Nejnavštěvovanější turistické cíle roku 2013
Banner

Nejnavštěvovanější turistické cíle roku 2013

Email Tisk

Turisticke cile hrad 200Nejnavštěvovanějším turistickým cílem roku 2013 byl tradičně Pražský hrad, mezi nejlepší se dostaly i industriální památky či Stezka korunami stromů na Lipně. Vyplývá to z žebříčku návštěvnosti turistických cílů, který sestavila agentura CzechTourism.


Pražský hrad navštívilo v roce 2013 1,7 milionu platících návštěvníků, což nejnavštěvovanější památce Česka opět vyneslo první místo v žebříčku. Své umístění z předchozího roku si udržela i pražská zoologická zahrada; s počtem 1,1 milionu návštěvníků skončila na druhém místě. Bronzovou pozici obhájilo centrum AquaPalace Praha s počtem 780 tisíc návštěvníků.

Turisticke cile panorama


O jednu příčku si proti předchozímu roku polepšil ostravský soubor industriálních památek Dolní oblast Vítkovic a Landek Park, kterému 679 tisíc návštěvníků vyneslo čtvrté místo. O čtyři příčky si proti předchozímu roku polepšila i Petřínská rozhledna, která skončila sedmá.

Turisticke cile Ostrava


Mezi dvacítku nejnavštěvovanějších turistických cílů se v roce 2013 nově probojovala lipenská Stezka v korunách stromů s počtem 360 tisíc návštěvníků, katedrála sv. Petra a Pavla v Brně (316 tisíc návštěvníků) a bludiště na Petříně (309 tisíc návštěvníků).


Žebříček návštěvnosti turistických cílů je sestavován na základě sledování návštěvnosti více než 400 nejnavštěvovanějších turistických objektů v České republice. Žebříček má tak pouze orientační charakter a neslouží k hodnocení výkonnosti jednotlivých objektů.

Turisticke cile Petrin


Agentura CzechTourism je státní příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a jež vyvíjí svou činnost v souladu s cíli zřizovatele, zřizovací listinou a platným statutem. Základním cílem CzechTourism je propagace České republiky jako destinace cestovního ruchu v zahraničí i v České republice.

www.czechtourism.cz


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Partneři

Hledat

Mimísek 32

Čtěte také...

Až se zima zeptá: Moje soukromé lázně

zima zepta slunceNěkteří z našich redaktorů zavzpomínali na léto a na uplynulý rok. Důkladně se připravili na paní Zimu a na její všetečné dotazy, co dělali v létě. Pojďme se tedy společně s nimi ponořit do letních vzpomínek a bilancování, tentokrát...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Manželka, která utekla, ví, že nic není černobílé…

man200Těm z Vás, kteří znají Domino, Tess Stimson asi nemusím představovat. Tahle rodilá Angličanka (žijící momentálně v Londýně) je doslova "dvorní dámou" tohoto nakladatelství - v edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy jí vyšlo už několik knih. Všechny...

Divadlo

Jan Cina: Stále hraju chlapecké role

Cina 200Mladého herce Jana Cinu znají diváci Divadla Kalich z představení Mauglí a nově také z Podivného případu se psem.

...

Film

V rámci 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary bylo dnes odhaleno 10 filmů oficiálního výběru. Filmové ceny LUX 2016.

lux 200Filmy, které výběrová komise Filmové ceny LUX vybrala, jsou jednou z nejrozmanitějších sestav v desetileté historii ceny. Skutečně, v tomto roce si připomínáme 10. výročí Filmové ceny LUX a 10 filmů letošního výběru, které byly dnes představeny, ukazuj...