Balijský deník: Na Bali letí čas třikrát rychleji
Banner

Balijský deník: Na Bali letí čas třikrát rychleji

Email Tisk

Bali relax perexNějakým zvláštním způsobem se stalo, že jsem se ocitla na letišti v Praze. Čekajíc na svoje zavazadlo, s příšerným časovým posunem a děsnou chutí na Cappucino. Jako to, že to tak rychle uteklo? Jak mě vlastně dostali do letadla? Pomalu mi dochází, že se opravdu nadarmo neříká, že na Bali letí čas třikrát rychleji.

 

 


Sednu si do kavárny a urovnávám si myšlenky. Hezky pomalu, nechci je přece vyplašit... Takže, jsem zpět. Dnes je sobota a v pondělí mě čeká škola. Paráda, chemie od sedmi. Zalévá mě pocit marnosti a rozbolí mě hruď. Říkají to všichni a já to říkám taky - Chci zpátky! - Nejraději bych to megafonem vysvětlila jednotlivým cestujícím na letišti.

bali let

Ilustrační foto: ČTK/AP Jae C. Hong

Jedeme na dovolenou, a už když balíme, někde ve skrytu duše víme, že je to vlastně všechno jedno velké sebemrskačství a že za těch dvacet dnů se budeme doma ploužit s pásmovou nemocí a vzdychat při pohledu přes mokré okno. Je to hrozné, ale bez toho bychom přeci nezažili ty krásy! Ty zážitky, proboha... tolik zážitků!

Bali relax

Ilustrační foto: web RelaxBali

Už nějakým způsobem ukončím tu snůšku sebevražedných vět a napíšu něco o tom, jak to bylo úžasné!

bali map

Zdroj foto: internet

Děkuji všem okolnostem, že jsem měla tu úžasnou příležitost dostat se do dalšího pozemského ráje! Děkuji své touze po psaní, protože kdybych nepsala, nevím co bych dělala! :) Děkuji samozřejmě vesmíru, rodičům, opicím, Balijcům, RelaxBali, vůni deště a hrozně moc děkuji Kultuře21!

Bali. Bali. Bali.

( 3 hlasů )

www.relaxbali.cz/potapeni/potapecske-centrum-relax-bali/

Další díly reportáže z Bali od Báry najdete ZDE:

kultura21.cz/cestovani/11584-balijsky-denik-cast-prvni
kultura21.cz/cestovani/11590-balijsky-denik-bily-chram-v-lempuyangu
kultura21.cz/cestovani/11608-balijsky-denik-opice-varan-ubud
kultura21.cz/cestovani/11727-balijsky-denik-i-v-raji-nekdy-prsi

 


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Partneři

Hledat

Mimísek 36

Čtěte také...

Naše fotoreportáž: Advent v Linci má svou neopakovatelnou atmosféru

advent linz 200Hornorakouský Linec, stejně jako mnohá další rakouská města, nabízí svým návštěvníkům v době adventu a Vánoc nejen tradiční vánoční trhy, ale i řadu kulturních a společenských událostí.

...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Živí mrtví: stý sešit představuje nový řád

 

zm 200Nakladatelství Crew to v poslední době reaguje na šílenství ohledně Živých mrtví příjemným způsobem – vydávají tuto sérii čtyřikrát ročně. Takže si příběhy oblíbených hrdinů a všudypřítomných touláků můžeme dosyta vychutnat. V sedmnáctém díle pře...

Divadlo

Laterna magika připravuje Malého prince

mp200Na Nové scéně Národního divadla vrcholí přípravy nové inscenace Laterny magiky, která je inspirovaná jednou z nejslavnějších knih světové literatury – Malým princem Antoina de Saint-Exupéryho. Premiéra se uskuteční 1. dubna 2016 a o inscenaci je mezi diváky ...

Film

Tohle je válka! Romantika v akčním hávu
ImageJak to vypadá, když se dva nejlepší kamarádi, oba špičkoví agenti CIA, zamilují do jedné dívky? Není to sice přímo příběh ze života, se kterým bychom se mohli ztotožnit, ale své diváky si určitě najde. Jedná o snímek, který sice neurazí, ale a...