Slavné zpěvačky připomenou písně českých hitmakerů Karel Svoboda, Jiří Štaidl, Jaroslav Wykrent a Jiří Zmožek obdrží poctu od královen popu.
Banner

Slavné zpěvačky připomenou písně českých hitmakerů Karel Svoboda, Jiří Štaidl, Jaroslav Wykrent a Jiří Zmožek obdrží poctu od královen popu.

Email Tisk

Jedenáctý ročník hudební show Královny popu bude poctou českým hitmakerům a připomene tvorbu Karla Svobody, Jiřího Štaidla, Jaroslava Wykrenta a Jiřího Zmožka. Společně na jednom jevišti hity 60. – 90. let živě zazpívají Monika Absolonová, Monika Bagárová, Ilona Csáková, Petra Janů, Markéta Konvičková, Leona Machálková, Marie Rottrová, Hana Zagorová a Jitka Zelenková. V jedinečných aranžích a nezvyklých interpretacích zazní zlatý fond českého popu, nezapomenutelné písně, které si zpívají celé generace. Hvězdou sestavu doplní 11. června v Hudebním divadle Karlín hosté Gabriela Demeterová, Václav Noid Bárta, Jan Kříž, Josef Vojtek a taneční skupina Pop balet.

„Letošní ročník oslaví český pop a připomene legendární skladatele a textaře, jejichž písně zlidověly. Hity jako Jsi můj pán, Řeka lásky, Rybičko zlatá, přeju si nebo Lásko má, já stůňu znají nejméně dvě generace a zpěvačky na koncertu s láskou poděkují svým autorům,“ sdělil na dnešní tiskové konferenci producent a autor projektu Janis Sidovský.

Koncert se koná u příležitosti 70. narozenin Jaroslava Wykrenta a Jiřího Zmožka, kulatá jubilea by letos oslavili také Karel Svoboda (75) a Jiří Štaidl (70). Na legendární hitmakery z videoprojekcí zavzpomíná také Karel Gott.

kralovny popu

V programu zazní například tyto skladby:
Jaroslav Wykrent: Lásko, Večerem zhýčkaná, Řeka lásky, Ágnes
Jiří Zmožek: Rybičko zlatá, přeju si
Karel Svoboda: Jsi můj pán, Nechte zvony znít, Já se tiše odporoučím, Lady Carneval, Lásko má, já stůňu, S láskou má svět naději
Jiří Štaidl: Cesta rájem, Pátá, Ve stínu na pláži, Zloděj dobytkaSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (4)


Literatura

Další Simpsonovské taškařice

simpsonovi komiksovy ulet 200Pětičlenná rodina, všichni vypadají, jako by měli žloutenku, otec je považován ve městě za největšího tupce a ožralu, hned po Barneym, jeho žena má nepřirozeně dlouhý modrý účes, starší d...

Divadlo

Simona Stašová a Michal Dlouhý se představí v komedii Vím, že víš, že vím…

Vim ze vis 200Simona Stašová a Michal Dlouhý se představí v hlavních rolích italské komedie o lásce s hořkou příchutí Vím, že víš, že vím…, kterou právě zkoušejí v Divadle ABC.

 

...

Film

Japonský režisér Kaneto Šindó slaví rovnou stovku

altNenalezneme na světě mnoho režisérů, kteří by i ve stu letech stále natáčeli. Kromě čilého Portugalce Manoela de Oliveiry, jenž navzdory 104 rokům má rozpracovány hned dva projekty, je to světoznámý japonský filmař Kaneto Šindó - v jap...