Spanilé Vespy míří na střechu OC Šestka, aneb Praha motocyklová se vrátí zpátky ke kořenům
Banner

Spanilé Vespy míří na střechu OC Šestka, aneb Praha motocyklová se vrátí zpátky ke kořenům

Email Tisk

Vespa jako filmová hvězda, Vespa jako módní doplněk, Vespa jako dopravní prostředek hollywoodských star… Legendární značka skútrů má mnoho podob a i to je dost možná důvod, proč spojuje tolik lidí a vzbuzuje vášně… Ostatně, má to v krvi. Pro mnohé bude překvapivým zjištěním, že vzdáleným příbuzným této italské krásky je letadlo. V továrně, kde se Vespy začaly vyrábět, totiž firma Piaggio původně vyráběla právě letadla. I to je důvod, proč během letošního již 3. ročníku legendárního srazu motocyklů Vespa, zamíří jeho účastníci v rámci spanilé jízdy Prahou i na střechu Obchodního centra Šestka, kde probíhá akce Na letadla zblízka. Šestka tak v pátek 26. července od 16:00 do 18:00 nabídne svým návštěvníkům pohled nejen na letadla, ale i několik desítek těchto ladných italských strojů.

Již tradiční sraz Prago Vespa pořádá, stejně jako v minulých letech, Vespa Club Czech Republic a Šestka je právem hrdá na to, že se alespoň na chvíli stane součástí této akce. Nejen proto, že obliba motocyklů značky Vespa rok od roku stoupá a úměrně k tomu i množství členů českého Vespa clubu. „Členů máme letos bezmála osmdesát, předloni to byla padesátka. Počet každoročně mírně roste. Na facebooku je sdruženo přes 300 příznivců klubu a další stovka je s klubem v kontaktu mimo sociální sítě,“ potvrzuje prezident a zakladatel Vespa Clubu Czech Republic Vítězslav Křížek. Přijďte se tedy podívat na Šestku na skutečně mimořádný motoristický zážitek. Více informací na www.ocsestka.cz

Historie Vespy je zajímavá, mnohdy úsměvná, její současnost možná ještě zajímavější. Původně ve firmě Piaggio měl vzniknout lehký motorový skútr pro rychlý přesun parašutistů z místa seskoku. A tak vzniklo Piaggio MP5 přezdívané Peperino, což je italské označení Kačera Donalda. V roce 1946 byla zkonstruována první Vespa, která již měla s Peperinem pramálo společného. Když byl tento stroj s označením MP6 představen vedení společnosti, Enrico Piaggio si skútr prohlédl a prohlásil: „Sembra una vespa“ („Vypadá jako vosa“), a tak se zrodila první legendární a dodnes populární Vespa!

Vespa klub

Očekává se, že letos na motosraz Prago Vespa dorazí na 150 účastníků z Čech, Moravy, Slovenska, Německa, Rakouska a samozřejmě také Itálie. A to už je tedy pěkný mezinárodní vosí roj… Mezi účastníky by neměl chybět ani herec David Matásek, který je jedním z prvních členů českého Vespa clubu a je jeho neoficiální tváří. Jaké další VIPky budou k vidění během spanilé jízdy Prahou, je tajemstvím. „Vespa přitahuje zejména lidi svobodných povolání, jako jsou právě herci, fotografové, žurnalisté, kreativci v reklamě a PR, moderátoři, "ajťáci" a podobně. V klubu jsou ale samozřejmě i lidé s běžnými profesemi,“ láká tajemně Vítězslav Křížek, který dodává, že sraz „vespařů“ bude 26. července na Džbáně a jízda směrem k Šestce protne centrum Dejvic.

obvyklé architektonické pojetí obchodního centra se zelenými zatravněnými stěnami a originálním střešním parkovištěm umožnilo zakomponování do okolní krajiny a podtrhlo ekologický ráz projektu. Interiéry obchodního centra jsou vybaveny celou řadou designových prvků. Obchodní centrum Šestka z dílny studia dum architekti získalo třetí místo v architektonické soutěži Grand Prix architektů v kategorii novostavba roku 2007.Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (3)


Literatura

Temná Raven poznává tajemství Florencie

TemnaRaven perexNakladatelství XYZ přináší všem čtenářkám, které si oblíbily romanticko-erotickou Gabrielovu trilogii kanadského spisovatele Sylvaina Reynarda, novou trilogii nazvanou Raven, jejíž první díl se jmenuje ...

Divadlo

Pavilon

pavilon200Divadlo DISK uvede 16. prosince 2016 světovou premiéru autorské inscenace PAVILON. Na jejím vzniku se podílejí studenti DAMU ze 4. ročníku katedry alternativního a loutkového divadla.

...

Film

Trans: Uvnitř mysli. Mimo zákon.

trans plakat 200„Šílený thriller“, tak charakterizuje svůj nejnovější počin oscarový britský režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, 127 hodin), který tentokrát vyzval ke spolupráci scenáristu Johna Hodge, s nímž v mi...