Galerie hlavního města Prahy pořádá v paláci Tvořivé dialogy s uměním: „Po stopách baroka, rokoka a gotiky“

Email Tisk

200galeGalerie hlavního města Prahy (GHMP) zve na sobotní (21. 9.) výtvarný workshop k nově otevřené prohlídkové trase v Colloredo–Mansfeldském paláci, který se uskuteční od 13.00 do 18.00. Tyto workshopy jsou určeny nejen rodinám s dětmi, ale i individuálním návštěvníkům všech věkových kategorií. Probíhají postupně v různých objektech galerie a snaží se být přitom co nejvíce formálně i obsahově provázány s konkrétní výstavou či expozicí. V případě tohoto konkrétního workshopu je bezprostřední výtvarná reakce na prohlídkovou trasu, která má za úkol návštěvníkům zprostředkovat pohled na stavební a kulturní historii paláce. V jeho útrobách se nachází kupříkladu barokní taneční sál s téměř neznámou freskou od figuralisty Pietra Scotttiho a malířem iluzivních architektur Giovanniho Battisty Zaista s námětem shromáždění olympijských bohů.

 

Účastníci workshopů mají možnost seznámit se s tradičními i netradičním technikami z oblasti kresby, malby, fotografie, prostorové tvorby, intermediální, akční i konceptuální tvorby atd. Výhodou pro všechny zájemce je doba jejich konání, tzn. o víkendu. Čas příchodu a odchodu je ve vymezeném čase individuální. Výtvarný materiál je zajištěn ze strany GHMP.

gale

Prohlídková trasa ohromuje architektonicky i kulturně
Tým odborníků dlouhodobě pracoval na vybudování prohlídkové trasy, která návštěvníkům zprostředkovává stavební a kulturní historii Colloredo-Mansfeldského paláce a zasvěceně provází sály v reprezentativních prostorách piano nobile včetně ohromujícího a téměř neznámého barokního tanečního sálu s freskou od Pietra Scottiho a Giovanniho Battisty Zaista. Na straně druhé bude ve 3. patře paláce dobudován výstavní prostor pro krátkodobé prezentace současného umění.

Převzetí Colloredo-Mansfeldského paláce do správy GHMP
Správou galerie se otevřela nová etapa jeho rehabilitace, která by měla vést nejen k důstojné obnově této mimořádně významné památky, ale také k podstatnému rozšíření nabídky galerie pro veřejnost. Po koncepčně problematických rozhodnutích minulého vedení Galerie hlavního města Prahy a problematické dramaturgii výstavní činnosti v předchozích letech bude letos objekt zpřístupněn veřejnosti takovým způsobem, který má v obrysech načrtnout budoucí podobu jeho využívání. Výstavy v prostorách Colloredo–Mansfeldského paláce by se měly stát novým centrem jedné z nejvýznamnějších pražských galerií. „Naše činnost se tak tímto krokem začíná koncentrovat k místu, které by mělo být v budoucnu strategickým bodem existence GHMP,“ řekla již dříve ředitelka GHMP Magdalena Juříková.Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Banner

Přihlášení

K21 se představuje

IRENA AMBROŽOVÁ


redaktorka ve věku kolem třiceti let :-)

    Pochází z Prahy, kde strávila celý svůj život, kromě půlročního studia v Litvě a několika měsíčního toulání se Asií.

    Vystudovala Provoz a řízení letecké dopravy na ČVUT a Enviromental Engineering na ČZU. Pracuje jako dispečer v letecké dopravě.

    Pro K21 píše od léta 2014, před tím pracovala jako redaktorka a korektorka pro Studentpoint.cz, též přispívala do Informuji.cz, Info-Koktejl, CityBee a dalších. Na K21 má ráda příjemnou atmosféru podobně naladěných lidí  a možnost se dostat k zajímavým knižním a filmovým titulům.

    Mezi koníčky Ireny patří: literatura, letectví, cestování, tvůrčí psaní (je spoluautorkou dvou almanachů Odemykání), sport (zejména běh – členka běžeckého oddílu SK Svěrák, aktivně se účastní běžeckých závodů všech délek  a profilů, od krátkých krosů až po silniční maratony), běhá i Spartan race, ráda trávím čas v horách a nepohrdne dobrým pivem a vínem.

    A Ireny motto? „Daleká ať cesta má! Marné volání“

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 26

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Sbohem, cizinko aneb román o vztazích s detektivní zápletkou

sbohem cizinko daniela kovarova"Neporovnávej svůj život s jinými. Nemáš potuchy, čím museli projít.“
Regina Brett

...

Divadlo

Cube: hudba, obraz a pohyb v kostce. Laterna magika přichází s novým projektem

laterna magica 200Laterna magika připravuje novou inscenaci, která vychází z programové řady LaternaLAB – laboratoře určené k výzkumu možností, jaké Laterna magika jako druh divadla nabízí. Tvůrci tak dostávají prostor vyzkoušet nové postupy i kombina...

Film

Prožijte poslední dva roky života s Dianou, princeznou z Walesu

200 DianaJádrem filmu je přeměna Diany z lehce deprimované a osamělé ženy na někoho, kdo ve svém osobním životě našel naplnění, které se později promítlo i do jejího profesního života. V tomto příběhu je ještě další, příběh lásky mezi Dianou a Khanem.