Slavné zpěvačky připomenou písně českých hitmakerů Karel Svoboda, Jiří Štaidl, Jaroslav Wykrent a Jiří Zmožek obdrží poctu od královen popu.

Slavné zpěvačky připomenou písně českých hitmakerů Karel Svoboda, Jiří Štaidl, Jaroslav Wykrent a Jiří Zmožek obdrží poctu od královen popu.

Email Tisk

Jedenáctý ročník hudební show Královny popu bude poctou českým hitmakerům a připomene tvorbu Karla Svobody, Jiřího Štaidla, Jaroslava Wykrenta a Jiřího Zmožka. Společně na jednom jevišti hity 60. – 90. let živě zazpívají Monika Absolonová, Monika Bagárová, Ilona Csáková, Petra Janů, Markéta Konvičková, Leona Machálková, Marie Rottrová, Hana Zagorová a Jitka Zelenková. V jedinečných aranžích a nezvyklých interpretacích zazní zlatý fond českého popu, nezapomenutelné písně, které si zpívají celé generace. Hvězdou sestavu doplní 11. června v Hudebním divadle Karlín hosté Gabriela Demeterová, Václav Noid Bárta, Jan Kříž, Josef Vojtek a taneční skupina Pop balet.

„Letošní ročník oslaví český pop a připomene legendární skladatele a textaře, jejichž písně zlidověly. Hity jako Jsi můj pán, Řeka lásky, Rybičko zlatá, přeju si nebo Lásko má, já stůňu znají nejméně dvě generace a zpěvačky na koncertu s láskou poděkují svým autorům,“ sdělil na dnešní tiskové konferenci producent a autor projektu Janis Sidovský.

Koncert se koná u příležitosti 70. narozenin Jaroslava Wykrenta a Jiřího Zmožka, kulatá jubilea by letos oslavili také Karel Svoboda (75) a Jiří Štaidl (70). Na legendární hitmakery z videoprojekcí zavzpomíná také Karel Gott.

kralovny popu

V programu zazní například tyto skladby:
Jaroslav Wykrent: Lásko, Večerem zhýčkaná, Řeka lásky, Ágnes
Jiří Zmožek: Rybičko zlatá, přeju si
Karel Svoboda: Jsi můj pán, Nechte zvony znít, Já se tiše odporoučím, Lady Carneval, Lásko má, já stůňu, S láskou má svět naději
Jiří Štaidl: Cesta rájem, Pátá, Ve stínu na pláži, Zloděj dobytkaSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Ozvěny ze Světa knihy/ 65. pole

Pole perex20. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2014 je sice již minulostí, ale protože zde zástupci redakce Kultury21 objevili spoustu novinek a skvělých knižních titulů a navíc se potkali s kolegy různých nak...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (17)


Literatura

Bear Grylls uvádí Extrémy naší planety

extremy nasi planety 200V březnu vydalo nakladatelství Pikola poučnou knihu britského dobrodruha Beara Gryllse Extrémy naší planety. Podíváme se pod pokličku těch nej- věcí, zvířat, přírodních úkazů a dalších podivuhodností po celém širém světě...

Divadlo

Cirk La Putyka, Spitfire Company či VerTeDance rozehrají piazzettu Národního divadla

Praha zije perexMultižánrový festival Praha Žije Hudbou představí od čtvrtka 7. do soboty 9. června 2018 celkem 200 umělců na pěti hudebních scénách a více než 40 buskerpointech. Výrazně se letos rozšíří i divadelní program, který bude mít svou samost...

Film

Vorel představuje první ukázky z Instalatéra. Jakub Kohák poprvé v hlavní filmové roli


instalater 200Tomáš Vorel dokončuje film Instalatér z Tuchlovic s Holubovou a Kohákem v hlavních rolích, která bude mít premiéru 6. října 2016.

...