Galerie hlavního města Prahy pořádá v paláci Tvořivé dialogy s uměním: „Po stopách baroka, rokoka a gotiky“
Banner

Galerie hlavního města Prahy pořádá v paláci Tvořivé dialogy s uměním: „Po stopách baroka, rokoka a gotiky“

Email Tisk

200galeGalerie hlavního města Prahy (GHMP) zve na sobotní (21. 9.) výtvarný workshop k nově otevřené prohlídkové trase v Colloredo–Mansfeldském paláci, který se uskuteční od 13.00 do 18.00. Tyto workshopy jsou určeny nejen rodinám s dětmi, ale i individuálním návštěvníkům všech věkových kategorií. Probíhají postupně v různých objektech galerie a snaží se být přitom co nejvíce formálně i obsahově provázány s konkrétní výstavou či expozicí. V případě tohoto konkrétního workshopu je bezprostřední výtvarná reakce na prohlídkovou trasu, která má za úkol návštěvníkům zprostředkovat pohled na stavební a kulturní historii paláce. V jeho útrobách se nachází kupříkladu barokní taneční sál s téměř neznámou freskou od figuralisty Pietra Scotttiho a malířem iluzivních architektur Giovanniho Battisty Zaista s námětem shromáždění olympijských bohů.

 

Účastníci workshopů mají možnost seznámit se s tradičními i netradičním technikami z oblasti kresby, malby, fotografie, prostorové tvorby, intermediální, akční i konceptuální tvorby atd. Výhodou pro všechny zájemce je doba jejich konání, tzn. o víkendu. Čas příchodu a odchodu je ve vymezeném čase individuální. Výtvarný materiál je zajištěn ze strany GHMP.

gale

Prohlídková trasa ohromuje architektonicky i kulturně
Tým odborníků dlouhodobě pracoval na vybudování prohlídkové trasy, která návštěvníkům zprostředkovává stavební a kulturní historii Colloredo-Mansfeldského paláce a zasvěceně provází sály v reprezentativních prostorách piano nobile včetně ohromujícího a téměř neznámého barokního tanečního sálu s freskou od Pietra Scottiho a Giovanniho Battisty Zaista. Na straně druhé bude ve 3. patře paláce dobudován výstavní prostor pro krátkodobé prezentace současného umění.

Převzetí Colloredo-Mansfeldského paláce do správy GHMP
Správou galerie se otevřela nová etapa jeho rehabilitace, která by měla vést nejen k důstojné obnově této mimořádně významné památky, ale také k podstatnému rozšíření nabídky galerie pro veřejnost. Po koncepčně problematických rozhodnutích minulého vedení Galerie hlavního města Prahy a problematické dramaturgii výstavní činnosti v předchozích letech bude letos objekt zpřístupněn veřejnosti takovým způsobem, který má v obrysech načrtnout budoucí podobu jeho využívání. Výstavy v prostorách Colloredo–Mansfeldského paláce by se měly stát novým centrem jedné z nejvýznamnějších pražských galerií. „Naše činnost se tak tímto krokem začíná koncentrovat k místu, které by mělo být v budoucnu strategickým bodem existence GHMP,“ řekla již dříve ředitelka GHMP Magdalena Juříková.Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 38

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

David Mitchie: Kouzelník z Lhasy

Kouzelnik 200Jestli očekáváte jenom příběh tibetských mnichů, protkaný moudrostí buddhismu, vzletný a vznešený, tak budete možná zklamáni. Autor přidal do svého příběhu ještě jakýsi „nádech limonády z hollywoodu“. Kvalitní text se snoubí s tím, u kterého si...

Divadlo

ZLOMVAZ 2012
ImageLetošní festival DAMU - ZLOMVAZ se uskuteční od 8. do 12. května. 19. ročník tradičního divadelního festivalu je pořádaný pro studenty a pedagogy uměleckých škol z České republiky, Slovenské republiky a Polska. Jedná se o ...

Film

Vize do budoucna: Kolik dimenzí mohou filmy nabídnout?

5dcinema 200Filmový divák je stále náročnější. Tradiční sledování filmu se zvukem, které známe bezmála 90 let, již nestačí. Ke klasickým 2D projekcím se tak brzy přidala třetí dimenze. První pokusy o promítání 3D filmů jso...