Králičina aneb nechte se nalákat k procházce
Banner

Králičina aneb nechte se nalákat k procházce

Email Tisk

kr 200

V naší zemi se nachází spousta kouzelných míst, která k procházce přímo vybízejí. Mezi takové patří i naučná stezka Králičina, která prochází přírodním parkem Škvoreckého obora a narazit na ni můžete kousek od Prahy.

 

 

Na devíti zastávkách (Králičina, Hrad Skara, Skalka, Starý splav, Květnická studánka, Na křižovatce, Mariánský dub, Lesní mokřady, Škvorecká obora) o celkové délce necelých pěti kilometrů vás seznámí s místní faunou a flórou a dozvíte se také zajímavosti a fakta o historii bývalého lichtenštejnského panství.

kr1

 

Tato naučná stezka vede téměř výhradně lesem, je značena zelenými oválnými štítky s bílými šipkami. Trasa není bezbariérová a první polovina není vhodná pro kočárky. Stezka je nepříliš náročná na čas i fyzičku, takže se hodí na příjemné rodinné procházky, třeba i se psem.
Pokud si Pražáci chtějí zpříjemnit jarní dny procházkou, je pro ně Králičina příhodným typem. Udělejte tedy něco pro své zdraví a zároveň se nechte poučit nejen o historii tohoto jedinečného místa.

( 0 hlasů )

Zdroj: http://www.uvaly.cz/udoli-kralicina/


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 35

Čtěte také...

Ostravská zoologická zahrada nabízí netradiční dárky

200cPatříte mezi typické „vánoční opozdilce“ a při představě shánění dárků se Vás zmocňuje panika? Nezoufejte, máme pro Vás tip. Podívejte se na www.zoo-ostrava.cz. Na dárek pro milovanou osobu, možná narazíte právě zde. Ostravská ZOO totiž v těchto dnech přich...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Gordon Smith: Zprávy z druhého břehu

200litJe to kniha mrazivá, nebo naopak hřejivá? Asi záleží na tom, jaký máte vztah k člověku, jehož životní poslání se nazývá „médium“. Tedy zprostředkovatel zpráv od našich mrtvých blízkých nám živým. Gordon Smith patří ke špičce v tomto oboru a pravidelně vystu...

Divadlo

Muzikál Mamma Mia! na prknech divadla Hybernia

Mia 200Muzikál Mamma Mia! patří bezesporu k nejslavnějším muzikálům světa. I u nás má tento muzikál úspěch. Prodalo se přes 250 000 vstupenek. Proto je muzikál obnoven a během léta se dočkáte 32 exkluzivních představení. V českém znění. Hra...

Film

V hlavě je o zábavu postaráno

hlava200Film V hlavě (2015) je pro děti a dospívající, ale přitom tak dobře udělaný, že z něho nespustí oči snad nikdo, koho tohle téma zajímá. Dá se říct, že kdo se na film nepodívá nebo se nedodívá do konce, přijde o hodně.

...