Asie stále láká, Češi se přestávají bát cest do méně známých destinací

Email Tisk

China tours 200Zájem o zájezdy do asijských zemí u českých turistů je stále na vzestupu, mění se však preferované oblasti. Podle cestovní kanceláře China Tours, která se specializuje na poznávací zájezdy do asijských zemí, se turisté přesouvají od tradičně upřednostňovaných zemí jako je Čína nebo Vietnam k těm do nedávna neobjeveným, jako jsou Filipíny nebo Indonésie. Češi se také přestávají bát cest do Japonska.

 

 

 

Celkově se podle trendů v cestovním ruchu turisté také častěji vydávají do oblasti Jihovýchodní Asie. „Kromě tradičních destinací jako jsou Vietnam nebo Čína nabývají na popularitě i jejích sousedé. Rozdíly v preferencích zemí se sice nedějí skokově, přesto lze zaznamenat průběžný příklon turistů právě k méně objeveným zemím,“ doplňuje RNDr. Miloš Podpěra, ředitel China Tours.

China tours 1

 

Mezi oblíbené asijské destinace českých turistů se také vrací Japonsko, u nějž pokles zájmu způsobily následky ničivé tsunami v roce 2011. Podle aktuálních údajů se současný počet turistů, kteří tuto zemi v uplynulém období navštívili, blíží období před rokem 2011.

China tours 4

 

Kromě změny v preferovaných destinacích stále více českých turistů dává přednost kvalitnějším službám na vyšší úrovni. „V této oblasti zaznamenáváme dlouhodobý setrvalý trend přesunu zájmu od zájezdů s nižším standardem služeb do kategorie vyšší,“ dodává Miloš Podpěra. Ti, kteří se vydají na poznávací zájezdy s cestovní kanceláří, také standardní program rádi doplňují dalšími službami jako je například let kolem Mount Everest. Stranou zájmu nezůstávají ani speciální programy jako jsou gurmánské zájezdy.


Více na www.chinatours.cz.


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 27

Čtěte také...

Jubilejní 10. ročník výstavy ŽIVOT NA ZAHRADĚ proběhne současně s výstavou ZDRAVÍ A DUŠE

200osVýstava ŽIVOT NA ZAHRADĚ určená všem příznivcům zahrádkaření a včelaření se koná ve dnech 27. – 29. září 2013 na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Současně probíhá výstava Zdraví a Duše, která spojuje zdravý životní styl a esoteriku. Na obě akce platí 1 vstup...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Temná akademie Gabrielle Pooleové

200lRozpolcení je již třetím dílem napínavé tajemné série Temná akademie. Po předešlých obalech rudých očí dívky nad městem, rudých očí chlapce nad městem přichází, světě div se, rudé oči dívky a chlapce nad městem, kde se děj odehrává. Istanbul. A tak, jak se ...

Divadlo

Pejsek a kočička rozdávají ve zlínském divadle opět radost

200dZlínské Městské divadlo si dětské diváky předchází jak může, rozhodně je nebere jako doplněk k divákům dospělým. A tak první premiéra roku 2013 i první premiéra právě se rozbíhající sezóny 2013/2014 patřily právě dětem. Na jeviště zlínského divadla se po čase v...

Film

Bresson o Bressonovi aneb režisér sám o sobě
Bresson perO francouzském režiséru Robertu Bressonovi dlouho kolovalo mylné datum narození: nepřišel na svět v roce 1907, jak lecjaké příručky tvrdily, nýbrž o šest let dříve – a dožil se bezmála stovky. Většinu z jeho celkem 13 celovečerních filmů jsme mo...