Jiří Zmožek oslavuje zítra sedmdesáté narozeniny

Kultura21.cz

Jiří Zmožek oslavuje zítra sedmdesáté narozeniny

Email Tisk

Jeden z nejúspěšnějších českých skladatelů Jiří Zmožek oslaví dne 21. 2. 2013 sedmdesáté narozeniny. Jako autor patří mezi největší hitmakery v historii naší hudby, na svém kontě má šlágry jako Zvonky štěstí, Biograf láska, Zřejmě letos nikde nejsou kytky, Už mi lásko není dvacet let, Nejhezčí dárek, Rád, mám rád,To musím zvládnout sám, Ave Maria, Říkej mi táto…Bývá označován za největšího melodika české pop-music. Jeho songy mají stále v repertoáru například Karel Gott, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Jitka Zelenková, Petra Janů, Marie Rottrová, Věra Špinarová, Jakub Smolík.

Začínal v Havířově jako vedoucí prodejny gramofonových desek. Jeho písničky začali postupně zpívat všichni známí zpěváci té doby. V osmdesátých letech přesídlil do Prahy a začal se prosazovat i jako zpěvák.

Při příležitosti jeho významného životního jubilea vydává Popron Music pod názvem „70“ velkou kolekci jeho hitů. Na 3 CD a 1 DVD najdou posluchači jedinečnou hudební bilanci Jiřího Zmožka.

zmozek1Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Jiří Holub: Lenošení jsem dovedl k dokonalosti!

proste200Přinášíme rozhovor se spisovatelem na žánrovém pomezí - Jiřím Holubem.

...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (12)


Literatura

Vlast, či morfium, to je oč tu běží

morfiumObdivuhodně temný psychothriller z nacisty obléhaného Polska z pohledu morfiem zhýralého hlavního hrdiny Konstantina, jehož hlavním posláním je vlastenectví. Nebo se k tomu alespoň snaží neustále nutit a přesvědčovat sám sebe. Ono si ho vždy najde. Vždy, ...

Divadlo

Arnošt Goldflam připravuje pro Divadlo Rokoko vlastní adaptaci příběhů Karla Čapka

Vestkyne vrazdy a jasnovidci Arnost Goldflam200V Divadle Rokoko se blíží premiéra svérázné adaptace Čapkových povídek s názvem Věštkyně, vraždy a jasnovidci. Tu pro divadlo připravil a re...

Film

Začalo natáčení filmu Zlatý podraz režiséra Radima Špačka

film perexV Průmyslovém paláci v Praze padla ve středu 3. ledna 2018 první klapka natáčení celovečerního filmu Zlatý podraz. Režie se ujal zkušený režisér Radim Špaček, za kamerou je Vladimír Smutný.

...