Spanilé Vespy míří na střechu OC Šestka, aneb Praha motocyklová se vrátí zpátky ke kořenům

Spanilé Vespy míří na střechu OC Šestka, aneb Praha motocyklová se vrátí zpátky ke kořenům

Email Tisk

Vespa jako filmová hvězda, Vespa jako módní doplněk, Vespa jako dopravní prostředek hollywoodských star… Legendární značka skútrů má mnoho podob a i to je dost možná důvod, proč spojuje tolik lidí a vzbuzuje vášně… Ostatně, má to v krvi. Pro mnohé bude překvapivým zjištěním, že vzdáleným příbuzným této italské krásky je letadlo. V továrně, kde se Vespy začaly vyrábět, totiž firma Piaggio původně vyráběla právě letadla. I to je důvod, proč během letošního již 3. ročníku legendárního srazu motocyklů Vespa, zamíří jeho účastníci v rámci spanilé jízdy Prahou i na střechu Obchodního centra Šestka, kde probíhá akce Na letadla zblízka. Šestka tak v pátek 26. července od 16:00 do 18:00 nabídne svým návštěvníkům pohled nejen na letadla, ale i několik desítek těchto ladných italských strojů.

Již tradiční sraz Prago Vespa pořádá, stejně jako v minulých letech, Vespa Club Czech Republic a Šestka je právem hrdá na to, že se alespoň na chvíli stane součástí této akce. Nejen proto, že obliba motocyklů značky Vespa rok od roku stoupá a úměrně k tomu i množství členů českého Vespa clubu. „Členů máme letos bezmála osmdesát, předloni to byla padesátka. Počet každoročně mírně roste. Na facebooku je sdruženo přes 300 příznivců klubu a další stovka je s klubem v kontaktu mimo sociální sítě,“ potvrzuje prezident a zakladatel Vespa Clubu Czech Republic Vítězslav Křížek. Přijďte se tedy podívat na Šestku na skutečně mimořádný motoristický zážitek. Více informací na www.ocsestka.cz

Historie Vespy je zajímavá, mnohdy úsměvná, její současnost možná ještě zajímavější. Původně ve firmě Piaggio měl vzniknout lehký motorový skútr pro rychlý přesun parašutistů z místa seskoku. A tak vzniklo Piaggio MP5 přezdívané Peperino, což je italské označení Kačera Donalda. V roce 1946 byla zkonstruována první Vespa, která již měla s Peperinem pramálo společného. Když byl tento stroj s označením MP6 představen vedení společnosti, Enrico Piaggio si skútr prohlédl a prohlásil: „Sembra una vespa“ („Vypadá jako vosa“), a tak se zrodila první legendární a dodnes populární Vespa!

Vespa klub

Očekává se, že letos na motosraz Prago Vespa dorazí na 150 účastníků z Čech, Moravy, Slovenska, Německa, Rakouska a samozřejmě také Itálie. A to už je tedy pěkný mezinárodní vosí roj… Mezi účastníky by neměl chybět ani herec David Matásek, který je jedním z prvních členů českého Vespa clubu a je jeho neoficiální tváří. Jaké další VIPky budou k vidění během spanilé jízdy Prahou, je tajemstvím. „Vespa přitahuje zejména lidi svobodných povolání, jako jsou právě herci, fotografové, žurnalisté, kreativci v reklamě a PR, moderátoři, "ajťáci" a podobně. V klubu jsou ale samozřejmě i lidé s běžnými profesemi,“ láká tajemně Vítězslav Křížek, který dodává, že sraz „vespařů“ bude 26. července na Džbáně a jízda směrem k Šestce protne centrum Dejvic.

obvyklé architektonické pojetí obchodního centra se zelenými zatravněnými stěnami a originálním střešním parkovištěm umožnilo zakomponování do okolní krajiny a podtrhlo ekologický ráz projektu. Interiéry obchodního centra jsou vybaveny celou řadou designových prvků. Obchodní centrum Šestka z dílny studia dum architekti získalo třetí místo v architektonické soutěži Grand Prix architektů v kategorii novostavba roku 2007.Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

1st Choice: „Budeme hrát na tisíc dvě stě procent a navíc před domácím publikem!“

1st choice 200Těsně před festivalem Sunday Music Jam vám přinášíme rozhovor s bubeníkem kapely 1stChoice Janem Martinkem. V kapele se udály různé změny a frčí směle dál, tak si přečtěte, jak jim to jde a zajděte se podívat – 30. srpna do areálu Tiskárny n...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (25)


Literatura

Klejinčino tajemství

 

Klejinka 200Klejinka. Krásná, tajuplná vila z počátku 20. století, projektována slavným Aloisem Fousem jako jeho prvotina, pro zámožnou rodinu továrníka Kleina. Po něm je i vila pojmenována.

...

Divadlo

Prosincové pražské divadelní události

divadelni tipyAneb přehled toho, co byste si rozhodně neměli nechat ujít, co zaujalo redakci K21 a kam se vypravit zahnat předvánoční stres. Tipy na premiéry i zajímavé akce týkající se divadelního světa. Necháte se nalákat?

...

Film

Souboj pohlaví

souboj perexOn se jen tak vsadil, ona změnila historii. Existují na světě rozdílnější bytosti, než je muž a žena? Jejich věčný souboj svedou v nové komedii „Souboj pohlaví“ oscarová Emma Stone jako silná žena a feministka a Steve Care...