Asie stále láká, Češi se přestávají bát cest do méně známých destinací
Reklama
Banner

Asie stále láká, Češi se přestávají bát cest do méně známých destinací

Email Tisk

China tours 200Zájem o zájezdy do asijských zemí u českých turistů je stále na vzestupu, mění se však preferované oblasti. Podle cestovní kanceláře China Tours, která se specializuje na poznávací zájezdy do asijských zemí, se turisté přesouvají od tradičně upřednostňovaných zemí jako je Čína nebo Vietnam k těm do nedávna neobjeveným, jako jsou Filipíny nebo Indonésie. Češi se také přestávají bát cest do Japonska.

 

 

 

Celkově se podle trendů v cestovním ruchu turisté také častěji vydávají do oblasti Jihovýchodní Asie. „Kromě tradičních destinací jako jsou Vietnam nebo Čína nabývají na popularitě i jejích sousedé. Rozdíly v preferencích zemí se sice nedějí skokově, přesto lze zaznamenat průběžný příklon turistů právě k méně objeveným zemím,“ doplňuje RNDr. Miloš Podpěra, ředitel China Tours.

China tours 1

 

Mezi oblíbené asijské destinace českých turistů se také vrací Japonsko, u nějž pokles zájmu způsobily následky ničivé tsunami v roce 2011. Podle aktuálních údajů se současný počet turistů, kteří tuto zemi v uplynulém období navštívili, blíží období před rokem 2011.

China tours 4

 

Kromě změny v preferovaných destinacích stále více českých turistů dává přednost kvalitnějším službám na vyšší úrovni. „V této oblasti zaznamenáváme dlouhodobý setrvalý trend přesunu zájmu od zájezdů s nižším standardem služeb do kategorie vyšší,“ dodává Miloš Podpěra. Ti, kteří se vydají na poznávací zájezdy s cestovní kanceláří, také standardní program rádi doplňují dalšími službami jako je například let kolem Mount Everest. Stranou zájmu nezůstávají ani speciální programy jako jsou gurmánské zájezdy.


Více na www.chinatours.cz.


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 30

Čtěte také...

Asie stále láká, Češi se přestávají bát cest do méně známých destinací

China tours 200Zájem o zájezdy do asijských zemí u českých turistů je stále na vzestupu, mění se však preferované oblasti. Podle cestovní kanceláře China Tours, která se specializuje na poznávací zájezdy do asijských zemí, se turisté přesouvají od tra...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Jo Nesbø a jeho Netopýr

Netopyr 200Detektivky severských autorů – současný hit u čtenářů. Můžeme sice spekulovat, čím se staly oblíbenými, ale já osobně raději přijímám fakt, že tomu tak prostě je. Sama mám vlastně jasno: jsou to detektivky, které jen neřeší zapeklitý případ, větši...

Divadlo

Dramatická novinka Olji Muchinové Olympia účtuje s divokými 90. léty

olympia perexKlubový prostor H2O na pražském Žižkově, který provozuje umělecká skupina OLDstars, uvádí jako první mimo území Ruska inscenaci nové hry respektované dramatičky Olji Muchinové Olympia. Nejbližší představení se ...

Film

Seriál, který měl konkurovat Hře o trůny

200filmSeriál Camelot vyjel do boje v roce 2011. Ve stejném roce odstartovala na HBO Hra o trůny jako údajný konkurent. A i přes hvězdné obsazení a zkušené režiséry byla show zrušena. Nové podání legendy o králi Artušovi a jeho rytířích kulatého stolu před divák...