Křest nového CD „Česky" na benefičním koncertě odstartoval nový ročník soutěže umělců nadace E-MOC-E

Křest nového CD „Česky" na benefičním koncertě odstartoval nový ročník soutěže umělců nadace E-MOC-E

Benefiční koncert Milana Matyáše Deutsche a jeho hostů se konal v divadelním sále pražského Vinohradského pivovaru.

Jeho cílem bylo odstartovat již 14. ročník soutěž pro české umělce, který pořádá nadace E-MOC-E. Ten před 14 lety založil Milan za podpory herečky Chantal Poullain a vicemiss ČR Kateřiny Pospíšilové. Jeho cílem je pomáhat českým umělcům v jejich tvorbě a prezentaci. Od začátku prošlo projektem přes 400 umělců, kteří vystavili své dílo v internetové galerii www.e-moc-e.cz v kategoriích malba, foto, poezie a hudba.

Jak již název nového CD napovídá, všechny písně na něm mají české texty. Většinu textů napsal Milan M. Deutsch, jeden je z pera Simony Maierové a jedna píseň vznikla na verše básnířky Elišky Peroutkové.

Milan Deutsch cesky

Na autorských písních spolupracoval v tandemu s hudebním producentem a skladatelem Davidem Vostrym z D # Productions. Milan psal texty také pro další interprety, z nichž někteří se představili i divákům na benefičním koncertě – mezi nimi např. Martina Balogová (účastnice první řady soutěže Superstar), Simona Maierová (skladatelka, interpretka a účastnice soutěže The Voice, se kterou Milan také napsal původní český muzikál Voda živá pro divadlo Semafor), Elena Sonenshine (přední česká jazzová zpěvačka, která také uspěla v amerických hitparádách). Mezi dalšími hosty, kteří spolu s Milanem zazpívali na benefičním koncertě byli i Erika Merjavá (herečka a šansoniérka) a Robo Mitala (slovenský zpěvák a textař).
Hlavními hosty a zároveň hudebním doprovodem všech interpretů na koncertě byli David a Eliška Vostry.

 Milan Deutsch Martina Balogova

Mezi kmotrami byly také herečka a zpěvačka Jana Fabiánová a moderátorka Monika Pavlíčková.

Více informací: www.emd-production.com/music/CD

Zdroj foto: Dušan ProuzaSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner


Literatura

Poutavý dvojjazyčný román autora Malého prince

nocnilet 200Antoine de Saint-Exupéry byl nejen světoznámý francouzský spisovatel, ale i pilot. Poprvé usedl do letadla ve dvanácti letech a již tenkrát se rozhodl, že se chce věnovat tomuto povolání.

...

Divadlo

4 aktéři, 3 verze, 2 manželské páry a 1 nepovedený večírek

3verze perexKaždý z nás si jistě stačil hned několikrát za svůj život položit otázku: „Co by se stalo, kdyby …“ Stačilo by totiž jedno jediné odlišné slůvko či gesto a vývoj celé situace by okamžitě nabral zcela jiné tempo a směr. Pokud vá...

Film

Akira Kurosawa a jeho filmy

kurosawa 1Je zajímavé, že z klasiků japonské kinematografie je u nás nejvíce a vlastně jako jediný znám právě Akira Kurosawa. Naproti tomu tvůrci jako Kaneto Šindo, Jasudžiro Ozu nebo Kendži Mizoguči, jakkoli též celosvětově uznávaní, jsou u nás pomíjeni. Na roz...