Na lyžařském svahu vznikla sportovní školka

Na lyžařském svahu vznikla sportovní školka

Email Tisk

Přímo na lyžařském svahu sídlí od září nová mateřská škola Svah Zlín. Výuka ve školce probíhá pomocí Montessori pedagogiky a je zaměřená na sport a angličtinu. Jako jedna z mála soukromých školek se může pochlubit i akreditací ministerstva školství.

Otevření mateřské školy Montessori předcházelo martýrium plnění přísných akreditačních podmínek. Zřizovatelé školy totiž kladou velký důraz na kvalitu poskytovaného zázemí a pedagogického vzdělávání, a z tohoto důvodu usilovali o získání statutu Mateřská škola, který schvaluje ministerstvo školství.

„Zvolili jsme pro nás složitější, ale jsme přesvědčené, že pro děti kvalitnější způsob zajištění předškolního vzdělávání. Jako akreditovaná mateřská škola musíme například splňovat přísné hygienické normy, ať už jde o rozměr prostoru v šatně nebo na zahradě na jedno dítě, přísné podmínky pro výdej jídla, ale třeba i intenzitu osvětlení. Všechny naše učitelky musí mít vysokoškolské vzdělání.a podmínky, úroveň a výsledky vzdělávání dětí bude monitorovat Česká školní inspekce,“ jmenuje základní kritéria pro akreditaci zakladatelka školy Petra Dolníková.

Mateřská škola Svah Zlín otevřela dvě Montessori třídy pro děti od 3 do 7 let. Maximální počet dětí v jedné třídě je 15 dětí. Jedna z Montessori tříd je dvojjazyčná, ve které vyučuje anglicky mluvící učitelka, která na děti mluví po celý den pouze anglicky. Kromě jazykového vzdělávání tvoří další pilíř činnosti také sport. Škola má v plánu zajistit předškolákům bohaté sportovní vyžití a průpravu pro různá sportovní odvětví.

„Sídlíme v malebném klidném prostředí, obklopeném krásnou přírodou, která bude cílem našich častých vycházek. Díky skvělé poloze budou naše sportovní aktivity zaměřeny na lyžování, snowboarding, bruslení nebo plavání. V příštím roce se na svahu otevře dětské golfové hřiště , které plánujeme s dětmi využívat,“ říká Petra Dolníková.

Kromě klasické docházky dětí za předškolním vzděláváním nabízí Mateřská škola Svah Zín také Miniškolku Montessori. Ta je určena pro děti od 2 let s možností docházky 1 - 5x týdně. Novinkou je hlídání dětí, kterou ocení hlavně rodiče malých dětí, kteří si chtějí sami zalyžovat.

montessori

Kroužky a služby Mateřské školy (nejen pro děti a rodiče navštěvující naši školku)
• Angličtina - pod vedením rodilého mluvčího
• Španělština - pro děti, dospělé
• Němčina - pro děti, dospělé
• Montessori Dílničky pro rodiče a děti 3 - 5 let
• Montessori s nejmenšími pro rodiče a děti od 0 - 2 let
• Lali joga
• Lyžařská škola
• Golfová škola
• Baby masáže
• Rehabilitace a fyzioterapie - Vojtova a Mojžíšové metoda (pro děti a dospělé)

Více info:
stranky školky Montessori na faceboku: https://www.facebook.com/pages/Montessori-školka-Zlín/ 247255285288400?fref=ts
webove stranky Montessori školky - http://www.montessorizlin.cz/


 
Banner

Rozhovor

Recyklované pohádky naučí novou generaci recyklaci

200 rozDo Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět je zapojeno téměř 3100 škol z celé České republiky, které vedou své svěřence k šetrnějšímu přístupu k okolí. Jedním z jejich projektů jsou Recyklované pohádky, které nám podrobně představila ředitelka paní Ilona Johno...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Tady všude byl Ladislav Smoljak. Divadelní legenda očima přátel a rodiny

tady vsude byl smoljak 200Snad není mezi námi barbara, který by neznal českou legendu Járu Cimrmana. Kdo by nikdy Žižkovské divadlo J. Cimrmana nenavštívil. A právě o jednom z tvůrců této postavy a poetiky sa...

Divadlo

Program NoD září 2016

nod program 2005/9 Tvůrčí skupina Díra na trhu: Plešatá zpěvačka (Ionesco, Jánová, Valerián) 20:00/Po
TEATRO | NoD Beginners Díra Na Trhu uvádí - Plešatá zpěvačka 2015 (Ionesco, Jánová, Valerián): Ionescova Plešatá zpěvačka v nekomp...

Film

Hvězdná pěchota

Pechota 200Sci-fi akční thriller Hvězdná pěchota (1997) je film o nepříliš vzdálené budoucnosti. Na planetě Zemi panuje jakýsi Federální režim a má problém s mimozemskými brouky. Co vypadá jako tradiční americká slátanina, je ve skutečnosti ...