Galerie hlavního města Prahy pořádá v paláci Tvořivé dialogy s uměním: „Po stopách baroka, rokoka a gotiky“

Galerie hlavního města Prahy pořádá v paláci Tvořivé dialogy s uměním: „Po stopách baroka, rokoka a gotiky“

Email Tisk

200galeGalerie hlavního města Prahy (GHMP) zve na sobotní (21. 9.) výtvarný workshop k nově otevřené prohlídkové trase v Colloredo–Mansfeldském paláci, který se uskuteční od 13.00 do 18.00. Tyto workshopy jsou určeny nejen rodinám s dětmi, ale i individuálním návštěvníkům všech věkových kategorií. Probíhají postupně v různých objektech galerie a snaží se být přitom co nejvíce formálně i obsahově provázány s konkrétní výstavou či expozicí. V případě tohoto konkrétního workshopu je bezprostřední výtvarná reakce na prohlídkovou trasu, která má za úkol návštěvníkům zprostředkovat pohled na stavební a kulturní historii paláce. V jeho útrobách se nachází kupříkladu barokní taneční sál s téměř neznámou freskou od figuralisty Pietra Scotttiho a malířem iluzivních architektur Giovanniho Battisty Zaista s námětem shromáždění olympijských bohů.

 

Účastníci workshopů mají možnost seznámit se s tradičními i netradičním technikami z oblasti kresby, malby, fotografie, prostorové tvorby, intermediální, akční i konceptuální tvorby atd. Výhodou pro všechny zájemce je doba jejich konání, tzn. o víkendu. Čas příchodu a odchodu je ve vymezeném čase individuální. Výtvarný materiál je zajištěn ze strany GHMP.

gale

Prohlídková trasa ohromuje architektonicky i kulturně
Tým odborníků dlouhodobě pracoval na vybudování prohlídkové trasy, která návštěvníkům zprostředkovává stavební a kulturní historii Colloredo-Mansfeldského paláce a zasvěceně provází sály v reprezentativních prostorách piano nobile včetně ohromujícího a téměř neznámého barokního tanečního sálu s freskou od Pietra Scottiho a Giovanniho Battisty Zaista. Na straně druhé bude ve 3. patře paláce dobudován výstavní prostor pro krátkodobé prezentace současného umění.

Převzetí Colloredo-Mansfeldského paláce do správy GHMP
Správou galerie se otevřela nová etapa jeho rehabilitace, která by měla vést nejen k důstojné obnově této mimořádně významné památky, ale také k podstatnému rozšíření nabídky galerie pro veřejnost. Po koncepčně problematických rozhodnutích minulého vedení Galerie hlavního města Prahy a problematické dramaturgii výstavní činnosti v předchozích letech bude letos objekt zpřístupněn veřejnosti takovým způsobem, který má v obrysech načrtnout budoucí podobu jeho využívání. Výstavy v prostorách Colloredo–Mansfeldského paláce by se měly stát novým centrem jedné z nejvýznamnějších pražských galerií. „Naše činnost se tak tímto krokem začíná koncentrovat k místu, které by mělo být v budoucnu strategickým bodem existence GHMP,“ řekla již dříve ředitelka GHMP Magdalena Juříková.Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Banner

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Pohádky po telefonu

pohadky po telefonuDílko, které je s to přetnout věčnou mantru velice zaměstnaných rodičů o trvalém nedostatku času, například k tomu, aby si ho našli pro své ratolesti a sešli se s nimi nad večerní pohádkou. Rodiče, kterým na dětech a jejich vzt...

Divadlo

GEISSLERS HOFCOMOEDIANTEN BUDOU UŽ POPÁTÉ KOČOVAT V LÉTĚ PO ČECHÁCH I MORAVĚ

GEISLERS perexLetos Geisslers Hofcomoedianten pořádají už pátý ročník Festivalu zámeckých a klášterních divadel. Toto léto je můžete vidět v Jihomoravském, Královéhradeckém, Olomouckém a Zlínském kraji.

Film

Argo – filmový podfuk o skutečné misi aneb když jsou Američáně stále nepoučitelní?!

argo ben affleckV těchto předvánočních dnech přichází do českých kin filmový thriller se záhadným názvem ´Argo´, který byl natočen na základě odtajněné pravdivé události, kterou si mnozí z nás možná ještě pamatujeme. V době, kdy vrcho...