáší

Sarlatove kimono, perexNa romantické příběhy moc nejsem. Těch jsem se načetla v pubertě do sytosti a asi se jich přesladila. Šarlatové kimono mne ale zaujalo na první pohled. Červeně laděná obálka s rudovláskou v kimonu se povedla. A pak ten...

Divadlo

Pejsek a kočička rozdávají ve zlínském divadle opět radost

200dZlínské Městské divadlo si dětské diváky předchází jak může, rozhodně je nebere jako doplněk k divákům dospělým. A tak první premiéra roku 2013 i první premiéra právě se rozbíhající sezóny 2013/2014 patřily právě dětem. Na jeviště zlínského divadla se po čase v...

Film

Soudce, který spáchal těžký zločin. Nebo ne?

soudce 200Malé americké město, tam je soudce veleváženou osobou. Alespoň navenek, protože za dveřmi jeho domova už to tak zřejmé být nemusí. Jaké by to asi bylo, kdyby vás vychovával muž, u kterého není jasné, jestli je víc despota, nebo člověk, který chce za...