Vlastimil Vondruška pokřtí svojí novou knihu Msta písecké panny v gotickém sále píseckého hradu ve středu 19. června v 16:00. Na místě můžete být i Vy!
Banner

Vlastimil Vondruška pokřtí svojí novou knihu Msta písecké panny v gotickém sále píseckého hradu ve středu 19. června v 16:00. Na místě můžete být i Vy!

Email Tisk

Slavnostní křest nového historického románu Vlastimila Vondrušky "Msta písecké panny" se bude konat ve středu 19. června od 16:00 ve velkém gotickém sále píseckého hradu (Prácheňské muzeum) za hudebního doprovodu stylové skupiny Ludus musicus.

V současnosti nejčtenější autor v České republiky přiveze první výtisky knihy do Písku, kde se odehrává její příběh, včetně místa křtu – v sále hradu.

Kmotrou knize "Msta písecké panny" bude Marie Retková. Vlastimil Vondruška všem přítomným představí okolnosti vzniku románu. Kniha "Msta písecké panny" bude dostupná na místě a všem zájemcům ji spisovatel osobně podepíše.

Srdečně vás zveme na výjimečný křest knihy "Msta písecké panny" a setkání s autorem Vlastimilem Vondruškou ve středu 19. června od 16:00 ve velkém gotickém sále píseckého hradu.

vondruska Msta pisecke panny

A o čem kniha vypráví? Poutavý příběh nás zavede na dvůr českého krále Přemysla II. Otakara, kam přijíždí Oldřich z Chlumu v doprovodu svých pomocníků. Má se zde konat zasedání zemského soudu. Hned první noc, kdy dvůr do královského hradu v Písku dorazí, je zavražděn zemský sudí Benedikt. Český král zuří, protože zločin považuje za útok na svůj majestát. Proto pověří vyšetřováním Oldřicha z Chlumu a ten velice záhy odhalí pachatele a nechá ho zavřít. Váhá ovšem, jaký rozsudek králi navrhnout, protože rozumí důvodu, proč k vraždě došlo. Než se ale rozhodne, je stejným způsobem zavražděn další velmož a záhy další. Teprve teď začne být pátrání zamotané, a jak se záhy ukáže, i velice nebezpečné. Oldřichovi z Chlumu půjde opravdu o život, neboť ve hře je mnohem víc, než se na první pohled zdálo.

Vlastimilu Vondruškovi v polovině května vyšel třetí díl historické fresky Přemyslovská epopej III – Král rytíř Přemysl II. Otakar, který se během pouhých sedmi dní stal nejprodávanější knihou v České republice. Sám autor je nejvíce půjčovaným současným českým autorem ve všech knihovnách u nás.

Knihy Vlastimila Vondrušky vycházejí u nakladatelství MOBA.Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Jirka Urban: „Hrajeme třicet let! To je ta nejlepší věc, která se nám mohla přihodit!“

arakain jiri urban 200Přinášíme vám rozhovor s kytaristou skupiny Arakain Jirkou Urbanem, který zde ukázal jeho úžasný vztah k Arakainu a poodtjajnil plány do budoucnosti.

...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Co nového ve slovenském filmu
ImageVe srovnání se Slovenskem máme ve vydání filmové literatury co dohánět. Tak třeba bratislavské vydavatelství Drewo a srd nabízí v knižní edici časopisu Vlna - Filmodrom hned dvě teoretizující publik...

Divadlo

O myších a lidech: strhující nadčasový příběh plný emocí

O mysich a lidech200Silný lidský příběh O myších a lidech studují v těchto dnech zlínští divadelníci pod režijní taktovkou Ivo Krobota. Precizně vystavěná klasika Johna Steinbecka má podle něj co ř...

Film

Filmový festival inakosti v pěti městech už v březnu
ImageFilmový festival inakosti nabídne v březnu filmy o homosexuální menšině v pěti slovenských městech. Přehlídka startuje 1. března v Žilině, Bytči a Trenčíně. Opomenuta nezůstane ani slovenská metropole, kdy festival mohou diváci na...