Praha valentýnská, Praha pro zamilované
Banner

Praha valentýnská, Praha pro zamilované

Email Tisk

Valentn200Romantická místa a zákoutí nabízí Praha nabízí zamilovaným párům. Pražský hrad, bývalé sídlo českých králů a největší hradní komplex na světě, je jednou z nejvýznamnějších památek nejen Prahy i České republiky. Místo nabízí kouzelné výhledy, památky architektury a večer romantické uličky osvětlené lucernami.

 

 

 

Malá Strana – vyhlídka z Petřína i romantická Kampa.

Toto místo je doslova stvořené pro romantiku v každé roční době. Ostrov Kampa je jedním z nejkouzelnějších míst Prahy. Na můstku u Velkopřevorského mlýna zavěšují na znamení věčné lásky zamilované dvojice zámky, jejichž klíček poté hodí do vody. Z Kampy vede  cesta na Karlův most, nejstarší dochovaný pražský most.

Sídlo českých králů

Vyšehrad, historické opevnění na skále, které bylo celé 11. století sídlem českých králů, je opředeno dějinami a legendami. I dnes si uchovává svou magickou atmosféru a nádech tajemství. Zdejší kostel sv. Petra a Pavla, jehož silueta patří neodmyslitelně k panoramatům Prahy, ukrývá v depozitáři ostatky sv. Valentýna; jedná se o lopatku umístěnou ve vzácném, zlatem zdobeném relikviáři, kterou měl do Prahy přivézt sám Karel IV. U příležitosti valentýnského svátku se v kostele pravidelně koná Valentýnská pouť, spojená s výstavou tohoto vzácného relikviáře.  

Valentn1

 

Romantika v pražských zahradách a parcích

Pražské historické zahrady a parky představují poklad, kterými se rušné hlavní město může pyšnit. Jejich celkový počet přesahuje dvě stovky; počátek jejich zakládání spadá do středověku. Mezi ty neznámější patří Stromovka, Ladronka, Riegrovy sady nebo Letná, ze které je nádherný výhled na město od Hanavského pavilonu. Za pozornost jistě stojí Havlíčkovy sady s Viničním altánem a kavárnou Pavilón Grébovka.

Víc než romantické zážitky                                                                                              

Staroměstské náměstí se mohou zamilované páry vychutnat při projížďce v kočáře, taženém koňským dvouspřežím, nebo veteránem - kabrioletem z období první republiky.                      

Valentn3

 

Tower Park - Praha jako na dlani

Žižkovská věž Tower Park Praha, měřící 216 metrů, je nejen nejvyšší věží v Praze, ale také nejvyšší  vyhlídkovou plošinou v České republice. V jejím interiéru se nachází unikátní 360° vyhlídka s kabinami, restaurace, café, bar a luxusní apartmá.

Zdroj: Prague City Tourism


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 35

Čtěte také...

Výstava Poznej světové dědictví UNESCO zamířila do Českého Krumlova

UNESCO1Fotografie jubilejního 15. ročníku projektu Poznej světové dědictví UNESCO zamířily z Plzně a Třebíče do Městské galerie v Českém Krumlově. Výstava zde potrvá do 31. října. ...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Robert Galbraith: Hedvábník

Hedvabnik 200Když se na trhu objevila nová detektivka od jistého bývalého vojáka, nesklidila žádné velké ohlasy. Před vydáním ji údajně dokonce tři nakladatelství odmítla a po vydání se o ní hovořilo jen jako o ucházejícím debutu. Pak ale vyšlo najevo, kdo...

Divadlo

Pozvánka do pražského Divadla v Rytířské na romantickou komedii FRANKIE & JOHNNY

Frankie Johnny 200Krásný a uvěřitelný příběh o začátku jedné lásky...
I když už máte za sebou kousek života a několik zklamání, pořád je naděje!

...

Film

Jeden svět přinese do Zlína výběr dokumentů o lidských právech

jeden svet 20Devět dokumentárních filmů, které zpracovávají aktuální a ožehavá témata týkající se lidských práv. Diskuze s režiséry a protagonisty, kteří mají k problematice co říct. To bude festival Jeden svět Zlín. Proběhne 5. – 8. dubna v Alternativě – k...