Galerie hlavního města Prahy pořádá v paláci Tvořivé dialogy s uměním: „Po stopách baroka, rokoka a gotiky“
Banner

Galerie hlavního města Prahy pořádá v paláci Tvořivé dialogy s uměním: „Po stopách baroka, rokoka a gotiky“

Email Tisk

200galeGalerie hlavního města Prahy (GHMP) zve na sobotní (21. 9.) výtvarný workshop k nově otevřené prohlídkové trase v Colloredo–Mansfeldském paláci, který se uskuteční od 13.00 do 18.00. Tyto workshopy jsou určeny nejen rodinám s dětmi, ale i individuálním návštěvníkům všech věkových kategorií. Probíhají postupně v různých objektech galerie a snaží se být přitom co nejvíce formálně i obsahově provázány s konkrétní výstavou či expozicí. V případě tohoto konkrétního workshopu je bezprostřední výtvarná reakce na prohlídkovou trasu, která má za úkol návštěvníkům zprostředkovat pohled na stavební a kulturní historii paláce. V jeho útrobách se nachází kupříkladu barokní taneční sál s téměř neznámou freskou od figuralisty Pietra Scotttiho a malířem iluzivních architektur Giovanniho Battisty Zaista s námětem shromáždění olympijských bohů.

 

Účastníci workshopů mají možnost seznámit se s tradičními i netradičním technikami z oblasti kresby, malby, fotografie, prostorové tvorby, intermediální, akční i konceptuální tvorby atd. Výhodou pro všechny zájemce je doba jejich konání, tzn. o víkendu. Čas příchodu a odchodu je ve vymezeném čase individuální. Výtvarný materiál je zajištěn ze strany GHMP.

gale

Prohlídková trasa ohromuje architektonicky i kulturně
Tým odborníků dlouhodobě pracoval na vybudování prohlídkové trasy, která návštěvníkům zprostředkovává stavební a kulturní historii Colloredo-Mansfeldského paláce a zasvěceně provází sály v reprezentativních prostorách piano nobile včetně ohromujícího a téměř neznámého barokního tanečního sálu s freskou od Pietra Scottiho a Giovanniho Battisty Zaista. Na straně druhé bude ve 3. patře paláce dobudován výstavní prostor pro krátkodobé prezentace současného umění.

Převzetí Colloredo-Mansfeldského paláce do správy GHMP
Správou galerie se otevřela nová etapa jeho rehabilitace, která by měla vést nejen k důstojné obnově této mimořádně významné památky, ale také k podstatnému rozšíření nabídky galerie pro veřejnost. Po koncepčně problematických rozhodnutích minulého vedení Galerie hlavního města Prahy a problematické dramaturgii výstavní činnosti v předchozích letech bude letos objekt zpřístupněn veřejnosti takovým způsobem, který má v obrysech načrtnout budoucí podobu jeho využívání. Výstavy v prostorách Colloredo–Mansfeldského paláce by se měly stát novým centrem jedné z nejvýznamnějších pražských galerií. „Naše činnost se tak tímto krokem začíná koncentrovat k místu, které by mělo být v budoucnu strategickým bodem existence GHMP,“ řekla již dříve ředitelka GHMP Magdalena Juříková.Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

  32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

  Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

  Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

  Životní motto:

  Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 32

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Ladislav Tunys: Hvězdy, které nezhasnou aneb Jak jsem je poznal.

hvezdy ktere nehasnou ladislav tunys Nejsem a nikdy jsem nebyla příznivcem vyhledávání senzací týkajících se osobností společenského a kulturního života. Přesto, nebo možná právě proto, občas sáhnu po knížce, u které mám pocit, že nehledá jen s...

Divadlo

Mezi námi děvčaty

Mezi nami devcaty 200V dubnu tohoto roku se na prknech Komorní Fidlovačky uskutečnila již stá repríza autorského debutu irské dramatičky a zároveň také herečky Elaine Murphyové. Slavnostní kulatou reprízu Little Gem si nenechala ujít ani samotná...

Film

Jak je důležité mít v životě bláznivou kamarádku

staying-alive 200Ze sobotního programu přehlídky Severský filmový podzim jsem tentokrát vsadila na slíbenou norskou komedii Staying Alive. Zájem o film byl obrovský a ukázalo se, že v Norsku nevznikají jen děsivé krimi příběhy, ale Norům jdou i takové, při kterých se budet...