DONY X DAVEE přivezli kus Kalifornie v albu Hollywood

DONY X DAVEE přivezli kus Kalifornie v albu Hollywood

Dvojice DONY X DAVEE spolupracuje už od roku 2017 a nyní vydává první společnou desku s názvem Hollywood. Ke stejnojmennému singlu navíc představuje pilotní klip natáčený na několika lokacích v Los Angeles, a to včetně slavného Hollywood Sign.

Jak už název Hollywood napovídá, první počin českého projektu DONY X DAVEE ovlivnila jejich návštěva Los Angeles v roce 2018, od té doby se také staly pro dvojici zásadní události popsané v textech. „Člověk z těch míst odjíždí s energií a plný inspirace, která je pro hudbu důležitá. Jak říkám, duší jsem Kaliforňan a je mi tam nejlíp,“ popisuje Davee.

Na desce o osmi skladbách dvojice zúročila svou všestrannost a cit pro hudbu. „Album je žánrově velmi rozmanité – najdete na něm prvky od klasického rapu, přes dnešní moderní, spíše melodický rap až ke klasickým vokálům,“ vysvětluje Dony. Objevují se tu jak rychlejší taneční tracky, tak klidnější písně s kytarou. Hudebně měl album na starosti producent Majka Spirita Abe z H16. Hostem alba je slovenský rapper Adiss. Celkově deska na posluchače přenáší pozitiviní kalifornský vibe.

Ten září především z pilotního videoklipu k tracku Hollywood. „S natáčením klipu nám pomáhala naše mateřská společnost Syr Gabriel Planet, která se nám stará o zázemí a výrazně nám pomáhá s uskutečňováním našich nápadů. Byla to asi nejnáročnější záležitost, jak po finanční stránce, tak i po fyzické a psychické. S celým štábem, skládajícím se asi z 13 lidí, jsme přijeli do Los Angeles a projížděli různé lokace. Jednou z nejhezčích bylo místo nad Hollywood Sign,“ popisuje natáčení klipu Dony.

„Udělat album je dřina a rádi si to v tomhle roce zopakujeme. Dále samozřejmě plánujeme jezdit koncerty a festivaly. To je nejlepší výměna energie s fanoušky,“ vysvětluje Davee. V nejbližších týdnech plánují vydání dalšího videoklipu, rovněž z Kalifornie.

Davee, vlastním jménem David Bísek, byl v roce 2012 účastníkem Hlasu Československa, kde působil v týmu Dary Rolins. Po účasti v soutěži začal spolupracovat s Benem Cristovao a kanadskou produkcí The Glowsticks. S Markem Donátem alias Donym se seznámili, když přišel na casting do jednoho z Daveeho klipů. „Dony si jen tak sám pro sebe rapoval nějakou písničku a mě to dost zaujalo. Vůbec jsem netušil, co v něm je, ale je pravda, že jsme se znali krátce. Řekl jsem mu, že mu pošlu jeden z beatu, které jsem měl v šuplíku. On mi poslal ukázku, a tak jsme šli do studia, kde vznikl první singl. Od té doby fungujeme. Legrační je, že nakonec ten track ke klipu, v kterém měl hrát jsme udělali spolu,“ popisuje Davee začátek jejich spolupráce.

dony dave

Album na Spotify: https://spoti.fi/2tMGpfCSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Darujte pod stromeček rodinné vzpomínky v knihách Moniky Kopřivové

Koprivova1Pokud ještě stále nevíte, co darovat pod stromeček svým nejbližším, přinášíme vám skvělé tipy na vánoční dárky, které můžete najít na portálech Familium a Babičkářství! Rozhovor s jejich zakladatelkou vám prozradí více a možná i poradí, jaké nové knížk...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Batman nastoupil na Hřbitovní směnu

batman200V listopadu nám nakladatelství Crew nadělilo různorodé příběhy z Gotham City pod názvem Batman 6: Hřbitovní směna. Aby bylo jasno, mluvíme o sérii, kterou má pod palcem ostřílený a komiksovou komunitou vážený Scott Snyder. Spoustu neokoukaných histore...

Divadlo

Divadelní festival ve Slavičíně

krovi200Ve Slavičíně se od 9. do 13 března uskuteční již 14. ročník Valašského křoví – tradiční divadelní přehlídky. Během necelého týdne se ve slavičínské Sokolovně potkají neprofesionální činoherní a studentské soubory, aby změřily své síly na prknech, která z...

Film

Co přinesou ozvěny Febiofestu ve Zlíně

febiofest 200V tomto článku bychom vás rádi informovali, na jaké filmy můžete vyrazit od 15. do 17. dubna do zlínského Golen Apple Cinema v rámci regionálních ozvěn Febiofestu.

...