Jiří Zmožek oslavuje zítra sedmdesáté narozeniny
Banner

Jiří Zmožek oslavuje zítra sedmdesáté narozeniny

Email Tisk

Jeden z nejúspěšnějších českých skladatelů Jiří Zmožek oslaví dne 21. 2. 2013 sedmdesáté narozeniny. Jako autor patří mezi největší hitmakery v historii naší hudby, na svém kontě má šlágry jako Zvonky štěstí, Biograf láska, Zřejmě letos nikde nejsou kytky, Už mi lásko není dvacet let, Nejhezčí dárek, Rád, mám rád,To musím zvládnout sám, Ave Maria, Říkej mi táto…Bývá označován za největšího melodika české pop-music. Jeho songy mají stále v repertoáru například Karel Gott, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Jitka Zelenková, Petra Janů, Marie Rottrová, Věra Špinarová, Jakub Smolík.

Začínal v Havířově jako vedoucí prodejny gramofonových desek. Jeho písničky začali postupně zpívat všichni známí zpěváci té doby. V osmdesátých letech přesídlil do Prahy a začal se prosazovat i jako zpěvák.

Při příležitosti jeho významného životního jubilea vydává Popron Music pod názvem „70“ velkou kolekci jeho hitů. Na 3 CD a 1 DVD najdou posluchači jedinečnou hudební bilanci Jiřího Zmožka.

zmozek1Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Hledáme do týmu...

PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat


Literatura

Prožijte Soumrak v říši slevových karet

soumrak 200Nedávno konečně spatřila světlo světa kniha Soumrak v říši slevových karet mladého autora Davida Hájka. Provázela ji neúspěšná kampaň na serveru Hithit.cz, ale také různé problémy s tiskárnou a podobně.  Přes tyto peripetie

Divadlo

Na podzim do divadla: Největší z pierotů

200divDivadla mají za sebou přípravy na další sezonu a díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Ojedinělou kombinaci činohry, šansonu a pantomimy nabídne říjnová premiéra Městského divadla Zlín Největší z pierotů.

...

Film

Co nám zanechal 17. festival francouzského filmu?

francouzsky film 200Do českých kin pronikají z Evropy i Ameriky zejména podřadné, na mentalitu stádních teenagerů zacílené horůrky, komiksovité historky o lidičkách s nadlidskými schopnostmi či přepracované verze původně počítačových her. A čest...