Divadlo Komedie hostuje v Olomouci - uvede šest avizovaných titulů a jednu změnu
Banner

Divadlo Komedie hostuje v Olomouci - uvede šest avizovaných titulů a jednu změnu

Email Tisk

Na výběr toho nejlepšího z tvorby pražského Divadla Komedie se mohou těšit návštěvníci 16. ročníku festivalu Divadelní Flora. V posledních čtyřech dnech přehlídky zde představí přední česká činoherní scéna celkem sedm inscenací, a to jak v Moravském divadle Olomouc, tak v renovovaném klubu S-Cube.


 
Unikátní retrospektivu nakonec uvedeme s jednou programovou změnou - místo představení inscenace Hodina, kdy jsme o sobě nic nevěděli diváci uvidí představení Hrdinové jako my,“ upřesňuje Zdeněk Vévoda, mluvčí festivalu. Podle jeho slov se poslední inscenace předního českého souboru, premiérovaná týden před začátkem festivalu, vyvinula do tvaru, který do Olomouce nelze přenést. „Nejistota halila tento projekt z pochopitelných důvodů už delší dobu, a ačkoliv inscenátoři i organizátoři festivalu udělali maximum pro zdárný přenos, měli jsme samozřejmě připraveno i náhradní řešení," doplňuje Vévoda.
 
Diváci, kteří si už zakoupili na představení lístek, mají tak šanci zhlédnout podobně kvalitní produkci a navíc získat bonus v podobě překvapeni po skončení představení. "Nemůžeme sice prozradit, jakým způsobem se soubor divákům revanšuje, ale litovat rozhodně nebudou," tvrdí Vévoda.


   alt
Inscenace Hrdinové jako my v režii Kamily Polívkové představuje příběh bývalého estébáka a nabízí nový pohled na socialistické zřízení včera i dnes. Kromě ní návštěvníci festivalu do neděle zhlédnou představení Goebbels/Baarová, Srdce temnoty, Víra, láska, naděje, Podzemní blues, Weissenstein a Legenda o svatém pijanovi. Kompletní nabídku představení a doprovodného programu naleznete na webu www.divadelniflora.cz, kde organizátoři zveřejňují také nejčerstvější informace a rozhovory s aktéry. Předprodej vstupenek probíhá na pokladně Moravského divadla Olomouc a zájemci mohou využít i nabídky online rezervace.
   
Festival je pořádán za finanční podpory Statutárního města Olomouc, Olomouckého kraje, Ministerstva kultury ČR a Mezinárodního visegrádského fondu.


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Nové komentáře


Literatura

Mýty s pořadovým číslem 12 jsou pořádně temné!


myty12 perexŘíjen se v nakladatelství Crew nesl mimo jiné i ve vydání již dvanáctého dílu pohádkové série Mýty, tentokráte s podtitulem Doba temna. A název napovídá víc, než dost. Naši hrdinové budou muset čelit následkům války, ale slídivý pocit neb...

Divadlo

Sunset Boulevard, šperk ostravské muzikálové sezóny se blíží

sunset 200Velkolepý muzikál a především nádhernou hudbu - to slibuje česká premiéra muzikálového titulu Sunset Boulevard. Dramatický příběh s prvky hořké komedie, který začíná smrtí jedné postavy a končí šílenstvím druhé, režíruje na scéně Národního divadla mo...

Film

Jaké to je 154 krát zemřít? Aneb nesmrtelná Červená

cervena200Na Soňu Červenou mám živou vzpomínku. Byla jsem s rodiči v Národním divadle na Čapkově hře Věc Makropulos, kde ztvárnila hlavní roli. Psal se rok 2005. Tenkrát jí bylo osmdesát a mě ani ne dvacet. Po vystoupení jí ministr kultury předal státní vyznam...