Jiří Zmožek oslavuje zítra sedmdesáté narozeniny

Jiří Zmožek oslavuje zítra sedmdesáté narozeniny

Email Tisk

Jeden z nejúspěšnějších českých skladatelů Jiří Zmožek oslaví dne 21. 2. 2013 sedmdesáté narozeniny. Jako autor patří mezi největší hitmakery v historii naší hudby, na svém kontě má šlágry jako Zvonky štěstí, Biograf láska, Zřejmě letos nikde nejsou kytky, Už mi lásko není dvacet let, Nejhezčí dárek, Rád, mám rád,To musím zvládnout sám, Ave Maria, Říkej mi táto…Bývá označován za největšího melodika české pop-music. Jeho songy mají stále v repertoáru například Karel Gott, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Jitka Zelenková, Petra Janů, Marie Rottrová, Věra Špinarová, Jakub Smolík.

Začínal v Havířově jako vedoucí prodejny gramofonových desek. Jeho písničky začali postupně zpívat všichni známí zpěváci té doby. V osmdesátých letech přesídlil do Prahy a začal se prosazovat i jako zpěvák.

Při příležitosti jeho významného životního jubilea vydává Popron Music pod názvem „70“ velkou kolekci jeho hitů. Na 3 CD a 1 DVD najdou posluchači jedinečnou hudební bilanci Jiřího Zmožka.

zmozek1Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 40

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Kamenný déšť: vlajková loď nové severské krimi série

kamenny dest200Máte rádi sociopaty, hrdiny na dně, osoby, které se zcela vymykají tomu, čemu říkáme běžný život a paradoxně tím působí lidštěji, než jejich bezproblémoví kolegové? Pak je novinka moravského nakladatelství Moba Kamenný déšť...

Divadlo

Muzikál Horečka sobotní noci

200dNa konci 70. let proměnil svět v jeden velký taneční parket, o dvacet let později se stal divadelní senzací. Taková je stručná historie muzikálového fenoménu s názvem Horečka sobotní noci. Letos, tedy 15 let...

Film

Najděte si cestu k filmu! - Uzávěrka soutěže krátkých filmů My Street Films je již 15. září

MSF200Projekt My Street Films od roku 2014 podporuje amatérské filmaře v jejich tvorbě a ty nejlepší oceňuje v soutěži o nejlepší krátký dokument. Letošní uzávěrka je již 15. září, přihlaste svůj film i vy a vyhrajte kameru a cestujte na festivaly!