Divadlo Komedie hostuje v Olomouci - uvede šest avizovaných titulů a jednu změnu

Divadlo Komedie hostuje v Olomouci - uvede šest avizovaných titulů a jednu změnu

Email Tisk

Na výběr toho nejlepšího z tvorby pražského Divadla Komedie se mohou těšit návštěvníci 16. ročníku festivalu Divadelní Flora. V posledních čtyřech dnech přehlídky zde představí přední česká činoherní scéna celkem sedm inscenací, a to jak v Moravském divadle Olomouc, tak v renovovaném klubu S-Cube.


 
Unikátní retrospektivu nakonec uvedeme s jednou programovou změnou - místo představení inscenace Hodina, kdy jsme o sobě nic nevěděli diváci uvidí představení Hrdinové jako my,“ upřesňuje Zdeněk Vévoda, mluvčí festivalu. Podle jeho slov se poslední inscenace předního českého souboru, premiérovaná týden před začátkem festivalu, vyvinula do tvaru, který do Olomouce nelze přenést. „Nejistota halila tento projekt z pochopitelných důvodů už delší dobu, a ačkoliv inscenátoři i organizátoři festivalu udělali maximum pro zdárný přenos, měli jsme samozřejmě připraveno i náhradní řešení," doplňuje Vévoda.
 
Diváci, kteří si už zakoupili na představení lístek, mají tak šanci zhlédnout podobně kvalitní produkci a navíc získat bonus v podobě překvapeni po skončení představení. "Nemůžeme sice prozradit, jakým způsobem se soubor divákům revanšuje, ale litovat rozhodně nebudou," tvrdí Vévoda.


   alt
Inscenace Hrdinové jako my v režii Kamily Polívkové představuje příběh bývalého estébáka a nabízí nový pohled na socialistické zřízení včera i dnes. Kromě ní návštěvníci festivalu do neděle zhlédnou představení Goebbels/Baarová, Srdce temnoty, Víra, láska, naděje, Podzemní blues, Weissenstein a Legenda o svatém pijanovi. Kompletní nabídku představení a doprovodného programu naleznete na webu www.divadelniflora.cz, kde organizátoři zveřejňují také nejčerstvější informace a rozhovory s aktéry. Předprodej vstupenek probíhá na pokladně Moravského divadla Olomouc a zájemci mohou využít i nabídky online rezervace.
   
Festival je pořádán za finanční podpory Statutárního města Olomouc, Olomouckého kraje, Ministerstva kultury ČR a Mezinárodního visegrádského fondu.


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Banner

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Fin Mcleod potřetí

Sachove figurky 200Trilogie Petra Maye je kompletní. Po Skále a Muži z ostrova Lewis celý jeho osobní příběh vrcholí v Šachových figurkách. Opět je před námi stejné schéma jako v předchozích knihách – Fin, ač už není u policie, se snaží rozlousknout ...

Divadlo

JENOM ŽIVOT (Juste une vie, 2009)

jenomZivot perexJe večer a do Marionina bytu nečekaně vpadne promoklý a zraněný Sam. Měl autonehodu. Více než deset let se neviděli. Od té doby, kdy Sam Marion opustil. Počáteční starost o Samovo zdraví i fascinující set...

Film

Doprovodný program LFŠ: Dyk, Tata Bojs, Babčáková i Hájíček

LFS43. ročník Letní filmové školy se bude konat od 28. července do 6. srpna v Uherském Hradišti. Hlavním pořadatelem Letní filmové školy je Asociace českých filmových klubů. Hlavními partnery jsou innogy a Město Uherské Hradiště. Kromě filmového programu nabídne Let...