Divadlo Komedie hostuje v Olomouci - uvede šest avizovaných titulů a jednu změnu
Banner

Divadlo Komedie hostuje v Olomouci - uvede šest avizovaných titulů a jednu změnu

Email Tisk

Na výběr toho nejlepšího z tvorby pražského Divadla Komedie se mohou těšit návštěvníci 16. ročníku festivalu Divadelní Flora. V posledních čtyřech dnech přehlídky zde představí přední česká činoherní scéna celkem sedm inscenací, a to jak v Moravském divadle Olomouc, tak v renovovaném klubu S-Cube.


 
Unikátní retrospektivu nakonec uvedeme s jednou programovou změnou - místo představení inscenace Hodina, kdy jsme o sobě nic nevěděli diváci uvidí představení Hrdinové jako my,“ upřesňuje Zdeněk Vévoda, mluvčí festivalu. Podle jeho slov se poslední inscenace předního českého souboru, premiérovaná týden před začátkem festivalu, vyvinula do tvaru, který do Olomouce nelze přenést. „Nejistota halila tento projekt z pochopitelných důvodů už delší dobu, a ačkoliv inscenátoři i organizátoři festivalu udělali maximum pro zdárný přenos, měli jsme samozřejmě připraveno i náhradní řešení," doplňuje Vévoda.
 
Diváci, kteří si už zakoupili na představení lístek, mají tak šanci zhlédnout podobně kvalitní produkci a navíc získat bonus v podobě překvapeni po skončení představení. "Nemůžeme sice prozradit, jakým způsobem se soubor divákům revanšuje, ale litovat rozhodně nebudou," tvrdí Vévoda.


   alt
Inscenace Hrdinové jako my v režii Kamily Polívkové představuje příběh bývalého estébáka a nabízí nový pohled na socialistické zřízení včera i dnes. Kromě ní návštěvníci festivalu do neděle zhlédnou představení Goebbels/Baarová, Srdce temnoty, Víra, láska, naděje, Podzemní blues, Weissenstein a Legenda o svatém pijanovi. Kompletní nabídku představení a doprovodného programu naleznete na webu www.divadelniflora.cz, kde organizátoři zveřejňují také nejčerstvější informace a rozhovory s aktéry. Předprodej vstupenek probíhá na pokladně Moravského divadla Olomouc a zájemci mohou využít i nabídky online rezervace.
   
Festival je pořádán za finanční podpory Statutárního města Olomouc, Olomouckého kraje, Ministerstva kultury ČR a Mezinárodního visegrádského fondu.


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 35

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

David Mitchie: Kouzelník z Lhasy

Kouzelnik 200Jestli očekáváte jenom příběh tibetských mnichů, protkaný moudrostí buddhismu, vzletný a vznešený, tak budete možná zklamáni. Autor přidal do svého příběhu ještě jakýsi „nádech limonády z hollywoodu“. Kvalitní text se snoubí s tím, u kterého si...

Divadlo

Na podzim do divadla: Největší z pierotů

200divDivadla mají za sebou přípravy na další sezonu a díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Ojedinělou kombinaci činohry, šansonu a pantomimy nabídne říjnová premiéra Městského divadla Zlín Největší z pierotů.

...

Film

Příběh filmu: Odysea v kinech od 1. září 2013

200 filmOd 1. září se představí širšímu publiku v České a Slovenské republice unikátní 15hodinový dokument režiséra, scénáristy a kameramana Marka Cousinse. Po uvedení na Mezinárodních filmových festivalech budou moci diváci vidět PŘÍBĚH FILMU: ODYSEU ve vybra...