Asie stále láká, Češi se přestávají bát cest do méně známých destinací
Banner

Asie stále láká, Češi se přestávají bát cest do méně známých destinací

Email Tisk

China tours 200Zájem o zájezdy do asijských zemí u českých turistů je stále na vzestupu, mění se však preferované oblasti. Podle cestovní kanceláře China Tours, která se specializuje na poznávací zájezdy do asijských zemí, se turisté přesouvají od tradičně upřednostňovaných zemí jako je Čína nebo Vietnam k těm do nedávna neobjeveným, jako jsou Filipíny nebo Indonésie. Češi se také přestávají bát cest do Japonska.

 

 

 

Celkově se podle trendů v cestovním ruchu turisté také častěji vydávají do oblasti Jihovýchodní Asie. „Kromě tradičních destinací jako jsou Vietnam nebo Čína nabývají na popularitě i jejích sousedé. Rozdíly v preferencích zemí se sice nedějí skokově, přesto lze zaznamenat průběžný příklon turistů právě k méně objeveným zemím,“ doplňuje RNDr. Miloš Podpěra, ředitel China Tours.

China tours 1

 

Mezi oblíbené asijské destinace českých turistů se také vrací Japonsko, u nějž pokles zájmu způsobily následky ničivé tsunami v roce 2011. Podle aktuálních údajů se současný počet turistů, kteří tuto zemi v uplynulém období navštívili, blíží období před rokem 2011.

China tours 4

 

Kromě změny v preferovaných destinacích stále více českých turistů dává přednost kvalitnějším službám na vyšší úrovni. „V této oblasti zaznamenáváme dlouhodobý setrvalý trend přesunu zájmu od zájezdů s nižším standardem služeb do kategorie vyšší,“ dodává Miloš Podpěra. Ti, kteří se vydají na poznávací zájezdy s cestovní kanceláří, také standardní program rádi doplňují dalšími službami jako je například let kolem Mount Everest. Stranou zájmu nezůstávají ani speciální programy jako jsou gurmánské zájezdy.


Více na www.chinatours.cz.


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Partneři

Hledat

Mimísek 39

Čtěte také...

Královské město Litoměřice nabízí řadu atraktivních lákadel pro návštěvníky všech generací

Litomerice namesti 200orezaneZačátek podzimu určitě přinese ještě pár příjemných slunečných dnů, stvořených k výletům. Zaručeným tipem pro turisty každého věku a fyzické zdatnosti jsou

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Dagmar Sedlická napsala knihu erotických esejů
ImageCopak to mají v kalhotách? Takový název nese kniha esejů o erotice autorky Dagmar Sedlické. Kniha je dílem zralé ženy, která má k tématu co říci.
...

Divadlo

Zdeněk Svěrák slavil se souborem muzikálu Ať žijí duchové!

sverakJubilant Zdeněk Svěrák navštívil zkoušky muzikálu Ať žijí duchové, k jehož filmové předloze napsal scénář. Společně s textařem Jaroslavem Uhlířem sledoval přípravu scén "Hajný je lesa pán" a "Pramen zdraví z Posázaví", které jej překvapily velkou choreograf...

Film

Karlovarský festival přivítá světového producenta Teda Hopea a vzdá poctu Františku Danielovi

karlovyvaryTed Hope a Amazon Studios na KVIFF
Renomovaný producent nezávislých filmů (mimo jiné 21 gramů, Štěstí, American Splendor a Storytelling) TED HOPE přijede letos do Karlových Varů potřetí – tentokrát nově jako hlavní producent Amazon Studios.<...